G.I. Joe 2: Odveta

• Česko G.I. Joe 2: Odveta (viac)

Modrá planéta sa ocitla na pokraji skazy vinou intríg mocnej organizácie Cobra, ktorá má s G.I. Joe nevysporiadané účty. Aj pod novým vedením ostrieľaného Roadblocka (Dwayne Johnson) majú elitní špecialisti z tímu G. I. Joe plné ruky práce. Nielenže stále horúčkovito pátrajú po nepriateľskej organizácii Cobra, ale musia tiež čeliť novej hrozbe – vodcovi Cobry Zartanovi (Arnold Vosloo) a jeho kumpánom Storm Shadowovi (Byung-hun Lee) a Fireflyovi (Ray Stevenson) sa totiž podarilo infiltrovať do vládnych kruhov, vďaka čomu teraz v jej mene nemilosrdne poľujú na všetkých členov G. I. Joe. Pred Bielym domom veje vlajka stelesneného Zla a len Roadblock a kapitán Duke (Channing Tatum) majú šancu  zastaviť ničivé besnenie najmocnejšieho protivníka, akého kedy mali. Našťastie majú na svojej strane i skutočnú bojovú legendu, generála Joea Coltona (Bruce Willis). Je len otázne, či budú skúsenosti muža, ktorý sa už naplno venoval odpočinku, stačiť na to, aby sa rovnováha síl natrvalo priklonila k G.I. Joe. (TV Markíza)

davistercz

Očekávání byla veliká, ale realita je prostě realita. Druhé pokračování skvělého snímku dopadlo celkem slušně. Sice je to hodně slabé o proti prvnímu dílu, ale stále je tu hodně akce, na které je nutno se třeba podívat. Protože to je úžasné, zejména "Stormshadow". Za mě 80% ()

elanista1

Celkom mam tych Joeov rad, dobre sa na to pozera, vobec to nenudi a da sa na tom zasmiat. Dwayne Johnson s obrovskym gulometom, Bruce Willis, Snake Eyes, Storm Shadow, Brenda, Cobra Commander...kazda jedna postava je zaujimava. Akcia bola podla ocakavani skvela, s nadhladom nemam proti tomu ziadne vyhrady, aj ked scena na skalach bolo uz trocha vela.. Humor je zabavny, najma Rock dava. Jeden z najlepsich vyplachov poslednej doby ()

gotham

Ona už jednička nebyla nic extra, ale narozdíl od dvojky měla solidní příběh, mnohem lépe napsané i zahrané postavy a také výrazně lepší konec. Ve dvojce byl zajímavý tak maximálně Rock, Willis tam skoro nebyl vidět, vývoj vztahu mezi asijskými bratry byl děsný, stejně jako všichni zloduchové, zejména imitace Darth Vadera. 30% ()

nikus120

jedným slovom? KATASTROFA!! Prvé čo mi hned chýba je staré obsadenie hercov.. Channing sa nepočíta... Od začiatku to vôbec nesúviselo s jednotkou. To že hlavnú postavu zabili na začiatku bolo úplne zúfalé riešenie.. film bol potom o ničom. Grafika ok, ta sa dá... bojové scény nindžov bolo jediné čo ma vedelo zaujať na celom filme... Celý film mal blbé postavy niektoré veci ani nemali nábeh na jednotku čo by mali mať.. nieje to ani poriadne pokračovanie jednotky.. ()

palomir

Naprostá filmová prohra. Na to, že se mi jednička docela líbila, už od začátku G.I.Joe 2 jsem měl pocit, jako by jim tam herci z jedničky nechtěli hrát nebo jen na skok a zaplácali to jinýma postavama, takže děj je chaotický, žádné extra scény, prostě hrůza. ()

lobo87

Nemôžem si pomôcť, ale celý G.I. Joe na mňa pôsobí strašne detsky. Tvorcovia mali jednoznačne pritlačiť na pílu. Rock je absolútne nevyužitý, rovnako aj Willis. Najlepšou scénou je boj na skalnej stene a všetky scény, kde sa objavila Adrianne Palicki... 60% ()

t.b.kat

Film na odreagování, prostě nehledíte na smysluplnost příběhu a jen požíráte akci za akcí. Pokud to berete tak, výsledek není až tak špatný 2-3* ()

kiararaftl

Urcite lepsie ako prvy diel. Osobne vyzdvihujem White Storm - moja najoblubenejsia postava. SPOILER: to, ze channing tatum zomrie do desiatich minut bol taky sok, ze som este dalsiu pol hodinu cakala, kde je zadrhel. ()

srolyma

Skvělá oddychovka. Vypnout mozek, otevřít pivko a užívat si nenáročnou zábavu plnou vizuálně skvěle zpracovaných soubojů (ten lítací v Himalájích je obzvlášť vypečený). Navíc úchvatná Adrianne Palicki, co víc si přát. Ani smysluplný děj není třeba. ()

Muff

Proti jedničce několik hereckých hvězd , klišé a patosu navíc, hezkých žen namíň a celkově mizérie. Jednička mne zaujala víc. Tohle je už jeno vývar nastavený několika přehrávajícími hereckými "esy". ()

Survey

Absolutní výplach. Absolutní v tom negativním slova smyslu. Nenajdete tu nic, co už byste dříve neviděli. Všechno, co by měla správná akční popkornovka obsahovat - velké exploze, velké zbraně, velkou politiku, velkého Rocka..ale pořád tomu chybí to nejdůležitější - originalita. Hudba je průměrná, nevšimnete si jí a spíš vás po nějaké době začne štvát, herci si tu hraju svou rutinu a Willis už v podobných rolích začíná nudit, akce průměrná, drahá, ale špetku adrenalinu a napětí by z vás nevydolovala, ani kdyby těch měst nakonec vybuchlo ještě trošku víc. Scénář obsahuje řadu notoricky známých klišé - příklad za všechny je přestup zlého padoucha na cestu dobrého padoucha - a diváka tak při sledování vlastně ani nic nepřekvapí. Postavy jsou špatně napsané, nevěříte jim ani slovo a to jediné, co se alespoň nějakým způsobem vymyká z hlubin průměrnosti je dějová linka, která s množstvím explozí a výbuchů plyne tak rychle, že si u občas řeknete, že to vlastně celé není tak špatné, a když vypnete veškeré senzory logiky přítomné ve vašem těle, tak tenhle film možná i oceníte, jako ''ten další akční film, ve kterým všechno vybouchne po jediném zásahu kulkou''. Závěrečný twist na konci je tak přitažený za hlavu, až je paradoxně jedna z věcí, které jsou na tomhle filmu pozitivní. Hail Rock. ()

Vasyl

Jako vyplachovací akčňák suprový. Akorát jsem se měl radši předtím podívat na jedničku, nebyla náhodou ona o tom samým (nevěřte nikomu, jsme na to sami, jen tady chce navíc nějakej vocas ovládnout svět)? Ale o příběh stejnak moc nejde, hlavní jsou technický vychytávky, udělátka, triky a souboje. A zrzka. Zrzka oblečená v čemkoliv - mundůr, šaty, civil, všechno jí slušelo. Škoda že to nezkusila aji bez toho. ()

blondboss

V prvom rade musím napísať, že nerozumiem hodnoteniam. G.I.Joe 2 je totiž klasická ukážka toho, ako jednotka dokáže prekonať dvojku. Poviem otvorene, že pri jednotke som sa nudil, zatiaľ čo tu to bolo našľapané od začiatku až do konca. Je viacero elementov, ktoré tento film spravili výnimočnejším - odhliadnuc od béčkovitého a klišé zjavu, ktorý sa tam vyskytoval (pointa s ovládnutím sveta tu už bola hádam tisíckrát), brutálne tu fungovala akcia (akčná scéna na horách či Londýn), sexappeal (Adrianne Palicki je asi najsexi žena, akú som v takomto akčnom formáte videl) a sčasti aj dej, ktorý bol prepojený s jednotkou a fungovalo to. Nepochybne trošku to oživil aj príchod Dwayne Johnsona či Brucea Willisa (na jeho vzťahu k Jaye som sa celkom bavil). Jednoducho pre mňa je toto prekvapením, nakoľko po jednotke som to ani nemal veľmi chuť pozerať. Pre akčných maníkov vrelo odporúčam. 75 % ()

xSxEx

Prvni hvezda za mrtveho Tatuma a druha za zniceny Londyn, jinak naprosta zbytecnost. Mozna nemuseli pretacet a dotacet, ale mazat a resetovat ()

pojta

Jediné klady jsou Bruce Willis a Dwayne Johnson. Jinak ten film je naprosto o ničem. Prostě vypnete mozek a jenom koukáte a nemusíte se stydět že jste to nepochopily. ()

blazma

Tohle byla hrůza. Kam se poděli všichni z jedničky? vždyť ta byla tak úžasná, ale dobře. Dal jsem šanci i novému obsazení. Jenže to nemělo žádnou jiskru. Dwayne hraje drsňáka, ikdyž to má být i trošku sranda právě jako jednička, nebo jsem v to aspoň doufal. Akce byli nudný, výbuchy nic moc. Příběh byl, předem jasný pro ty co viděli jedničku, takže taky žádný překvapení. Jen proto, že jednička byla skvělá, tak dám tři hvězdy a taky proto, že Adrianne Palicki je tam prostě sexy a byla jediná proč sem se na to díval až do konce. ()

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily… (viac)

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

02.04.2013

Popravdě, je to docela překvapení. Když studio Paramount loni v létě pouhý měsíc před premiérou odsunulo Odvetu o víc jak 8 měsíců, šířily se fámy o katastrofálním filmu a neodvratném průšvihu.… (viac)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (viac)