Kamera na cestách: Vietnam

(TV film)
  • Francúzsko Flavors
Francúzsko, 2008, 53 min

Vietnam je pro návštěvníky studnicí rozličných vjemů. Výrazné zvuky, vůně, obrazy i chutě jsou patrné téměř na každém kroku. Tato země, ležící na křižovatce dějin a civilizací, si zachovala dědictví kultur, které ji poznamenaly. Pulzující města jsou charakterizována lidmi v neustálém pohybu. Kola projíždějí sem a tam, hlasití prodavači dávají o sobě neustále vědět, a jsou tak v ostrém kontrastu s velebným tichem proslulých vietnamských pagod. Ukázkou všech paradoxů současného Vietnamu, kolísajícího mezi dávnou historií, koloniální minulostí, komunistickým režimem a cestou konzumní společnosti, je Ho Či Minovo Město, dříve Saigon. Změny, které Vietnamem zmítají, jsou nejvíce patrné právě zde. Město přitahuje obyvatele ze všech koutů země, kteří tam přicházejí v naději na lepší život. Motorky, mobilní telefony a minisukně nové generace se střetávají s pagodami i s přežitým politickým smýšlením a prastarou náboženskou vírou. Ho Či Minovo Město své bývalé jméno nezavrhlo, lidé mu ještě dnes stále říkají Saigon? (oficiálny text distribútora)

MI-380

Francouzi se vracejí na místo činu a systematickým průjezdem z jihu na sever mi důrazně připomínají můj další cestovatelský sen. 80%. ()

Paity

Ve Vietnamu jsem byl a jde o velmi zajímavou zemi. Velmi rozdílný je také sever od jihu. Myslím, že tvůrci mohli vybrat lépe a lepší lokality. ()