koci

Kvalitní dobovka vyniká především výkony Anny M. Martinové a dětských hereček a pečlivou produkcí. Příběh vypráví o pokrokové mladé ženě vracející se v meziválečném období do své domoviny a o poměrech na tehdejším anglickém maloměstě. BBC se skutečně vytáhla. Předlohu a její starší adaptace však neznám... ()

snaked

No tedy... Takové zvraty. Bůh ze stroje udeřil pořádně. Romance je rozhodně netradiční a trýznivá. Hodně povedená minisérie. ()

Elyssea

Můj největší problém s touhle jinak povedenou minisérií je předvídatelnost děje. U drtivé většiny zápletek odhadnete rozuzlení bez sebemenšího problému. Naštěstí jsem se ani tak ty tři hodiny nenudila, což kvituji s povděkem, protože se umím nudit velmi lehce. Trochu mě mrzela menší pozornost věnovaná škole, protože škola je vždycky vděčným tématem a živnou půdou pro drama. Očekávala jsem boj Sarah za modernizaci školy, místo toho škola slouží jako hlavní bod zápletky kolem Lydie Holly, což je obrovská škoda. I ústřední romance vyznívá trochu do prázdna a příběh by se dost dobře obešel i bez ní. Jenže navzdory všemu South Riding jako celek funguje, a příjemné pocity po zhlédnutí převládají. P.S. A kdyby už nic jiného, tak Anna Maxwell Martin (kvůli které jsem se na to vlastně dívala) a Penelope Wilton své role zvládly na výbornou. ()

sulimo

Tohle jsem si sehnala, protože David Morrissey je pěknej chlap a sakra dobře se na něj dívá. A Morrissey svym vzhledem a charismatem nezklamal (kdoby to byl řekl). Akorát ty kecy kolem, zbytek herců, průměrnej příběh a hysterická školačka jako jedna z hlavních postav spolu s femnistickou učitelkou...no, stálo to za exkrement. Když si k tomu na konci přidám naprosto zbytečnej dějovej zvrat, zbydou mi jen ty dvě naprosto neobjektivní hvězdy za pohledného dejva, který to ovšem neměl šanci zachránit. ()