Nehoda německé vzducholodě v roce 1937 nebyla nikdy objasněna. Zjistilo se ale, že část palivových nádrží bylo místo helia naplněno vznětlivým palivem. Německý film podle skutečné události.  Natočeno podle skutečné události, kdy vzducholoď, pýcha Německa uhořela za letu. Vzducholoď byla postavena roku 1936. V prvním roce své existence obletěla 17-krát Atlantický oceán. Na konci své cesty do Ameriky v Květnu 1937 začala hořet. 36 lidí zemřelo v hořícím pekle. Přestože příčina nehody nebyla nikdy objasněna, bylo objeveno, že 16 plynových komor bylo namísto nehořlavého helia napuštěno rychle hořícím palivem. Kvůli embargu na nacistické Německo, majitele lodí nemohli kupovat helium v USA. (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone

LZ-129 Hindenburg bola nemecká transatlantická dopravná vzducholoď, ktorá šiesteho mája roku 1937 pri pristávaní v americkom New Jersey bola zachvátená masívnym požiarom, ktorý ju totálne zničil. Pri tomto nešťastí zomrelo tridsať šesť ľudí. Dodnes nie je táto tragédia celkom objasnená. No natočilo sa o nej viacero filmov. Jedným z nich je aj nemecký televízny snímok "Hindenburg", ktorý v roku 2011 natočil režisér Philipp Kadelbach. Je to typický produkt súčastnej nemeckej kinematografie. Technicky slabé, herecky nevýrazné, dejovo nudné. ** ()

kenkaku

Asi jsem viděl něco jiného, než většina ostatních tady. Co jsem viděl já byl 105 minut dlouhý TELEVIZNÍ film co vypadá zatraceně dobře a plní svůj účel: pobavit a neurazit. Co mě osobně dost překvapilo, byl mazaný způsob vyobrazení jedné ze skutečných teorií havárie Hindenburgu (stačí si otevřít Wikipedii) a do ní naroubovat paralelní příběh, který "suchou havárii" nějak obohatí. Tento příběh je pak čistou fantazií a tak je třeba to brát. Díky tomu jsem se opravdu nenudil a jen znuděně nečekal až to blafne (jako př. u jiného nejmenovaného filmu, na moment kdy se to konečně potopí). Snad jediné co mi nesedělo byl soundtrack. Moderní pojetí hudby mi opravdu do filmu z roku 1937 neopasovalo. ()

drkaldj

Neumím německy a v českém dabingu (nebo s titulky) jsem sehnal pouze zkrácenou verzi zhruba 107 minut dlouhou (namísto dvojdílné celkem 180 minutové verze). Je tedy možné že některé (možná všechny) negativa (a pozitiva) jsou zapříčiněné touto sestříhanou verzí. Po trikové stránce to nevypadá špatně. Co už ovšem vypadá špatně jsou někteří herci. Scénář je takový nijaký a v některých ohledech dost naráží. Totálně televizní kamera. Jakmile se dostaneme na vzducholoď, je to sice lepší část, ale stejně negativa dost bijí do očí, takže si to člověk moc neužije. ()

nineweh

Německá verze Titaniku, čili nic neočekávaného neočekávejte. Ale herci byli dobří a dokonce mluvili (byli předabováni?) dobře anglicky - ačkoliv ta jejich mluva byla ve výsledku tak pomalá a s tak pečlivou výslovností, že by skoro mohli nahrávat výuková CD k učebnicím angličtiny... což ve vypjatých a dramatických scénách může dost rušit. Jinak byl ale příběh sice neoriginální, ale přece jen napínavý, a to prosím i přes tu lehce přepálenou délku, plus pěkná výprava včetně dobových kostýmů a interiérů vzducholodi. Dejte Hindenburgu šanci, když už ji nedostal v reálu... ()

Petike

Titanic vo vzduchu, na nemeckú nôtu. Zaujímavý námet na thriller, ale ako znalec dejín zepelínov tu vidím viaceré zásadné chyby v celkovej premise - obzvlášť nemôžem zhltnúť nápad tvorcov o akejsi politicko-atentátnej konšpirácii na palube, ktorá mohla súvisieť s reálnou nehodou vzducholode počas pristávania pri cieľovom aerodróme. V hlavných, vágne romantických rolách "Leonardo di Caprio pre chudobných" a "Kate Winsletová pre chudobných". Tento film mi jednoducho nesadol a až neprístojne ma nudil. Hviezdičiek dávam málo, ale dávam ich za prekvapujúco verné rekonštrukcie interiérov Hindiho a za snahu o vystavanie napätej, takmer noirovej atmosféry. ()