Bláznivo / Krásne

• Česko Šílená / Krásný (viac)

Nicole je problémové děvče z bohaté rodiny. Carlos je kluk z latinsko-amerického předměstí. Chodí na stejnou střední školu, ale zatímco Nicole jen tak životem pro proplouvá a své deprese utápí v alkoholu a bezcílném poflakování s kamarádkou, Carlos má před sebou jasný cíl. Chce jít na námořní akademii a chce se stát pilotem vzdušných sil námořnictva. Nicole se nápadně hezký Carlos zalíbí a rozhodne se, že ho získá. Neustále mu nadbíhá, až se jí to nakonec podaří. Rozmar rozmazlené holky má ovšem překvapivý výsledek. Nicole zjišťuje ke svému překvapení, že se poprvé v životě skutečně zamilovala. Mezi oběma vznikne romantický milostný vztah, ale Carlosova rodina ohrnuje nad bílou bohatou holkou s nevalnou pověstí noc. Carlosova přísná matka dá Nicole jasně najevo, že do jejich komunity nepatří. Carlos zjistí, že Nicolin otec Tom Oakley je významný politik. Ten nabídne talentovanému chlapci pomoc a podporu při studiu na akademii. Zároveň ho však varuje, jeho dcera je destruktivní osobnost se sebevražednými sklony, závislá na alkoholu. Žádá ho, aby se s Nicole rozešel, jinak ho zničí. Carlos nakonec nátlaku z obou stran podlehne. Je však možné vzdát se opravdové lásky? (oficiálny text distribútora)

GodKnows

Vôbec ale vôbec sa nejedná o moju šálku kávy. Takéto filmy vyslovene neznášam a pozerám ich len z prinútenia. O to prekvapujúcejšie bolo ako ma to bavilo. Veľmi podarená romantická dráma, ktoré nieje ani dementná a ani príliš sladká. Veľké plus najmä sympatický herci v príbehu, ktorý je taký obyčajný až je uveriteľný. Palec hore! ()

Mocoft

Špatné to tedy nebylo, ale jen pokud máte náladu na film, kde se vlastně nic moc neděje. Taková pohodovka a teenagerům se to líbit nebude... ()

m0lL!sS

Celkem příjemné překvapení s poměrně slušným příběhem a zápletkou. Při sledování si musíte zcela určitě oblíbit postavu slušňáka a symapťáka Carlose...ALE...je tady i ta druhá strana mince - Nicol, nevychovaná, rozmazlena a na první pohled namyšlené teenagerka, která však pod svojí "maskou" skrývá i něco víc, než se může na první pohled zdát. Příběh dojde k předem očekávanému závěru, což mi v tomto případě vůbec nevadilo, avšak k dokonalosti (= pěti hvězdičkám) přeci jen něco chybělo. ()

odvedle

Zo začiatku film pôsobil divne, dialógy drhli, ale časom sa z klbka neprehľadných scén vymotával nádherný romantický príbeh, on chudobný s predstavami o budúcnosti, za ktorými ide s vyhrnutými rukávmi, ona bohatá, otrávená prepychom, na ničom jej nezáležalo, žijú v rozdielnych svetoch, kde sami cítia, že do toho druhého nepatria, a ostatní ich ani prijať nechcú, on syn mexických prisťahovalcov, ona dcéra vysokého politika, on..., ona... "Ona je šílená - A on krásný“ (snáď sa rozumieme :) podľa mňa je Kirsten pekná, a keď je žena pekná a trochu praštěná, toť výborná kombinácia:) ()

Chasida

Další velmi koukatelný film s Kirsten Dunst a romantické drama bez přebytečných klišé - respektive klišé tam bylo tak akorát vzhledem k věku hrdinů. V tom mezipubertálním a mezidospělém věku je celý svět plný velkých výroků, velkých klišé a teprve časem člověk zjistí (jako zdejší hrdinové), že je to celé o něčem jiném. ()

Homerking

Mexický mladík Carlos (Jay Hernandez) cestuje každý den do školy dvě hodiny autobusem, ve škole tvrdě pracuje, aby dosáhl dobrých známek a zajistil si slušnou budoucnost, jednoho dne se seznámí s krásnou Nicole (Kirsten Dunst) která je bohatá, ráda pije, bere drogy a na škole ani životě jí vůbec nezáleží, Nicol a Carlos se velmi rychle sblíží ale může jejich vztah vydržet i přes naprosto rozdílné povahy? Určitě me nejvíc oslovila úžasná Kristen. Pokud máte rádi romantické filmy tak tenhle rozhodně zaujme. ()

vlKousek

Velmi netradiční a povedené teenagerské drama. Výkon Kisrten mě opět udivil, ta holká má opravdu talent. Když se k tomu přidá výborně zvolená hudba, tak je to pro mě 4,5* jasných. ()

Lennie

"Ono je nějaké romantické drama s Dunstovou hodnoceno tak slušně? Tak to musím vidět." Taková byla má reakce před shlédnutím tohoto filmu. A reakce poté? Nejprve shovívavý úsměv, ale i stopa nadšení. Příběh byl krásný, ale v některých částech těžce naivní (nevím, nevím, jestli by sedmnácitelý kluk zahodil svůj sen a priority kvůli nafoukané a laxní dívčině...). Co se zpracování týče, dalo se to udýchat, v jedné části mě to trochu nudilo (ale jinde jsem se naopak nemohla odtrhnout :)), zato obsazení herců mě potěšilo. Tady mi Kirsten Dunstová ukázala, že není jen Spidermanova holka. ()

JohnnyBoy

Kdybych byl sedmnáctiletá holka, byl by to pro mě kulťák. Jednoduchá omletá historka však oproti těm hollywoodským patlaninám funguje však především proto, že to hrají opravdu dobří herci, míra sentimentu a romantiky je vkusná a atmosféra celého filmu je příjemně realistická. Škoda že filmu chybí větší nahled (přítomen ve filmech typu Juno). Kdyby mi bylo sedmnáct, byl by to pak pro mě kulťák. ()

Astinas

Film je to moc pěkný, i když lehce nudný v některých pasážích, ale má dobrý konec a to mnoho vyvažuje... řekl bych, že je to film o naději pro mladistvé. Pokud je vám více než 25 let, tak se možná na tento snímek nedívejte, protože jste možná pro něj moc staří a nemělo by to pro vás smysl. Jinak všem zhrzeným láskou pod 25 let doporučuji. ()

Slunik

Tak trochu jiná romantika, víc podobná reálnému životu než klasickému romantickému filmu. Hlavní hrdinové mají rozdílné povahy, jiné životní priority, zažívají nejen hezké chvilky, ale řeší problémy a trable vyplývající z jejich rozdílných životních postojů. Na závěr samozřejmě happyend, protože láska hory přenáší, ale to k tomuto typu filmů prostě patří. Vše je krásně přirozeně natočeno a je potřeba vyzdvihnout i skvělé herecké výkony ústřední dvojice, díky kterým energie proudí i mimo televizní obrazovku a naplňuje diváka elánem a silou probít se vlastním životem. ()

katvond

Otrasná nuda zmiešaná s amaterizmom. Jediný dôvod pre čo som to dopozerala do konca boli herecké výkony, najma Kirsten. 1,5 hviezdy. ()

kocicar2

Toho romantické drama o dvou lidech,kteří se milují představuje jeden z nejlepších filmů ve svém žánru.Velmi podařený film na Vás působí velmi relaxačním dojmem.Kirsten Dunst je překrásná žena a rovněž skvělá herečka.Rovněž Jay Hernandez podává stabilní výkon (především zapůsobilo jeho mexické charisma).Ten kdo si myslí,že jde jen o další amatérský teenagerský film,tak toho vyvedu z omylu.Hodnocení 70% na čsfd mi připadá přehnaně nízké,protože snímek má v sobě skrytý náboj určitého poselství. ()

lobo87

Krásny a zaujímavý príbeh zo života. Možno to na prvý pohľad naláka milovníkov ľahko stráviteľných romantických komédií, ale Stockwellov film ponúka viac. Skutočné emócie, skutočné problémy a skutočné riešenia. Bonusom sú skvelé herecké výkony ústrednej dvojice, i keď ako žena mi Kirsten Dunst nereže. Taká novodobá love story. Som však rád, že som nevidel 135 minútový režisérsky zostrih. To by už bolo asi príliš... 70% ()

rbrandt183

Začína to byť nejaké časté: príbehy mladých, skromných, poslušných Mexikáncov, ktorí musia čeliť nástrahám divokého života úspešných ľudí (viz Goal!). Mne to ich pretvorenie všetkého "zlého" naokolo na ich obraz prijde dosť nudné, ale v tomto prípade sa to dá ľahko odpustiť, hlavne vďaka Kirsten Dunst. ()