Strážník Ciarán O’Shea nemá složitou práci. V malém rybářském městě, které čítá pár obyvatel a jednu hospodu, se toho moc neděje, maximálně občas někdo usedne za volant s větším než malým množstvím alkoholu v krvi. Ve volném čase se tak věnuje osamělému popíjení. Jeho poklidný život ale brzy naruší nový přírůstek policejního sboru, krásná abstinentka Lisa, a také série podivných nehod, které začínají sužovat místní rybáře. Jejich původci jsou krvelačná mořská monstra a Ciarán bude mít brzy co dělat, aby před nimi ubránil celé město. Politicky nekorektní komedie, která nezapře inspiraci klasikami žánru, jako jsou Gremlins či Chvění, nabídne neotřelý mix sci-fi, romantiky i nečekaných hrdinství a zároveň přesvědčí i toho nejzarytějšího abstinenta, že bojovat proti příšerám za střízliva se nevyplácí. (MFF Karlovy Vary)

Zed70

Jako půlnoční film výborný. Nejvíc střízlivých se na plátně objeví na 3 minuty hned na začátku, to když většina obyvatel ostrova někam odplouvá. To je také naposled, kdy mají před kamerou převahu. Normální vtipná komedie. Nic pro intouše. Ale pozor! Žádný prcičky ani slunce seno se nekoná. Dal bych 3,5 ale zaokrouhlím to nahoru. ()

jack_scott

Film, ve kterém zachrání hlavní hrdiny před příšerou alkohol - a diváky před příšerným filmem - taky alkohol. Welcome to Ireland! Tak se na to napijeme, alkoholem nešetřeme ( co když by nějakej chňapák byl pod gaučem) a film zdárně přežijeme...Ale ty rána! *** ()

ynot

Je tam všechno, co má správný béčkový horor, respektive parodie mít. Včetně "vážných" scén, které nepůsobily amatérsky. Plus nádherná angličtina a výborní představitelé hlavních rolí. Souhlasím, že na půlnoční projekci ve Varech občas publikum fandilo až moc, ale bavil jsem se. Jednoznačně šlo o chlast. ()

saillor

To pravé, co hledá intelektuálně vyčerpaný divák na 47.MFFKV! Z moře útočí bleskově se pohybující chobotnice sající krev a jedinou obranou je pořádně se vožrat ve stylové irské hospůdce. Přesný zástupce sekce Půlnočních filmů - vyskakující chňapáci, komické opilecké figurky a policejní romance - v rámci žánru vcelku osvěžující dílko. ()

bmolko

Horror, ktery si na komedii nehraje,ale komedii je. Zapletka neni nijak trapna (musite mit v krvi alespon 2 promile,abyste se tim zpusobili otravu morske potvory, ktera saje krev). Jako pulnocni hororova oddychovka jsou Chanapaci perfektni volbou. ()

MFA

Zvláštní horůrek který u mně boduje díky zajímavé a výrazné hudbě a taky geniální nekorektností vůdči alkoholismu. V tomto filmu se zajímavě kombinuje žánr horroru, komedie a romantiky. Navíc se to odehrává v Irsku a je tedy fakt cool tuto řeč poslouchat v originál znění. ()

Scaevola

Tak schválně - kdo je nejopilejším národem v Evropě? Banda sympatických ztřeštěnců bojuje proti "šmejdu z vesmíru" a je to výtečné. Chvílemi sice nevíte, máte-li se smát nebo odvracet hnusem z vetřelců, ale máloco kazí celkový dojem a zábavu. ()

Laura Luthy

Škoda, že režiséři nedokáží často skvělý a originální film zakončit ničím jiným než typicky hollywoodským koncem á la "chytneme se za ruce při západu slunce a budeme spolu žít šťastně až do smrti." Krom závěru ale velmi nadprůměrná komedie, alkohol v hlavní roli se víc než osvědčil a i když jsem se zezačátku bála anglického (resp. irského) humoru, musím uznat, že jsem se výborně bavila (a hlavní herečka je mimochodem vážně kočka ;)). ()

excelent

1 Hvězda za to, že mi to v pasážích, které neměly vypadat vtipně, připadalo vtipné... Ne, popravdě musím říct, že jsem od tohoto filmu čekal víc. Všechno předvídatelné, absolutně bez děje a herecká výkonnost na úrovni bodu mrazu. Věřím že absolutně unaveného a polospícího člověka, po těžkém tahu, tento film uspokojí. Ale pro běžného filmového sledovatele je to jen ztráta času a s tím velké zklamání.... ()

montel

U malého ostrova v Irsku, dopadne do moře podivný zářící objekt. Často opilý strážník O´Shea (Richard Coyle) poté musí znenadání řešit několik pohřešovaných osob a desítky mrtvých ryb na pláži. K tomu dostane posilu, workoholičku Lisu Nolanovou (Ruth Bradley), která ctí veškeré pravidla a zákony. Jakmile ovšem najdou několik mrtvých lidí, končí jejich každodenní rutina. Musí se náhle vypořádat s obrovským mimozemským tvorem bažícím po krvi a vodě. A když přitom začne na ostrově pršet, jsou desítky obyvatel ve smrtelném nebezpečí. Dvojice strážníků však zjistí, že bestie odmítá pít krev ve které je alkohol. Kde jinde se tedy schovat, než v hospodě...Monster horor s prvky černého ostrovního humoru. Film mi trošku připomínal Critters a tak jsem trošku nostalgicky zavzpomínal. Příšerky jsou udělané dobře, ale to všechno už tu párkrát bylo. Nápad ožrat celý ostrov jako obranu před příšerou je také dobrý. 55% ()

pan_buh

Příjemnej film... Smíchy jsem u toho sice neřval, ale zato tam necpali žádný ---- Po shlédnutí začínám věřit tomu, že naše společnost by bez alkoholu prostě nemohla existovat:-) ()

AmunRa

Bratránci Tremors se přesunuli na irské pobřeží. Britsko/Irská komedie o příšerkách z vesmíru, kde se hodně pije a pak se to jde ještě zapít. Sympatické herecké osazenstvo, krásné přírodní scenérie a chobotnicoidní monstra, která sežerou na koho narazí. Koukatelné, ale snadno zapomenutelné. ()

Richie4422

Strašne som tento film chcel milovať. Írský alkoholidný humor bol miestami fajn, príšerky boli zlaté, ale celé to bolo nemastné neslané, prázdne padajúce pod svoj potenciál invázie. ()

Miroslav.Zac

Horor o ožralých Irech mohl napsat jedině nějakej ožralej Ir... A ejhle, scénárista Kevin Lehane je Ir! Jestli chlastá, tak je to jasný! Jinak docela povedená černá komedie s humorem, který asi sedne víc Irům, než Čechům, ale i tak se u toho našinec může slušně pobavit. ()

koumes.

Alieni si vybrali špatný ostrov - Irsko. Film o vysokém množství promilí v krvi, vtipných scén a skvělém hereckém výkonu Ruth Bradley ()

RISOvonVODKA

Aj keď ma trochu bolela hlava z Írskeho prízvuku, som spokojný! Skvelá jazda. Toto je ten britský humor, ktorý som očakával už od Cockneys vs Zombies. Poriadna zábava, aj keď je z filmu cítiť b-čkovosť, stále sa jedná o kúsok, ktorý ďaleko predčí klasické festivalovky. A čo ma absolútne prekvapilo, a to na plnej čiare, bola pôvabná Ruth Bradley. To by som bol prisahal, že v Spojenom Kráľovstve nie je jedná herečka, ktorá nevyzerá, že ju prešiel kombajn a je*ol na ňu celý kolotoč. Svoju rolu zvládla fajn, aj keď tie pasáže, kde bola opitá sa mi zdali trochu pritiahnuté za vlasy. Viem, viem, jedná sa o komédiu, no ja sa vyjadrujem k hereckému zvládnutiu daných scén. Okrem toho som však veľmi spokojný! ()

Lazy87

Jednoduché, jasné, ale krásné. Nepamatuji si teď žádný film u kterého jsem toho vypil tolik. Jinak nápad originální. Ta angličtina mě trochu bolela. Takže alieny zabíjí chlast. Někdy je možná vytváří. Já osobně mám s nima hodně zkošeností, i když další den zjistím, že to byly třeba schody. sand se to počítá. ()

BioRaj

Podle mě splněné přání autora z dětství a jeho srdcem vykreslené postavy . Příjemná podívaná se super humorem a Irskýma nalitýma vidlákama . ()