Legenda Korry

• Česko Avatar: Legenda o Koře (viac)
USA, (2012–2014), 19 h 56 min (Minutáž: 23 min)

Janet Varney, Jeff Bennett, Dee Bradley Baker, P.J. Byrne, David Faustino, J.K. Simmons, Seychelle Gabriel, Mindy Sterling, Logan Wells, Kiernan Shipka (viac)

Desítky let poté, co Avatar Aang zachránil svět přichází do moderního Republic City upřímná 17letá dívka jménem Korra, aby trénovala a poznala svůj osud. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Saiko_chan k tomuto seriálu (5)

Legenda Korry (2012)

Legenda Korry sleduje život nového avatara, který se vydává do velkého Republic City, aby začal plnit svoji životní úlohu. Potkává nové lidi, ze kterých se postupem času stanou přátelé na celý život, prožívá lásky, bolesti i utrpení, bojuje s padouchy i arci-nepřáteli. Jejím hlavním úkolem je přinést do světa lidí rovnováhu se světem duchů, mír a harmonii. LoK nepopiratelně trpí srovnáváním s Legendou o Aangovi. Kdyby fungoval samostatně, byl by to lepší animovaný fantasy seriál, ale takhle je to lehce podprůměrný Avatar. Pro mě je Korra děsně nesympatická osoba. Je uřvaná, výbušná a jako postava se absolutně nikam neposouvá, mezi první a poslední sérií není žádný vývoj. Ostatní kladné postavy mají klasické rysy a některé dokonce i dobrý potenciál, ale nakonec nedostávají žádný prostor pro nějaký rozvoj. Záporné postavy mohly být kvalitní, ale trpí nelogickými motivy svých činů. A příběhově je to trhané, každá série dostává svého padoucha, který nakonec padne, a další část se věnuje něčemu úplně jinému. Celou atmosféru zabily moderní technologie, od celkem neškodných aut v první sérii, se poslední dostala až ke kolosálnímu robotovi s laserovým kanónem, to už bylo až moc. Ale nakonec i něco pozitivního. Líbila se mi myšlenka obnovení vzdušného národa i výprava třetí série, ta za mě byla nejlepší. Seriál provázela dobrá hudba a grafika byla parádní. Jsem ráda, že jsem Legendu Korry viděla, ale znovu si ji nejspíš už nepustím. ()

Kniha první: Vzduch (2012) (S01)

Korra bohužel trpí porovnáváním s původním avatarem. Doba Korry je na hony vzdálená době Aanga, což je za mě docela peklo. Původní seriál měl kouzla, mýtické bytosti a chrámy, v pokračování se cestuje auty a letadly, zakládají velkoměsta a výjimečné schopnosti ovládá každý druhý, a to uplynulo nějakých 70 let. Titulní postava je po posledním avatarovi strašně nesympatická, hrubá a v dramatických situacích o ni vůbec nemám obavy, což se v konfliktech s hlavním padouchem jeví jako docela problém. Padouch je skvělý, ale jen do doby než se vyjeví celý jeho příběh. Vylepšují to hlavně vzdušná vnoučata, Bolin a zvířecí přátelé. A samozřejmě animace, která je díky pokročilejší době propracovanější. Rozhodně se chci na celý seriál dodívat, ale vlastně mě to ani moc nebaví, tak třeba začne. ()

Kniha druhá: Duchové (2013) (S02)

Do domovského kmene Korry přijíždí zástupci ze severního vodního kmene, a strýc Korry započne její duchovní trénink. Z minulých záští a duchovních neshod nakonec vypukne občanská válka a vlády se ujímá Unalaq. Korra se vydává pro pomoc, ale před tím, než se vydá porazit velkého nepřítele, musí se seznámit s příběhem prvního avatara a poznat, kdo se skrývá ve světě duchů, který chce její strýc otevřít. Druhá série seriálu je taková vláčná. Někdy je zápletka dobrá a napínavá, někdy je to docela nuda. Rozhodně zajímavé je seznámení s Wanem a Raavou, pokec s Irohem a duchovní cesta Jinory. Nicméně chvíle s filmováním Bolina, romantický trojúhelník, dokonce i závěrečný souboj se mi moc nelíbili. Navíc odtrhnutí Korry od jejích minulých životů bylo docela hloupé, vždyť právě rozhovory s minulými avatary bylo v Aangovi to nejzajímavější. A rozhodnutí nechat otevřené duchovní portály jsou asi příprava na další sérii. No, nevím... Uvidíme... ()

Kniha třetí: Změna (2014) (S03)

Po harmonické konvergenci se svět mění, duchové obsazují svět a objevují se noví vládci vzduchu, které je potřeba vycvičit. S novými schopnostmi však přicházejí i staří nepřátelé, kteří mají v plánu úplně zničit avatara. Korra bude čelit zatím největší zkoušce svých schopností, a sama neví, jestli vůbec může uspět. Třetí řada je o něco lepší, než druhá. Objevují se zajímavé nové postavy, hlavně mezi novými vzdušnými nomády, ale také přichází např. potomstvo Toph nebo Rudý lotos. Hlavní záporák je super, konečně někdo, kdo to má v hlavě srovnané a ví, proč dělá to, co dělá. I závěrečný souboj je dobře zpracovaný, a líbí se mi, že z toho Korra vyšla docela dost pošramocená, konečně je mi jí alespoň trochu líto... Méně už se tu řeší vztahy titulní postavy a je to více o vztazích mezi ostatními, ať už rodinnými (Tenzin a sourozenci), tak romantickými (Kainora). Nejsem úplně nadšená z vymýšlení nových schopností (lavabending), ale líbí se mi, že to je zrovna Bolin, který se jí naučil. Snad to poslední sérií nepokazí, myslím, že už je čas na konec... ()

Kniha čtvrtá: Rovnováha (2014) (S04)

Korra je po posledním velkém souboji na konci svých sil a odjíždí do své domoviny, aby se uzdravila. Království země se bez panovníka propadá do chudoby a všude jsou bandité. Republic City vysílá Kuviru, svěřenkyni Suyin, aby v království znovu nastolila pořádek. A zatímco se připravuje korunovace nového panovníka, Kuviře zachutnala moc, a vyhlašuje samu sebe za osvoboditelku a sjednotitelku národa. Po třech letech se Korra znovu vrací na scénu, aby zabránila Kuviře ovládnout i poslední místo v království země, samotné Republic City, ale ještě nedokáže plně znovu ovládat své schopnosti. Tým avatar se musí znovu spojit, aby dokázal ochránit nevinné a světu konečně přinesl kýženou rovnováhu. Začátek poslední série LoK byl skvělý, Korra se ztratila a bojuje se svým posttraumatickým syndromem, což nabízelo takových možných rozuzlení příběhu, že už to víc snad ani nejde. Nicméně po pár dílech jsme tam, kde jsme byli, a Korra je znovu natvrdlá, hysterická a výbušná. Vývoj postavy od první série nula... Postavy, které měly v minulé řadě potenciál, jsou v této řadě dost zanedbávané. A záporák je těžce průměrný. Navíc miliarda mechaobleků a kolosální robot s laserovým kanónem to dokonale zabili a mě už ani ke konci nezajímalo, jak to vlastně dopadne. Kdyby se neobjevila Toph, která je naštěstí úplně stejná jako v ATLA, tak bych dala ještě o stupeň míň. Jsem ráda, že jsem legendu Korry viděla, ale musím konstatovat, že jednou mi to úplně stačilo. Děkuji a na shledanou. ()