Atraktívna a ctižiadostivá Veronika „Nika“ Jirásková (Hana Vagnerová) túži uspieť v profesii, ktorá je i v dnešných časoch prekvitajúcej emancipácie ešte stále temer výhradne doménou mužov – chce sa totiž stať hasičkou! Hoci ju jej priatelia a blízki dôrazne varovali, že sa dala na naozaj ťažký boj, ktorý možno nedokáže vyhrať, Nika sa odmieta vzdať len tak bez boja a rozhodne sa statočne čeliť nielen negatívnym reakciám niektorých svojich mužských kolegov, ale i spoločenským konvenciám a najmä bolestivému poznávaniu vlastných fyzických i psychických hraníc. Musí skrátka prekonať samu seba, aby si získala rešpekt a zaslúžila dôveru tvrdých chlapov, ktorými jej kolegovia nepochybne sú. Dennodenne sú totiž všetci vystavení extrémnym situáciám, v ktorým sa musia jeden na druhého môcť stopercentne spoľahnúť. Nech už majú v súkromí akékoľvek ťažkosti, problémy či trápenia, v momente, keď sa rozozvučí alarm a oni idú do akcie, je ich jediným mottom osvedčený mušketiersky pokrik: „Jeden za všetkých a všetci za jedného!“ (oficiálny text distribútora)

Echelon1

Samozrejme, 1* len za to, že plamene neboli zúfalo digitálne a nejaké tie hasičské vozidlá v záberoch a z milosti...Chcem tú 1* nahrabať a obhájiť ako sa len dá...Byť to inej výroby, než Česko / Slovensko, tak je to bezpodmienečný odpad!, čo asi aj je. Treba si priznať, že hocijaký podobný diel Medicopteru 117 je lepší, ako toto. ()

jopal

Dost som sa v tomto filme dozvedel o nelahkej praci hasicov, o ich narocnom a velmi riskantnom povolani. Chvilu to sice trvalo, kym sa dej rozbehol, ale nakoniec to celkom dobre odsypalo. Urcite je tam par zaberov, pre ktore sa oplati film vidiet. Samozrejme take tie otrepane frazy sto krat videne, sa najdu aj tu... ()

blackrain

Nejsem zastáncem toho, aby se ženy draly na všechna možná i nemožná místa. Jsou prostě pracovní pozice, na kterých by měli být pouze muži a to myslím i samozřejmě práci hasiče, i když to je spíše poslání. Vždycky jsem si myslela, že hasiče můžou dělat jen tvrdí chlapi. Pokud by chtěli být ženy u hasičů, tak by měli sedět v kaceláři někde na dispečinku a zvedat telefony a nebo řešit nějaké papírování. Neumím si představit, že by žena, která má padesát kilo, tahala z plamenů stokilového chlapa, který by byl třeba v bezvědomí. Z vlastní zkušenosti vím, že s bezvládným tělem se blbě manipuluje a to mě neohrožoval oheň. Proč Nova natáčí filmy (Policie Modrava), které se tváří jako pilot k seriálu, když ten seriál nehodlá pustit na obrazovky? To zkouší reakce diváků a bojovat o sledovanost? Mě takové hrátky přestávají bavit. Vždyť by ten seriál nemusel mít dvacet dílu. Klidně by stačilo třeba jen pět epizod. ()

nash.

Pilotní díl televizního seriálu, který byl stopnut hned v počátku, je přesně tím, čím měl být. Představí hlavní postavu, uvede ji do příběhu a současně předvede několik dalších a načrtne vývoj jejich vztahů. Nika, která strašně chce být hasičkou, jako postava zaujala, akce je na lacinou televizní produkci slušná i když s realitou nemá nic moc společného, a dokonce se podaří vytvořit i nějaké to napětí. Potíž je, že až na to představování a hašení je to dějově zcela bezradné a prázdné proto je třetina filmu zaplácnutá záběry z diskotéky během nichž se vůbec nic neděje. ()

gogo76

Tv film... Áno, presne tak to vyzerá, presne tak sa odvíja dej . Je to pozerateľné, ale v podstate je to film , ktorý vám okrem toho, že vás ukráti o 80 minút, nič nedá. Aspoň mne. Z chýb sa treba poučiť . Ak už z ničoho , tak určite nepredabovávať českých hercov. Strašne mi to vadilo a pôsobilo to dosť rušivo. Keď slovenčinu zvládol M. Táborský, tak by mohli aj ostatní, hoc aj za cenu nedokonalosti. Výsledok dosť nepresvedčivý. 40% ()

• Film byl natočen jak pro Českou republiku, tak pro Slovensko. Děj je naprosto stejný, v obou snímcích hrají stejní herci, ale hasiči na stanici mají v české verzi české uniformy, ve slovenské zase slovenské. Při zásahu jsou vidět policejní auta, která se také liší podle státu. (Stupet)