Vesna Vulović

Krátkometrážny
Česko, 2011, 25 min

Réžia:

Michal Griga

O třech mužích ztracených nejen v čase a prostoru. (oficiálny text distribútora)

Itar

Výborná myšlenka zabalená do syrové formy, která filmu sedne jako prdel na hrnec. Herecké výkony potom taktéž na velmi vysoké úrovni, s pěti tady nemám problém. ()

Tosim

Hutné, úderné, tvrdé a nekompromisní...technika za jedna, význam budou (ověřeno) někteří diváci hledat možná déle, ale, ptám se - musíme mít všechno naservírováno pod nos? Samozřejmě, že ne, i o to se tady snažíme... Je mi jasné, že mi bude připomínána zaujatost, vzhledem k mé první takové herecké příležitosti, ale za prvé s tím sám počítám, i v hodnocení a za druhé je mi to celkem jedno. Vizte sami! ()

choze

Po zhlédnutí průřezu Michalovou tvorbou se obávám, že je mi jeho poetika i styl humoru cizí, nicméně VESNA byla celkem koukatelná. Ocenil jsem jak její minimalismus, tak syrový nervní vizuál a herce, hlavně toho všechny mlátícího Russella Crowea. Jako podobenství mi to ale přišlo moc banální a průhledné. ()

bratr.Milan

Mám rád, když si tvůrci ve svých dílech kreativním způsobem pohrávají s časem a prostorem. Tady se protagonista dostane do prostorové smyčky. Představte si, že se nemůžete dostat z jednoho kousku ulice ať jdete kamkoli stále se před vámi objevuje stejná autobusová zastávka. To je k zešílení! Filmům hrající si s časem a prostorem sluší nejlépe krátkometrážní forma. Celovečeráky o cestování časem musí být opravdu kvalitní, aby obstáli. Sebemenší závan logického uvažování takové dílo dokáže rozbít, jako domeček z karet. Ale u krátkometrážních snímků si můžete užívat originální nápad, nebo myšlenky a úvahy, které vyvolává. To je i tento případ. Nádherně tu funguje snová logika. ()