Michael Jackson: You Rock My World

(hudobný videoklip)

Videoklip z posledního vydaného alba Michaela Jacksona Invincible, které bylo vydané v srpnu 2001. V hlavních rolích se mimo jiné objevili Chris Tucker a Marlon Brando. (Jocker94)

Hermanka

Po letech čekání, jak bylo dobrým zvykem Jacksona, na další várku videoklipů vzešel z alba Invincible jeden jediný a poslední You Rock My World. ( Nepočítám do jeho tvorby kterýkoliv posmrtně vzešlý videoklip. Taktéž, leč výpravný videoklip Cry, ve kterém Jackson z trucu po tahanicíh se společnotí Sony nevystoupil. Cry bylo pouze pod taktovkou vydavatele ). Při hodnocení tohoto nejméně všeobecně známého Jacksonova krátkého filmu, jak svým dílům obvykle říkal, mám mírný tik strhnout jednu hvězdu. Za jemnou nuanci opakování motivu která jde z videoklipu cítit. Buďme však spravedliví a měřme všem stejným dílem. Ve srovnání s tvorbou kolegů z populární scény, nemohu jinak než opravdu dát plný počet. Chytlavá taneční melodie podpořená skvělou podívanou na odehrávající se příběh a výborně propracovanou, neotřelou choreografii se kterou si opět Jackson se svými starými kolegy vyhrál. U mě, tímto svou vysoce nastavenou příčku opět nepodlezl, dokázal opět vtisknout punc dobré zábavy a kvality. Otázkou na vždy zůstane, kdyby předešlo tahanici s rozpočtem a výběru režiséra, jaké by měl videoklip ztvárnění, kdyby došlo na Jacksonovu prvotní vizi a úmysl jak s tímto krátkým filmem naložit. Loud sound and you rock my world! ()

RoCho

Album Invincible mě jako jediné nikdy pořádně nenadchlo, možna už Michael neměl nápady, možná to bylo tou dobou, ve které to Michael neměl vůbec jednoduché, hlavně tedy co se týče sporů se svým vydavatelem Sony Music. Pár dobrých kousků se zde však taky najde a You Rock My World je jednim z nich. Hudba je v celku povedená, ale video ve mě vyvolává horší dojem, hlavně tedy co se týče Michaelova zhoršujicího se vzhledu a klip sám o sobě není příliš povedený. Možná jemně připomíná legendární Smooth Criminal, ten však byl na úplně jiné úrovni. ()

Flurysek

Smooth Criminal je sice lepší, ale mě se tenhle klip líbí. A moc. Michael a Chris jsou super dvojka, ty mě baví. No a pak ta choreografie. To je prostě lahůdka. Písnička chytlavá. Pro mě je album Invincible mým nejoblíbenějším albem od MJ. Michael byl génius, nejen tenhle klip to dokazuje. King of Pop lives Forever <3 ()

Mangano

You Rock My World je poslední autorský a dokončený krátký film Michaela Jacksona. Král popu zde zanechal poslední kapky svého filmařského potu a krve a povedlo se mu to mimořádně skvěle. Ačkoli Marlona Branda bral velkou část svého života dle svých vlastních slov Michael jako svého nevlastního otce. Je otázkou, pro koho z těchto dvou pánů byla větší čest Brandova účast na natáčení videoklipu. Chris Tucker se zase může pochlubit tím, že byl Michaelovi jako jeden z mála opravdovým přítelem, a to v dobrém i ve zlém. Jejich zde viditelná vzájemná chemie a smích tak nejsou ani tak moc herecký výkon, jako spíš klukovské blbnutí. Choreografie včetně tanečního sóla ke konci videoklipu je potom jen třešničkou na dortu. ()

nickrgwrsz

Na videoklipu You rock my world je zajímavé především jeho délka. Nedá se říct, že by byl jakkoli originální a z mého pohledu patří k tomu nejhoršímu co kdy Michael vytvořil. V roce 2001 chtěl rozjet projekt Invincible šokujícím, tanečním videoklipem k singlu Unbreakable. Sony music ovšem nařídila vydání pilotního singlu You rock my world, videoklip se natáčel v rychlosti a na výsledku je to hodně vidět. Jsou zde například prvky koncertního provedení Dangerous nebo videoklipu Smooth criminal - Michael vykrádá sám sebe, něco do té doby nevídaného. Na rozdíl od videoklipů z alba History, videoklip You rock my world vypadl z tehdejší nejprestižnější české hitparády ESO okamžitě, hned po prvním uvedení. Selhání Michaela? Ne, jen počátek pečlivě plánované obchodní strategie společnosti Sony Music - výhra pro Sony, prohra pro hudební dějiny. ()

• Michael Jackson a Marlon Brando si byli velmi blízcí přátelé, kteří se zejména v posledních letech "Kmotrova" života pravidelně navštěvovali. (Roman.Ticka)