Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDormand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton) a další výstřední dobrovolníci… (oficiálny text distribútora)

Wysch

Řeknu to jedním souvětím: Vizuálně, řemeslně nádherný snímek, který překvapivě sází hodně na jednotlivé scény než na celek, ale pod tím vším vizuálním pozlátkem se skrývá zoufale slabý a emočně nezajímavý příběh, jehož tempo by si zasloužilo trochu soli. ()

Hannibal92

Taková bláznivá šílenost. Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu, ale tohle pojetí filmu je tak krásně bláznivé že to opravdu stojí za to. Co mě ještě dost zaskočilo je herecké obsazení. V tomhle "typu" filmů bych vůbec nečekal Bruce Willise, Edwarda Nortona ani Murraye. I když tenhle film nebude úplně v čele mých nej filmů roku 2012 tak rozhodně nebude ani nikde na konci. ()

LV.Helter

Nezaraditeľné. Wes Anderson má neuveriteľne svojský štyl, ale dakedy to až moc prehnáva. Moonrise Kingdom i cez svoje klady je naivná báchorka s bravurvným hereckým obsadením, ktora posobí zbytočne ako emocionálna vydieračka. Nevedel som tú doceniť Edwada Nortona a už vobec ne Bruca Willisa. Neuveritelne divný film s neuveritelne divnou hudbou. Možno nabuduce, zatiaľ 60%. ()

Rosana

Po pár minutách v kině mi došlo, že jsem film vlastně už viděla. Název jsem si nepamatovala, ale podle jemného a něžného stylu Wese Andersona mi hned docvaklo, že to bude milý film, který sice dopadne dobře, ale i tak tam režisér zakódaval myšlenky o sociální situaci, nevěře, rodině a dokonce zakázaná témata jako sex nezletilých. ()

Historik

Je to opravdu roztomile svérázná komedie. Svou výstředností může nepřipraveného diváka zaskočit. Připravený by ale měl být spokojen. Stejně jako všichni, kdo prošli skautem. ()

ivishka

Bruce Willis, Edward Norton...Dva skvělí herci, kteří si hned na úvod zaslouží pochvalu. Díky nim jsem to nevypla. Čtyřicet minut se vůbec nic neděje a dětští herci Kara Heyward a Jared Gilman tomu tedy moc nedávají. Bohužel nebylo moc momentů kdy bych se skutečně zasmála a jako celek to na mě působilo, že se tvůrci opravdu snažili být originálním způsobem vtipní a tvůrčí, ale trochu se to nesetkalo s úspěchem(asi jen u mě jak to vidím :D). Co se mi líbilo kromě Bruce a Edwarda: starý chlápek co jakoby uváděl a ukončoval film a sem tam něco komentoval, taková zajímavá myšlenka - jak sedí Edward Norton se skautíky u stolu jako u poslední večeře. ()

Jillen

Filmy Wese Andersona neznám, ale tohle mi uhranulo. Milujete-li absurní drama, pak vás to nemůže zklamat. Režijní skvost...a herecký též. ()

UncleG

Mám rád platonickou lásku. Mám rád loosery a vyděděnce. Mám rád, když má holka levácký nůžky a nebojí se je použít. A ze všeho nejradši mám, když se mi o postavách z filmu následně zdají sny... Suzy bylo 25 a byla moje holka. Stěžovala si, že jí po nocích zebou kotníky a že se nemůže zahřát ani pod dekou. A to byl prosím sen v anglickém znění! ()

sta

z wiki: Fuga (italsky útěk, únik) je kontrapunktická, polyfonní, imitační, dvouhlasá až šestihlasá jednovětá hudební skladba. Jedná se o vrcholnou formu kontrapunktu, která důsledně dodržuje rovnost všech hlasů. anderson natočil nejhezčí filmovou fugu, kterou jsem kdy viděl, téma útěku se snoubí s formálními postupy této hudební formy a všechno do sebe dokonale zapadne, stejně jako když se konečně sehrají všechny nástroje orchestru... navíc je Moonrise Kingdom snad nejlepší film o dětech a to včetně Les 400 Coups... frajeřina par excelence a nechápu, že to kucí v Cannes nepochopili ()

Freemind

Tohle jde totálně mimo mne. Chápu záměr, uznávám tvůrčí vizi a je mi sympatická důslednost, se kterou ji Anderson prosazuje, vizuálně se mi to líbí (někdy dokonce velmi), ale .... prostě na žádném z jeho filmů jsem nevydržel déle než 20 minut, než mě to všechno začalo nesnesitelně iritovat. Omlouvám se, nemůžu za to. Dvě hvězdičky za originalitu. ()

Lum3n

Celé mě to připomínalo Flipped a přestože v jednotlivostech je Andersonův film nápaditější a výraznější (úžasná hudba), tak celkovým dojmem na mě zapůsobil příběh Bryce a Juli více. Tentokrát je to tedy jen za hodně silné 4*. ()

Macejko

Moja obava, že Wes Anderson a ja sa pohybujeme každý v úplne inom vesmíre a máme odlišné príbehovo-rozprávačské preferencie, sa bohužiaľ potvrdila. Nebudem ale klamať - aj keď určite nie som správne "divný" (v dobrom slova zmysle) na to, aby som si ho plne vychutnal, nezostal som k tomu filmu chladný. Niečo na ňom rozhodne je a mám také tušenie, že sa k nemu raz vrátim. ()

fragre

Neznám páně režisérovu předchozí tvorbu, abych zde soudil, zda nevykrádá sám sebe, ale film se mi velice líbil. Pěkná směska trhlosti, humoru, nostalgie, citovosti.... Až jsem byl sám překvapen, že se mi líbí soudobý americký film, ale díky za film, který není plný superhrdinů, vypjatých falešných emocí, násilí a oblbujících obrazových kouzel a triků, ale zaobírá se běžnými, leč podstatnými věcmi života. Hlavní hrdinka mi připomínala Addamsonovic Wednesday, a ti američtí skauti jsou pěkně militaristická cháska. ()

Tirion

Wes Anderson, jakoby se zapomněl ve světě Fantastického pana Lišáka. A tenhle svět on zná dokonale a dokonale využívá humor s ním spojený. Vynikající obsazení pod Andersonem doslova rozkvetlo a užívá si jeho smysl pro absurdní nadsázku. Výraznou devízou je pak skvělé dětské obsazení, které zvládlo své úlohy na jedničku. Avšak je to prostě zvláštní zpracování, zvláštního světa a zvláštní poetiky. Až tak zvláštní, že ne každému divákovi sedne a ne každý se poveze na stejné vlně jako tvůrci. Pro mě se však může stát kultovní věcí, stejně jako Fantastický pan Lišák... ()

milicjant

Wes je věčnej kluk. Teskně se ohlídne až s posledním obrázkem, jinak střílí mimózně a po svém all the time. A my, kteří byli dětmi i svojsíkovými pohrobky ve stejném čase, pobaveně počítáme zásahy. Jak do Snoopyho krku, tak do našich "dospělých" srdcí. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

14.05.2019

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky