Celý příběh začíná čtyřiačtyřicátými narozeninami Eriky (Ivana Chýlková), která sice nedostane největší kytici, jakou si dovede představit, zato ale pěkné přáníčko od své bývalé švagrové (Zuzana Bydžovská), trapný vzkaz v rozhlasovém pořadu od bývalého manžela (Bob Klepl), krém na vrásky od homosexuálního kamaráda Richarda (Ondřej Sokol) a dárkový striptýz od své nevyzpytatelné matky (Zuzana Kronerová). Přáníčko si doma vystaví, při vzkazu se – ač sama sebe proklíná – dojatě rozpláče a dárkového striptéra jí okamžitě přebere Richard. Takhle vypadá úspěšný život Eriky Oskarové, hvězdy televizního pořadu “Před a po”. Přitom Erika má skoro všechno – vlastní pořad, vyhlášený kadeřnický salón, velký byt s terasou a svobodu, ale s každým přibývajícím rokem víc a víc touží po tom jediném, co nemá – a to je dítě. Erika tedy nastolí plán “Dítě” a pustí se do něj se stejnou vervou, se kterou budovala jak svůj podnik, tak své vlastní já. Jenže některé věci se nalinkovat nedají, například mladičký barman Adam (Vojta Kotek). (oficiálny text distribútora)

jsemzuzu

Od Alice Nellis jsem ani nečekala, že by to bylo trapné, takže tohle se mi líbilo velmi... :))) hlášek tam padalo dost, Chýlková s Kotkem k sobě šli velmi dobře, až jsem to nečekala, Sokol je best GAY :D a vyhulená Chýlková byla nejvíc scéna :D na oddech a skvělý smích - doporučuji... ;) ()

GlamourCat odpad!

Nepovedené, o tom není pochyb. Jestli to mělo být nějaké Kdopak to mluví, nebo víc romantických komedií dohromady, to nevím. Definitivně to ale "kikslo" na Ivaně Chýlkové. Tak nepůvabná a zásadně nemateřská bytost! Z morálního hlediska - já nejsem zastáncem těch žen, co si po čtyřicítce najednou vzpomenou, že by vlastně mohly mít děti a šup šup do toho, klidně s teploušem, nebo sousedem, nebo kýmkoliv kdo bude momentálně nablízku. Do čtyřiceti kariéra (nebo co) a pak najednou přijde ten den, bum a já moc chci dítě. Do té doby děti nechtěla a pak přišel den.... Taky nejsem velký fanoušek toho, že sice nechceme být jako naše matka, ale "stejně nám chybí" a spousty, spousty dalších věcí. ()

Perth

Děs a hrůza, jestli tohle patří mezi rozkvět našeho filmu podporovaného z kinematografického fondu, tak by češi měli zůstat nanejvýš u divadla. Tupý, nevtipný a nezajímavý film. Zbytečně dlouhá (téměř dvouhodinová) stopáž. Co mně ale dorazilo byla postava až trapně stereotypního a zženštilého gaye. Aneb ať žijí předsudky. ()

Macias

Líbilo, ale dalo se z toho vymáčknout víc. první půlka otřesná, druhá lepší. Finále v bytu mělo ještě víc gradovat... ()

Petyas

Normálně bych dal jen tři hvězdy, ale na to že to byl český film, to bylo velmi dobré. Chýlková byla excelentní. Dost mi ve filmu chováním i vzezřením připomínala Uma Thurman. Ty hořké vtipy a celkově ladění filmu, včetně vizuálního zpracování bych ohodnotil, na české poměry, vysoce nadprůměrně. 70% ()

Ygnor

Než naběhl "rytmický" Kotek alá reklama na nejmenovaný nábytkový řetězec či jeden sladký hnědý nápoj (nevím, která reklama byla dřív), tak film ještě balancoval na příjemné hraně snesitelnosti. Následně pak neustále častěji se mi vkrádala na mysl však replika z úst mjr. Terazkyho: "Kefalín, povedztě mi čo si predstavujetě pod pojmom absurdný !?". (vkusný a trefný komentář gilmore_girl) ()

Plechpetr odpad!

Po dlouhý době film, kterej se nedal dokoukat. Taková blbost. Fuj no. Já věděl, že koukat na moc českejch filmů po sobě je nápad špatný, néli úplně blbý! ()

dakarin

Dvě hvězdy patří filmu, nikoli Chýlkové a Kotkovi ;-) ti si oba vedli tradičně výborně... Moje první setkání s Alice Nellis za 45%. ()

Karp

Asi každý, kdo film viděl, si musel všimnout, že je poněkud nevyrovnaný. V první polovině se neděje takřka nic a těch pár vtípků, které se objeví, vyznívá do ztracena a nebo nejsou dotažené. Naopak závěr připomíná zrychlené listování deníkem a časové předěly jsou na plátně téměř tak často jako hlavní hrdinka. Sám se pak ptám, kam film vlastně zařadit - "slabší" komedie o vážných tématech? Nevím. Herci odvádí dobré a slušné výkony, přesto jsem měl kupříkladu problém najít určitou hloubku v rozmanitém propletenci vztahů: matka/dcera, milenci, přátelství dvou žen atd. Celou dobu jsem měl pocit, že se dívám přes tlusté sklo a osudy hl. představitelů se mě příliš nedotýkají.... Možná tam ani žádná hloubka být neměla, jenže to pak musí vést k jakési rozplizlé přehlídce šílených a pološílených nápadů stárnoucí ženy očekávající potomka... Na několika místech se tedy zasmějete, oceníte, že to Ivaně Chýlkové na plátně sluší, pobavíte se (snad jako už tradičně...) na homosexuálovi ve filmu, užijete si ráčkujícího Kotka a půjdete domů. ()

PedroPo

I den po projekci přemýšlím, o čem ten film vlastně byl. Přítelkyně mu sice přidala ještě tak jedna a půl bodu, ale já z něj prostě nadšený být nemohl. Ano, bylo tam spousta hezkých lidí pohybujících se v hezkém prostředí, ale dohromady je to vlastně o ničem. Jak napsal Matty - navoněná zdechlina. A to tento výraz od pana Toscaniho upřímně nenávidím. ()

dauni1

Skvěle jsem se bavil, příběh sice ohraný a známý, ale herci tomu dodali švih a grády. Na odlehčení a večery s drahou polovičkou ideální. :-) ()

Dartdevil

Celkem solidně rozjetý film, u kterého jsem se bavil a čekal jak se vyvine. Naprosto tradičně přišel rádoby vážný zlom, postavy reagovaly všelijak, jen ne reálně, a následně vše zamířilo do trapného a vše ničíciho závěru. Alice, bod dolů. ()

Oonika

Asi nikdy nepochopím, proč se u nás nemůže natočit žánrově jasný a vyvážený film... Někdo má možnost natočit buď docela dobrou komedii, nebo drama a celý to dojebe tím, že ty dvě věci spojí dohromady... Takže žánrově to teda moc nefunguje, někteří herci dostali až moc málo prostoru. Kotek je slizoun, zkazil mi skoro celý dojem z filmu. Chýlková si evidentně svoji roli užívala. A Sokol byl přímo vynikající!! Určitě stojí za povšimnutí i skvěle vybraná hudba, to byla fakt pecka. Na to, že to má v popisu slovo komedie, mi po filmu zůstal takový divný sentimentální pocit... No, stále je v čem se zlepšovat! ()

bono22vox

I pres nektere vyhrady k prazdnejsim mistum v pribehu bych se nebal tento snimek doporucit i nepatrne narocnejsim divakum ceskych komedii. Vykony hlavnich predstavitelu jim mozna nahradi nektera prazdna mista ve vypraveni samotneho pribehu. Docela rad bych ale porovnal tuto puvodne divadelni hru skotske dramaticky Lizy Lochhead s timto filmem. Jelikoz jeji divadelni premieru u nas rezirovala prave Alice Nellis... kazdopadne 3/4 hvezdicky... ()