Tři dary

všetky plagáty
Ukážka z filmu
Dokumentárny / Krátkometrážny
Česko, 2011, 26 min

Dokumentaristka Erika Hníková se ve svém snímku Tři dary vydala po stopách české pomoci v Afghánistánu. Natáčení dovedlo českou filmařku na sever země, kde se už řadu let snaží společnost Člověk v tísni zlepšit životní podmínky místních lidí, živořících na hranici chudoby v podhorských vesnicích poznamenaných dlouholetou válkou. Dokument je složen ze tří příběhů rodin, kterým Člověk v tísni pomáhá zajistit stabilní zdroje příjmů. Diváci společně s autorkou zjišťují, jak může ovlivnit život rodiny darované hejno slepic, tkalcovský stav nebo včelí roje. (Jeden svět)

Ukážka z filmu

mira007

Malý dokument o třech lidech, kterým společnost Člověk v tísni pomohl rozjet jejich mikrobyznys a jim se tak minimálně o třetinu zlepšil trvale příjem - story chovatelky dvaceti slepic, tkadleny a včelaře. Afganistán trochu lidštěji a jinak než jak ho přijímáme ze zpravodajství. Už chápu proč Muhammad Junus dostal Nobelovku za koncept svých mikropůjček - stačí úplně miniaturní pomoc, proškolení a hned mohou lidi v třetím světě rozjet svůj malý byznys a rozvíjet ho a zlepšit si životní úroveň a smysl života natolik, že nemusejí přemýšlet o emigraci nebo se dávat k nějakým extrémistům ( teda za splnění několika dalších podmínek ) ()

lena60

Že prý nemám být protivná a mám dát aspoň tři hvězdy. Za každý dar jednu...Tak tedy ano. Nicméně si alespoň neodpustím poznámku, že mám z nejnovějších tvorby Eriky Hníkové víc než rozpačité pocity. ()

Matematicka

Krásné téma, zpracování průměrné. Chcete-li se dozvědět něco o životě obyčejných lidí v Afghánistánu, doporučuji podívat se na tento dokument. ()

noctambule

Dobré, ale žádné překvapení. Rodina dostala dar, díky kterému vzrostla její životní úroveň, což je dobře, jen tak dál, takové pojekty smysl mají. Afghánská krajina je nádherná. ()