Mystery of Flying Kicks, The

Réžia:

Matthew Bate

Scenár:

Matthew Bate

Sonda do urban záhady tenisek, zavěšených na drátech elektrického vedení. (Alfréda)

Radko

Veľa zbytočne minutej energie a filmárskeho talentu na niečo zbytočné, čo si také mrhanie tvorivým potenciálom nezaslúži. Dokazuje sa tu totiž akási tvorivá identita, sila a prenos kultúrneho mému div nie na úrovni Banksových graffiti. Ide o vysoko umelecky štrukturované prehodenie šnúrkami zviazaných tenisiek cez telegrafné drôty. Môžu sa použiť aj za týmto účelom komerčne vyrábané kúsky kože v tvare tenisiek. Jediná zaujímavá informácia spočívala v tom, že takto sú označené niekde miesta, kde sa predávajú drogy, majú teritórium nejaké gangy, dáva sa hold mŕtvym parťákom z nich, či slúžia ako varovanie polícii, že toto je priestor podsvetia, sem momentálne nelezte. To všetko sú však len lokálne významy, reči profesorov a sémiotikov a filozofov sú úplne mimo. Inak topánky cez drôty osobne pôsobia v priestore veľmi zvláštne. Cudzo, opustene, bez ničoho, k ničomu. Podobne zúfalo ako zámky večnej lásky, zacvaknuté na kadejakých historických mostoch, kovaniach a zábradliach. ()

kaylin

Na první pohled docela blbina, ale líbí se mi, jak je tenhle dokument zvládnutý, jak jsou zde různé výpovědi, různé názory. Proč ty boty visí na drátech? Nikdo neví, prostě tam jsou. Jsou kolem toho celé legendy a to je na tom pěkné. Je to taková banalita života, ale je fajn, že se na ni někdo zaměřil. ()