Outsider

(študentský film)
Krátkometrážny / Dráma
Česko, 2011

Hlavní postavou je Michal, který je šikanován snad ze všech stran. Ve škole se k němu chovají jako k "odpadu" a ani doma to nemá lehké. Rodiče jsou rozvedeni a Michal žije s matkou a sestrou. Máma má svých starostí víc než dost a na Michala jen křičí. Jediný, kdo při něm stojí, je jeho sestra, ale ta nemůže být stále s ním, když je Michal pravidelně mlácen od místních sígrů. (Ice123)

Ice123

Scénář a režie je zvládnuta skvěle na to, že rozpočet byl minimální a všichni pracovali jen z vlastního zapálení. Rozhodně musim vyzdvihnout hudbu od Jakuba Weinera, která dodává snímku opravdovou hloubku. A herecké výkony s ohlédnutím na to, že téměř nikdo z nich neměl s hraním žádné zkušenosti jsou podařené. Těchto jedenáct minut (délka stopáže snímku) vašeho života se rozhodně nedají počítat za promarněné. 80%. ()

Aluska88

Velmi účinně zpracováno, včetně výborné hudby, ale celkový dojem výrazně kazí nesnaživé (ne)herectví téměř všech zúčastněných. Když snímek srovnám s jiným krátkým českým filmem "Deset", taktéž se zabývajícím šikanou, tak ač se v podstatě jedná o zhruba stejnou kvalitu, jak ve zpracování, tak i herectví, Deset u mě vítězí. Kromě toho, mám neodbouratelné následky v tom, že ať už uvidím jakýkoli snímek zpracovávající problematiku šikany, vždy se mi v mysli vynoří nezapomenutelná estonská Klass a začnu s ní podvědomě srovnávat:) ()

Aquarii

Skvělý hudební doprovod nás vnáší do děje. Škoda jen, že celý film byl hodně amatérsky pojatý..Ale jako studijní materiál pro děti a mládež určitě výborný...Jen ten konec by chtěl ještě rozvinout příp. doladit. ()