V provincii Bougainville na ostrově Papua Nová Guinea zuří občanská válka. Jediným bělochem na ostrově je tajemný učitel Watts (Hugh Laurie), který znovu otevře školu a představí žákům Dickensovy Nadějné vyhlídky. Mladičká Matilda se ztotožní s viktoriánskou dobou popisovanou v románu a uniká tak ve své fantazii z krutého světa, ve kterém je nucená žít. Armáda tzv. Rudých kůží připravená zničit případné povstalce se blíží. Matildě se líbí Pip, proto napíše jeho jméno do písku, což odstartuje vlnu dramatických událostí. Rudé kůže se domnívají, že Pip je vůdce rebelů a chtějí ho dostat za každou cenu. Skvělý příběh o síle představivosti, kdy fikce může mít až katastrofální následky. (HBO Europe)

raru

Niekedy sa mi stane,že po zhliadnutí filmu si poviem,výborné.No vlastne neviem prečo.Presne s týmto filmom mám ten problém.Možno to bol dojímavý príbeh postáv,izolovanosť a kontrast domorodého obyvateľstva s ,,modernou civilizáciou",sympatická Matilda a možno poetika Charlesa Dickensa,ktorého kniha tu zohráva dôležitú úlohu.A možno.... ale kašlať na všetky ,,možno",proste sa mi to páčilo. ()

WikingVik

Pro mě docela zklamání. Nečekal jsem dalšího House, ale těšil jsem se na nějakou výraznou postavu ztvárněnou hercem s velkým H. Na místo toho, to byla poněkud zmatená postava chlapa, co se ocitl na ostrově sám s domorodci. Nemastné, neslané a zbytečně dlouhé. ()

Turinko

Dávam pat hviezd lebo je to film ktorý mi niečo dal do života, je to film ktorý dokonaluje znázornuje 4 základne ludské stavy ktorými si prejde každý jeden na tomto svete .....láska, štastie, strrach a smútok. Emotívny príbeh natočený v krásnej prírode znázornujúci, že život može byť plný desivých, hrozivých pádov a strát no vždý sa v nom dá nájsť aj to svetlo nádeje ktoré šetko zmení a naplní človeka do krásy. ()

liBOREC564

Film, který mne v době premiéry minul. Nevidět ho by byla ovšem velká škoda. Je to dobře natočený, dramatický a poutavý film. Rozhodně si ho nepouštějte při depresivní náladě, ale jinak mohu doporučit. ()

Josevolley

Neni to film,ktery je pro kazdeho.Je to film pro lidi,kteri dokazi videt vic,nez se jim jen ocima nabizi.I lide bez pristupu k vzdelani a odsouzeni,defacto tim kde se narodili,k zivotu ktery je nam cizi,jsou porad lide. ()

TeachMe

Miluji knižní předlohu "Pan Pip" a jen těžko lze pak hodnotit filmové zpracování, které zde zdaleka nemá takovou výpovědní hodnotu jako kniha. Na knize je nejpoutavější hlavně to, že se velmi vyhýbá prvoplánovému hraní na city a patetičnosti, naopak je velmi syrová a tím o to uhrančivější, což filmu značně chybí. Na druhou stranu nerada srovnávám tyhle dva žánry, takže určitě film za shlédnutí stojí, jen se svým režijním pojetím řadí k řadovým hollywoodským filmům, které v člověku moc dlouho viset nezůstanou... ()

krysarr

Trochu jiny, trochu zvlastni, trochu drsny, trochu pritazeny s tim dilem, ktere se vyucuje, ale jako celek jsem dokoukal do konce a celkem mile prekvapen... ()