Je jaro 1989 a poprvé se na 1. máje setkává ve východním bloku vláda s opozicí. Funkcionáři tuší svůj konec a pověří dva pracovníky ministerstva vnitra, aby vyvezli tajné dokumenty a miliony dolarů v černých fondech ze země. Do příběhu se zaplete i prostitutka Anna, která do té doby byla zvyklá řídit si svůj živost sama, než potkala agenta tajných služeb. (oficiálny text distribútora)

rockwoman

On = agent tajných služeb ( vrah & ženatý ). Ona = prostitutka ( svobodná matka ). To něco mezi nima lze těžko nazvat nekonečnou láskou plnou citů, ale byly okamžiky, kdy jsem cítila jakési jiskření & vzájemnou přitažlivost. Poláci mají spoustu zajímavých hereckých tváří. ()

claudel

Další tradiční polská kvalitka odehrávající se v osmdesátých letech. Nemohl jsem si vybral lépe s ohledem na moji pracovní návštěvu Gdaňsku, kde na vás historie osmdesátých let, Solidarita a Walesa dýchají na každém kroku. Matně si vybavuji Růžička, která se odehrávala v trochu jiné době, ale příběh byl dle mého soudu celkem podobný. Každopádně solidní filmový zážitek. ()