Diary

všetky plagáty
Dokumentárny / Krátkometrážny / Životopisný
Veľká Británia, 2010, 20 min

rowdys

Posledný film Tima Hetheringtona je oproti Restrepo silne osobný experiment, v ktorom kladie proti sebe rozbitý svet Západnej Afriky a Afganistanu k tomu nášmu. Jedného dňa stojíte na Times Square a na ďalší deň po vás pália povstalci v Libérii. V pondelok sa veziete v londýnskom taxíku, v utorok vám v Afganistane nad hlavou lietajú stíhačky a RPG granáty. Nebolo by na tom nič objavné, ak by to nebola všetko skutočnosť, po zhliadnutí ktorej si deň rozhodne nezlepšíte. Hetherington film natočil po desiatich rokoch pôsobenia ako fotoreportér a vyjadruje snahu pochopiť čo sa okolo neho vlastne deje. Svedčí o tom i dovetok na konci snímky, ktorý potom znie ako jeho posolstvo a posledné slová. Nanešťastie i sú, Tim film dokončil len tri mesiace pred smrťou v Líbyi. Zhliadnuť ho možno na jeho oficiálnom Vimeo kanále http://vimeo.com/18497543 R.I.P. ()

kikikrikri

Suchá realita, zobrazená v podobě mladých dětských vojáků. Naproti tomu moderní velkoměsta a normální život. Tim Hetherington do tohoto filmu předal své osobní zkušenosti a velice se mu to povedlo. Je mi ho líto. Tohle jeho dobrodružství ho stálo život. Doporučuji shlédnutí. 85% ()