Nájomný zabijak Jimmy "Bobo" Bonomo (Sylvester Stallone) neváha vraždiť pre peniaze, ale súčasne dodržiava určité zásady a pravidlá - nezabíja ženy a deti. Keď z týchto dôvodov nesplní zákazku a svoju obeť nechá žiť, prichádza pomsta zo strany objednávateľa, ktorý pošle zabijaka Keegana (Jason Momoa), aby Jimmyho zlikvidoval. Ten sa pri útoku v bare ubráni, ale zomrie jeho parťák Louis Blanchard (Jon Seda). Jimmy sa ocitne sa uprostred nebezpečnej hry, v ktorej pôjde o život nielen jemu, ale aj jeho blízkym. Louisovu vraždu prichádza vyšetrovať mladý detektív z Washingtonu Taylor Kwon (Sung Kang), ktorému Jimmy náhodou zachráni život a odvtedy mu je policajt kórejského pôvodu nesmierne zaviazaný, aj keď by ho mal v skutočnosti zatknúť. Obaja rozdielni muži spoja svoje sily a schopnosti, a napriek neustálym rozporom spoločne pátrajú po zločincoch zodpovedných za Louisovu smrť, aby ich doviedli pred spravodlivosť. Najprv kontaktujú spojku Ronnieho Earla (Brian Van Holt), ktorý pôvodne najal Jimmyho s Louisom, a potom odhalia ďalšie články zločineckej siete, ktorú vytvorili skorumpovaný právnik Marcus Baptiste (Christian Slater) a podnikateľ Robert Nkomo Morel (Adewale Akinnuoye-Agbaje) z Washingtonu. (TV JOJ)

strikeman

Typická Stalloneho jednohubka, typický Stalloneho humor, typická hlavní postava, typické ... - prostě nic nečekaného. Ale zase je to mnohem lepší než Expendables III a Sarah Shahi je dost koukatelná :-) 65% ()

KNTRFKT

Já teda nevim, jak vy, ale mě by asi i bavilo koukat na film, ve kterym se Sly potýká s nedostatkem toaleťáku na suchym hajzlu uprostřed Nepálu. Kdo čeká něco hlubokomyslnýho, nebo snad filosofickýho se skrytou pointou a otevřeným konce, může jít zas strčit hlavu do krunýře a sexuálně obtěžovat mořský hvězdy. Ačkoli už neni Sylvestr nejmladší, rozhodně nepředvádí nějaký výkon ve stylu Harryho Browna. Velkym objevem tu pro mě byl Jason Momoa, kterej působí spíš jak wrestler, než herec. Jo a i tenhle šašek zkříží cestu Slyovi a nebude to mít chlapec vůbec snadný. ()

hEROic

Sly mi na starý kolena sedí snad víc než za mlada. A tohle je sice jen lehce nadprůměrnej film, ale zároveň drsná a přímočará stylovka. Takže ve výsledku spokojenost a takřka 65% ()

Killingjoke

V krátkém časovém úseku se k nám dostává film i třetího z „Postradatelných“ a zároveň mého nejoblíbenějšího z nich Sylvestera Stalloneho. Arnold v Konečné dokázal, že jako guvernér nijak nevyměkl a bez větších problémů si podržel charisma akční hvězdy, Bruce v páté Smrtonosné pasti fakticky a neodpustitelně zabil postavu Johna McClanea a na řadu přichází Sly a jeho thriller Bullet to the Head. Zde se nám představuje v roli zásadového nájemného vraha, který je nucen spojit své síly s policistou v podání Sung Kanga, aby mohl pomstít zradu a vraždu svého zabijáckého parťáka. Stallone se posunul do trošku temnější polohy a předvádí zabíjení nepřátel na tisíc způsobů. Odlehčením příběhu jsou vcelku zábavné dialogy mezi ním a Kangem a vůbec Stalloneho drsně ironické hlášky. Po příběhové stránce nic světoborného, je tady klasický motiv pomsty, chamtivosti, citového pouta otce a dcery. Přesto se mi film docela líbil, nutno však dodat, že patřím k těm, kteří na Slyovi vyrůstali a tak jsem ochoten občas přimhouřit oko. Jestli to Stallonemu projde u mladší generace, která je zvyklá na jiné, mladší akční hrdiny opravdu těžko říct. Z mého soukromého minisouboje tří „Postradatelných“ nakonec vychází jako vítěz s odřenýma ušima Arnold… ()

bararich8

Takový průměr. Připomnělo mi to ty filmy a seriály z 90. let, ale to je tak všechno. Nic ve snímku nevybočilo z průměru, nic nezaujalo. Zkouknuto, celkem pobavilo a hned zapomenuto. Jednohubka za 3*. ()

darkreider

Síce dej zakopáva aj na rovnej zemi a miestami sa človek neprestáva diviť ako nablblé to je, ale dám aj štvrtú, lebo je fakt, že vtesnať to najlepšie s flákov ako Kobra, Špecialista, Zabijaci a podobne do jedného prepáleného béčka pohladí na duši a dedo Sly si to dáva ako za mlada a málokto by mu tých 67 tipoval. Určite sa neubránim a dám si repette. ()

SimonShot

Poměrně vydařené dílo s jistými otazníky, ale celkový pohled na film nebyl až tak špatný téměř dobrý jediná věc která mi vadila byl ne zrovna ukecaný parták slye "neznamý asiat" který mi chvilkami fakt pyl krev a dost mě likvidoval. Ale jinak Sly prefektní a celkový pohled se povedl, ale pořad si myslím, že Last Stand od Arnieho byl lepší a povedenější jinak gut. ()

Cruchot

Tuctový příběh, nudně odvyprávěný bez špetky napětí. Nevýrazný Sung Kang. Jako epizoda televizního seriálu určitě fajn, ale film pro kina? Sly na to určitě ještě má a Momoa si svého zabijáka evidentně užíval, ale čekal jsem asi víc. Slabší ***. ()

Charlie84

Todle by snad byl oldschool i v osmdesátkách:) Sly je cool až nechtěně, Momoa skutečně není herec(což nevadí), etno policajt je až překvapivě v poho(to už nestačí kvótní podíl černochů, musíme mít povinně i minimálně jednoho asiata? A to i v béčkových akčňácích?), Slyova sexi dcera je sexi. A celé je to hlavně o atmosféře. Buď se ponoříte (v určitých chvílích sugestivní hudební noir rytmy jsou až hypnotické:) nebo... Inu, nebo ne. A pak budete pravděpodobně trpět:) Pokud ale Arnieho Konečná byla zlo (Mára říká, že byla a Mára ví o čem mluví:), tohle je rozhodně sympatická žánrovka. "We are what, fucking vikings?:):):) Takový Get Carter 2. Slušné:) ()

Jakubik

Tento typ filmu je bohužel dnes již spíše přežitkem a řekl bych, že nemá ani smysl ho oživovat. Ano, jednou za čas v podobě Expendables které jsou v podstatě kapitolou sama pro sebe. Tento film má hned tři „N“. Nenudí, neurazí a nenadchne. Má krátkou stopáž, takže nezačne nudit, protože je tu stále dobře vypadající a hláskující Stalone. Momoa je pravděpodobně jeho „nástupce“ a bylo vidět, že si roli užívá. Film má naprosto tuctový příběh ale je dobře obsazen a režie se scénářem je v rámci filmu OK. Na kino to není ale do TV či na BluRay produkci proč ne. Pro mě čistý průměr… ()

NightPorter

Slušný. Jen o něco málo horší než Koněčná a o něco lepší než Die Hard 5, když bych to srovnal s dalšíma starejma pákama. Scénáře všude vesměs debilní, takže to do hodnocení nebudu promítat, ale zábavný to je a vcelku slušně rychle to uteče. A nepůsobí to tak trapně jako ta gangsterka s Pittem, hrající si na Pulp fiction nebo co. Jen si nemůžu pomoct, ale Gibson mi pro tyhle role vendety v podsvětí sedne víc. Sly ať se drží toho kosení znepřátelených armád. ()

Ondr@932

Na tento film jsem se velmi těšil ... Protože trailer vypadal velmi dobře! Ale nakonec se dostavilo docela zklamání :-( A závěrečný souboj sice dobrý, ale mohl tam být nějaký slušný soundtrack! 65% ()

Torgal

Sakra, a ja som sa po traileroch tak tešil. Nie je to zas až tak hrozné, len je to čisté béčko takmer seagolovských parametrov - a nie z obdobia jeho najväčšej slávy ale z posledných rokov. Scenár je primitívny, ale obsahuje aspoň zopár slušných hlášiek, Stallone na svoj vek vyzerá stále ako borec, ale celé je to také nezáživné a bez šmrncu. 5/10 ()

Al44...

Jednoduchoučký akční film ze S. Stallonem v hlavní roli - strohá zábava na jedno podívání, která nepřináší vůbec nic nového. ()

Blaogranas

Z těch dialogů by si jeden nejraději nechal vpálit Bullet to the Head. Na Slyovi je vidět, že už se skoro ani pohnout nemůže a že dokáže pouze tlachat (bohužel nevitpně a nepřesvědčivě). A on se mě snaží přesvědčit, že je stále tím nejvíc übercool típkem, kterej všechny pokosí (ba co hůř, přepere). Tohle by už měl nechat mladším. ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Rambo ještě neřekl poslední slovo

Rambo ještě neřekl poslední slovo

09.03.2012

Alespoň to tvrdí Sylvester Stallone, který v aktuálním interview prohlásil: „Umírám touhou natočit dalšího Ramba. Bude v Arizoně blízko hranic a pojede do Mexika. Nemyslím si, že se bude s Mexikány… (viac)

Postradatelní drtí kosti v Číně

Postradatelní drtí kosti v Číně

27.08.2011

Natáčení The Expendables 2 začne 19. září v Nu Boyana Studios v Bulharsku. Zdá se ale, že štáb si odskočí na několik dní i do Číny. Produkce totiž vyjednává s čínským distributorem, což znamená i… (viac)