Keď sa mystik a "zázračný mních" Grigorij Rasputin objavil na cárskom dvore v Sankt Petersburgu, pre mnohých to bolo veľké prekvapenie. Keď však dokázal pomôcť jedinému cárovmu synovi, trpiacemu hemofíliou, viacerí ho považovali za božieho posla. Rovnako veľký však bol i počet nepriateľov, ktorým prekážal Rasputinov vplyv na dvore. V Európe vypukla 1. svetová vojna... (oficiálny text distribútora)

robbez

Zřejmě zařídil sám Putin, že Depardieu je Rasputin. V podstatě nudný a banální sled scén z života Rasputina a carské rodiny. Chyběl mi tu nějaký výraznější autorský rukopis, originální nápady nebo myšlenky. Rasputinova postava přímo vybízí k zajímavé interpretaci a zpracovaní, ale tady není po něčem takovém ani stopa. Navíc Rasputin sice byl mužik a buran, ale podle fotografií měl přeci jen jisté charisma a pronikavý pohled mága. Depardieu ovšem není magický ani za mák a ve filmu vypadá spíše jako neohrabaný žok sádla s nalepenými vousy. ()

Yelush

Už obsadenie tučného, čaptavého Depardieua do úlohy štíhleho zvodcu predznamenávalo trápnosť filmu, nehovoriac o absencii legendárneho Rasputinovho pohľadu či jeho celkovej charizmy. Depardieu, na ktorom celý film stojí, proste nebola dobrá voľba. Film však celkovo nemá absolútne žiadnu atmosféru doby, žiadne emócie, slabá hudba, slabé herecké výkony, zle napísané postavy, celé je to nudné a veľmi zlé. O Rasputinovi mám niečo načítané, takže tento TV film je podľa mňa len ďalšie premrhanie skvelého námetu. Aspoň som si pri tejto hovadine zahral pár hier na mobile. ()

hajner

Neviem ako hodnotiť film o (ne)mníchovy. Herecký výkon síce uspokojivý ale film ma nezasiahol a čím bol koniec bližšie,tým som sa naň viac tešil. Hodinkový sindróm fungolval dokonale. ()