Hasič Jeremy Coleman sa stal spolu so svojím otcom svedkom brutálnej vraždy a sám len o vlások unikol živý. Ako dôležitého svedka proti kráľovi podsvetia Haganovi ho polícia zaradí do programu na ochranu svedkov pod dohľadom amerických maršalov. Keď však  niekto vyzradí jeho novú identitu, Jeremy musí podniknúť odvážne kroky, aby zachránil seba aj životy svojich najbližších. (TV JOJ)

Kryton

80tkové béčko, které se pro 21.století nehodí. Ční z toho až moc jednoduchost a tupost. To je/není špatné, když se jedna o revenge movie, kde se mihne Bruce Willis na pět minut a dá jen facku jednomu náckovi. Josh Duhamel je fajn a unese tíhu drsňáka, ale to musel být hasič ještě sirotek? Konečná scéna je špatná i na béčko. Nemluvě o špatně generovaných plamenech v PC. Jednou a dost! Imho Bruce asi opravdu odchází do důchodu, když teda ani jednou nevystřelí a předvádí jen znuděný obličej. ()

Gilmour93

Do jaké třídy hořlavosti byste zařadili Árijské bratrstvo? Protentokrát si odpustím hadicové metafory a jen napíšu, že Soptík Duhamel byl v roli ochránce své milé stejně dobrý jako White Prejt DˈOnofrio, který marně napodoboval Stacyho Keache (z filmu, kde se taky zakusovali do obrubníku). Willis? Ten jen zvedá v kanclu telefony a předvádí tu svoji pyškovitou nenucenost. Jeho roli by klidně zastal hydrant. Nic proti prostým akčním námětům jak z minulého století, ale v té době nepřivazovali kameru na stříkající hadici, kterou nikdo nedrží. Při finální akci jsem viděl jen dvě věci (hovno a digitální plameny) a Barrettův seriálový přístup si zaslouží stejný počet hvězd.. ()

h0n24 odpad!

Budu k tobě mluvit upřímně. Je to jednoduché. Bude po všem. Špatně jsi to pochopil. Já půjdu do vězení. Ale moji lidé tady zůstanou. A tebe a tvou dívku budou hledat. A nepřestanou dokud nebudete mrtví. ░ Tvoje dívka má rodinu, že? Pravidelně se v létě scházejí v Luisianě. A co když se vy dva rozhodnete se vzít? Bude to perfektní den. Všichni tví kamarádi tu budou. Tvá rodina. A pak taky moji kamarádi. ░ Ale co kdybych počkal? Víš, počkám pár let... Až budeš mít rodinu. Přijdu a zabiju tvé děti, zatímco se budeš dívat. ░ Vidíš? Tomu, čemu nerozumíš... Čas ve vězení. Je jen čas. Chceš žít s tím, že tě jednoho dne najdu? ()

Fr

,,TVOJE NOVÁ IDENTITA SE UŽ ZAŘIZUJE. AŽ TO BUDE, VEZMEME TĚ PRYČ Z NEW ORLEANS. BYL JSI VYMAZÁN. NEEXISTUJEŠ. JSI PŘÍZRAK. ALE BUDEŠ V BEZPEČÍ.....“ /// Jeremy stojí před rozhodnutím – má bejt srab nebo žít s vědomím, že si ho jednoho dne najdou? Možná i proto, že má v záloze Bruce W. (s pivem v ledničce, předplacenou ESPN, 9 mm Berettou, taky Ruger Security Six 357 Magnum a brokovnici Remington 86), je jeho volba jasná! (Škoda, že čurák – stejně jako já – jsem teda taky čurák – neví, že v tomhle filmu jde hlavně vo kecy!). Mohl by to bejt hezkej příběh plnej hrdinskejch činů, byť podle nejprachsprostějšího a nejpředvídatelnějšího scénáře – včetně výpadku mozku (asi mýho, o čemž svědčí prudká inteligence všech ostatních), kdyby tady nebylo tolik srdceryvných hovorů ,,H“ a scény, ve kterých zrovna nikdo nechcípá nenudily k smrti. Dialogy vyplodil někdo, jenž si nemá s kým pokecat a nechápu, proč to mám vodsrat zrovna já. Místo akce kecy, kecy, kecy, kecy, nehořlavá baba a dement s fixou nakresleným hákrklajzem na prsou (čuráci, víc emocí je i v tom filmu vo tý ženský s nakreslenou hvězdou na čele! Tady ze sebe dostávám jedině smích a tik, z pohledu na čas, kterej zbejvá do konce!). Já su hold víc Divoch než hasič (no to určitě…včera stará povídala...) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu se pomstít. Musím se stát hasičem? 2.) Zjistím, že hrát nácka dneska může kdejakej debil (stejně jako psát dialogy k akčnímu filmu). 3.) Thx za titule ,,Sagittario“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

Bozvav

Celkem slušný akčňák s výborným hereckým obsazením, které bohužel nevyužilo svůj potenciál. Willis jen tak přicmrdával, Vincent D'Onofrio se tvářil jako policajt s rozvinutým problémem štítné žlázy, no prostě nic moc. Scénář ušel, až na ty slabomyslné dialogy. I tak ale film poskytl slušnou zábavu, za kterou dávám tři hvězdy. ()

• Napriek tomu, že sa väčšina filmu odohráva v Kalifornii, tak celé natáčanie prebiehalo v meste New Orleans v Louisiane. (MikaelSVK)
  • Po filmu Sin City - město hříchu (2005) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Rosario Dawson. Herci Josh Duhamel a James Lesure si spolu zahráli hlavní role už v seriálu Las Vegas: Kasino (od r. 2003), kde rovněž hráli kolegy v zaměstnání. Josh Duhamel a Kevin Dunn si spolu zahráli také ve všech dílech série Transformers. (mzss1)
  • Film je věnován herci Justinu Holecekovi, který zemřel v roce 2009. (Terva)