První život

• Česko Počátky života (viac)
Veľká Británia, 2010, 2x60 min

Jeden z největších dokumentaristů naší doby, Sir David Attenborough, se rozhodl, že splní veliké poslání. Nedbaje na prostorová a časová omezení se vydá na cestu, která ho zavede až k onomu okamžiku, kdy vznikl pozemský život. Odhaluje zkameněliny a s pomocí počítačových animací „oživuje" takové dávno vyhynulé představitele pravěké fauny, o kterých ještě před několika lety většina vědců vůbec neměla tušení. (oficiálny text distribútora)

ddf76

Opet skvely dokument z dilny BBC tentokrat o vyvoji zivota na Zemi, kterym provazi sir David Attenborough. Vyborne animace prastarych organimsmu a nejnovejsi techniky 3D zobrazeni zivocichu (CERN - aspon se nezasveceni dovi, ze se nejenom dela fyzika, ale i dalsi vedy napr. biologie a paleontologie :) ). Dokument je napechovan zajimavimy informacemi (napr. trilobiti oko z krystalickeho kalcitu atd.). Pastva pro oci tento dokument o vyvoji zivota na Zemi. Doporucuji vsem zajemcum, kteri se chcou neco dozvedet. Oba dily maji dohromady dve hodiny a zarucuji, ze vam velmi rychle utecou :). Smekam pred machry z BBC :). ()

gogos

Zajímavý dokument z dílny BBC kombinující záběry současných živočichů a rostlin s průzkumem zkamenělin. Je doplněn o rozhovory s vědci, počítačové animace, monumentální a epické záběry kamer a perfektní scénář Davida Attenborougha. Ano, První život se velmi podařil! 5* ()

Movie Gourmet

Nekonečné, nesmírně obdivuhodné a překrásné! Již po shlédnutí první části tohoto dvoudílného dokumentu od sira Davida Attenborougha jsem dojat k slzám. Slzám štěstí a spokojenosti. S použitím nejmodernější technologie a s pomocí nejlepších světových odborníků jdeme spolu s sirem Attenboroughem po stopách vzniku života na planetě Zemi. Dokument je svými efekty, kamerou, výpravou, hudebním doprovodem aj. roven nejúžasnějším hollywoodským spektáklům. S pomocí jednoho z nejmodernějších mikroskopů na světě, který se nachází jak jinak, než ve Švýcarsku a který je jakousi zmenšeninou hadronového urychlovače částic v CERNu můžeme takříkajíc vidět do zkamenělin starých stovky milionů let! A Modern Masterpiece. Magical and Wonderful. Spellbinding. Amazing. Simply Breathtaking. Daring and Dazzling. Remarkable. Fantastic. A Visual Treat. Stunning. Nemohu ohodnotit jinak než 5*. 100 % http://firstlifeseries.com/ ()

subic

Počátky života, tak jak se učí ve školách... Co když ten úplný počátek byl jinak? Po vzniku těch vícebuněčných organismů už to asi tak nějak bylo. A asi proto mi to nepřijde zase tak zajímavé, aspoň tedy první díl, jako jiné dokumenty DA. Druhý díl je potom přehlídka nádherně zachovalých nalezených X druhů trilobitů. Já vím, že DA tím chtěl završit své celoživotní dílo, jak to popisuje v Attenborough's Journey (2010), ale....... a víte, že už Charles Darwin za svého života řekl, že jeho evoluční teorii a přirozený výběr může vyvrátit nějaký složitý a dokonalý orgán, který měli již první živočichové? Orgán jako OČI, ZUBY, KONČETINY, KRUNÝŘ a KŘÍDLA. DA tu popisuje celou řadu trilobitů a spousta z nich měla dokonce spoustu očí. A to jak to tam popisuje DA, to tehdy Darwin ještě nevěděl. Takže tomu stále věříte? První díl 60%, druhý 80%, celkem 70% ()

pezz

Tieto dokumenty by si mali pozrieť všetci kreacionisti, ktorí veria v stvorenie Sveta za 6 dní podľa biblie (ktorú považujú za objektívny zdroj učenia) a šíria svoje učenie do škôl všetkých stupňov formou "vedeckých" prednášok, čo sa mi zdá neuveriteľné tak ako aj vývoj druhov po miliardy rokov, jednoducho fascinujúce.... ()

• Při natáčení filmu pracovali tvůrci i se švýcarskou skupinou vědců vlastnící jeden z nejlepších elektronových mikroskopů na světě, který funguje na principu hadronového kolizéru částic v CERNu. (Movie Gourmet)
  • Natáčení probíhalo mimo jiné v Anglii, Skotsku, Švýcarsku, Kanadě, Maroku či Austrálii a Oceánii. Filmaři se tak podívali na 5 různých kontitentů. (gogos)