Muž, který obešel svět

Veľká Británia, 2009, 6 min

Réžia:

Jamie Rafn

Robert Carlyle

Robert Carlyle rozpráva skutočný príbeh o tom, ako vznikla a postupom času sa stala jednou z najznámejších značiek whisky Johnnie Walker. (Dever)

maseer2

z hlediska informací vcelku zajímavé a navíc vtipně udělané formou kráčejícího muže, který vypráví o historii značky Johnnie Walker, ale to je tak asi všechno.. ()

ABLABLABLA

Tohle by byla prachobyčejná reklama nebýt toho, že nám ji povyprávěl Robert Cerlyle....z reklamy se stal řekněme mírně dokumentární film pojednávající o historii a rodině Walkerů...vše do puntíku přesné - veškeré rekvizity tím teď myslím...a krásná procházka předpokládám skotskou krajinou....ten dudák na začátku trošku slabší, ale tak co už. V podstatě nevidím důvod, proč nedat 4*....poučné, zajímavé, nenudící. ()

suicide

Dost dobré povídání - navíc Carlyle, kterého znám jakožto dr. Rushe ze Stargate Universe - no je to celý on. A jeho přízvuk se k té whisky skvěle hodí (dum dum dum.. something speeeesial)- úplně jsem dostal chuť dát si Red Label. ()

KoRniky

Jak to vidím, dala bych si panáka, a to whisky nepiju. Skvělá reklama i lekce historie jedné z nejznámějších značek světa. A Carlyle má naprrrrosto superrrr skotský přízvuk. ()

Marqta

Pohled do historie whisky. V hezkém prostředí skotské vrchoviny se skvělým přednesem Roberta Carlylea a vše pěkně doplněné hudbou. To je ale asi tak všechno. V lehce zkrácené verzi by se bezpochyby jednalo o působivou reklamní záležitost. Ale takhle snad jen, že si z onoho proslovu pamatuji pramálo- kvůli množství informací podaných v 6 minutách. A o významu tohoto videa se můžu jen dohadovat. Možná pokud jste vášniví milovníci whisky, pak pro vás bude mít toto dílo větší hodnotu i když netvrdím, že by se jednalo o kýč (nebo něco takového) - to vůbec ne. ()

Nautila

I přesto, že jsem zapřísáhlý abstinent, pod vlivem sebevědomého Carlylova výkladu a kroku na pozadí krásné krajiny jsem o skleničce přemýšlet začala. Ale víc než to bych se taky prošla. Šest minut plynulého pochodu s vyčerpávajícím komentářem bez jediného střihu...to si uznání zaslouží. ()

Andre3000

Pro mě to není reklama, ale hezky podaný příběh. Něco co vás zaujme, ale nesnaží se vnucovat. Ale whisky si díky tomu určitě neoblíbím :-) ()

pufina

Robert vykročil ladným krokem a vypráví k tomu zajímavý příběh o vzniku světové značky jedné whisky. Stačí malý krátkometrážní film a uvidíte, jak je Robert vynikající herec a ten jeho přednes vážně neměl chybu. ()

eisha3

Zbožňuju Carlyleův skotský přízvuk. Na celkem obyčejné procházce pozvedl svým vyprávěním všední reklamu na whiskey o level výš. ()

lennyd

Když vynechám příběh, který je zajímavý sám o sobě, a v šesti minutách mapuje vývoj jedné z nejznámějších značek whisky, tak mne úplně uchvátilo i zpracování. Šestiminutové vyprávění Roberta Carlyla, bez jediného střihu, bez jediného klopýtnutí v nádherné skotské krajině. Jediné co mi chybělo byla sklenička "toho správného nápoje", pak by to bylo vůbec dokonalé :) ()