Legenda Korry

• Česko Avatar: Legenda o Koře (viac)
USA, (2012–2014), 19 h 56 min (Minutáž: 23 min)

Janet Varney, Jeff Bennett, Dee Bradley Baker, P.J. Byrne, David Faustino, J.K. Simmons, Seychelle Gabriel, Mindy Sterling, Logan Wells, Kiernan Shipka (viac)

Desítky let poté, co Avatar Aang zachránil svět přichází do moderního Republic City upřímná 17letá dívka jménem Korra, aby trénovala a poznala svůj osud. (Netflix)

Recenzie používateľa Jestrab k tomuto seriálu (7)

Vítejte v Republic City (2012) (S01E01)

Komentuji po shlédnutí celé série. Proč? Protože Legend of Korra se rozhodlo jít poměrně odlišnou cestou, než Aangův příběh. Stylem vyprávění se nechtějí vracet a přesto nešlapají pro tom, co se pokusili 10 let budovat. OK jsou tam charaktery které známe, OK dost se odkazují na původní seriál, ale uvědomují si, že uběhlo 80 let. A to jak nastřelili vyvinutí světa se mi líbí, protože nic není v základu hloupé. Mrzí mě jedna věc. V některých místech je situace až moc překombinovaná. Chtějí tim zapadnout do detailnějšího prostředí, než byl na začátku prvního seriálu pól, kde tolik vymyslet nešlo, ale kazí to důvěryhodnost. Jediné štěstí, že nápadů je tu opravdu spousta a zesteampunkovat svět do období přelomu 19. a 20. století neberu jako špatný krok. ()

List ve větru (2012) (S01E02)

Díky za to, že tenhle sport má smysl. O něm je prakticky celý díl, ale bohatě to stačí na to, aby mu člověk porozuměl, aby se nenaštval nad tím, že ho překombinovávají. Navíc to představí charaktery hlavní linky neinvazivním stylem, i když z Bolina mi začíná hrabat a to je tam teprv jeden díl. ()

Odhalení (2012) (S01E03)

I když se epizoda snaží především uvést hlavní zápletku série, nejlepší dojem dělá tím, že chytře představuje svět, život a možnosti města. ()

Hlas v temné noci (2012) (S01E04)

Provedení, kterým chtěli Korru zavést do vyšetřování se mi ani trochu nelíbí. Bylo to provedeno nesmírně groteskně, ale proč? Scénáristé nám to předhazují jako kost psovi. Po otřesných "přesvědčovacích metodách" je konečně na co se dívat. ()

Souboj citů (2012) (S01E05)

Uvolňující díl, který nás chce ponořit do mysli postav. Ano, byli dvě akční epizody, ale opravdu tam bylo tolik akce, aby byla sportovně/vztahová epizoda? Spíš ne. Není to ale vina epizody. Toto se projeví až na hodnocení série. Jako díl tomu nic moc vytknout nemůžu. Jo, zase drobet přihrávání, ale k tomu množství věcí, co se tady děje je to adekvátní. ()

A vítězem se stává... (2012) (S01E06)

Začíná se to rozjíždět. Háky Beifongové dodávají akci spád. Dialogy i monology na slušné úrovni. ()

Dohra (2012) (S01E07)

Chtějí nás nalákat na klidný filler a nakonec se z toho stane jedna z nejdůležitějších epizod série. Klobouk dolů! ()