Senna

• Česko Senna (viac)

Film SENNA přináší skutečný příběh legendárního brazilského automobilového závodníka Ayrtona Senny, kterého mnozí považují za nejlepšího jezdce historie. Sledujte Sennovu velkolepou kariéru ve formuli 1; jeho fyzický a duševní vývoj na závodních okruzích i mimo ně; jeho cestu za dokonalostí i zásadní proměnu z neskutečně talentovaného nováčka, který v roce 1984 razantně vtrhl do F1, v mýty opředenou legendu, jež se ze Senny stala po tragických událostech v Imole roku 1994. Díky úzké spolupráci s rodinou závodníka a s vedením formule 1 se film SENNA stává prvním oficiálním dokumentem o jeho životě s mnoha úžasnými a dosud nepublikovanými archivními materiály. (oficiálny text distribútora)

Chrustyn

Nesleduji Formuli 1 a nezajímám se ani o její historii ale o tragické nehodě Ayrtona Senny jsem nějaké utržky zachytil jako malej a od té doby to mám stále v hlavě. Tento dokument, nám tohoto legendárního jezdce, který svou úžasnou jízdou a bohužel i smrtí posunul Formuli 1 na úplně jinou úrověň. Tento dokument ukazuje jak jeho začátky tak i jeho tragickou smrt v pouhých 34 letech. I pro laika se jedná o fascinující dokument o životě vyjímečného člověka. ()

MiiRA

Asi bych řekl nejlepší sportovní dokument. Ayrton Senna byl legendárním závodníkem a určitě ho byla velká škoda, jako závodníka, ale i jako člověka. Jeho závodní styl měl svoje kouzlo i respekt u závodníků a hlavně u fanoušků, které si zamiloval. Nejlepší pilot F1 všech dob! Určitě je dobře, že tento životopisný dokument vznikl. Kdo je fanouškem formule 1 by to měl shlédnout. ()

mcb

Emocionálně strhující dokument s poutavou střihovou skladbou. Je zajímavé, jak mohou mít i obyčejné archivní záběry díky přesnému uspořádání tak nebývale silný účinek. ()

jojinecko

Veľmi silný dokument, o jednom z najlepších pretekárov histórie F1. Hoci nie som ultra fanúšikom tohto športu, dokument ma zaujal svojou autenticitou a najmä osobnosťou samotného Sennu, ktorý je tu vykreslený v prvom rade ako človek, až potom závodník. Najsilnejšími boli pre mňa zábery z osudového víkendu v Imole, Sennova viditeľná nervozita z okolností fatálneho tréningu a smrti ďalšieho pretekára. Akoby aj on sám niečo tušil...A v týchto dňoch sa mi nedá nespomenúť paralelu s nebohým Paľom Demitrom, scény lúčiacej sa celej krajiny boli veľmi symbolické. ()

sharky

Strihujici priheh kluka, ktery na sobe obrovskym zpusobem pracoval a kráčel nebojácně za svým snem... prislo mi to misty trochu moc utrzkovite pro cloveka, ktery o cele historii slysel poprve a nektere zabery byly zbytecne dlouhe, ale jinak si s tim tvorci dali nemalou praci. ()

Kmotr

Více o závodění ve formuli 1jsem se nemohla dozvědět lepším způsobem, než skrz tento špičkový dokument. Jeho přínosem jsou především archivní materiály, mnohdy nevkusně podbarvené vtíravou hudbou a často násilně střihnuté, ale ani tyto nedostatky, jim na zajímavosti neuberou. Dokument sebou nese základní informace jak o sportu, tak samotných závodnících a jejich vzájemné rivalitě. Senna neni filmem o životě geniálního závodníka, ale spíše o jeho kariéře, čímž dochází k tomu, že divák není znuděn dávkou nepodstatných informací z rodiného života Ayrtona Senny. Doporučuji delší verzi. ()

HellFire

Je nutno říct, že Formuli 1 nemám vůbec rád a o Sennovi jsem tudíž nikdy předtím neslyšel. Dokument jsem tak sledoval bez zaujetí a se zájmem, protože dívat se na někoho, kdo zbožňuje to co dělá, je jedna radost. Postupně mi začínalo být jasné, k jakému konci film sleduje. Senna měl alespoň to štěstí, že zemřel při tom, co miloval. ()

poz3n

Opravdu strhující dokument, který přišpendluje celých těch dvě a třičtvrtě hodiny natolik, že mi sledování Sennova konce bylo až fyzicky nepříjemné. 9/10 ()

Ivoshek

Nemám k F1 asi nijaký vztah, dost často mi přišla vlastně docela nudná. Pamatuju si jen pár jmen jezdců z 80. a 90. let, jako je Schumacher, Lauda, a právě Senna. Už v Rivalech mi ale přišlo, že když se film o F1 udělá dobře, je to hodně vzrušující podívaná. A platí to i o tomhle dokumentu. Oproti pozdějšímu Maradonovi tu je mnohem míň soukromí a víc se film věnuje závodům a jejich zákulisí, takže to není tak pestré (ale taky co točit o takovém slušňákovi). Jako celek se mi to líbilo, určitě hodlám zkouknout i Amy. ()

Rattus Rattus

Extrémně přehnaná glorifikace a propagace jednoho jezdce F1, kdy ale každá mince má dvě strany, ale o té "druhé" se film účelově nezmiňuje, režisér asi bude pokračovatelem Leni Riefenstahl, Michaela Moora apod. ()

borsalino

Formuli 1 jsem nikdy nepovažoval a nadále ani nepovažuji za sport, jako spíše za souboj peněz, konstruktérů a technologií. A pilot je "jen" jedním z důležitých článků této motoristické zábavy. Dokument otevřel dveře do minulosti - ještě si vzpomínám, jak v televizi ukazovali smrtelnou nehodu Ayrtona Senny v Imole. Teď po letech zjišťuji, jaký Senna byl pilot a osobnost - bojovník pod vlivem emocí, živel odmítající zákulisní politikaření, ikona Brazílie a citlivý věřící idealista. Tedy úplný opak Prosta, pilota "profesora" (btw pěkně odporná byla scéna, kdy Prost běžel brečet za prezidentem FIA, protože si Senna nehodou "zkrátil" trať a Senna tak byl vyřazen // za rok se všichni piloti shodli, že to je správný postup, protože se otočit a vjet do protisměru je mnohem nebezpečnější). Dokument je trochu jednostranně zaměřený ve prospěch Senny, což mi nikterak nevadilo, spíše mě překvapilo, jak hodně mě dokument zaujal a jak rychle utekl, když mě F1 nezajímá :) ()

ARI50

Formule sledují a vím o oné události a nechápu proč jsem tak dlouho odkládal tuhle věc. Smutný dokument o nejrychlejším závodníkovy formule 1 dokument nás zavede na začátky ukáže nám spousty záběru ale taky ten nejsmutnější příběh kdy vám slzy tečou z oči a nemůžete to zadržet silná věc pro sportovce fanoušky a myslím že pro více lidi. ()

becki_tu

Perfektní dokument o legendě formule 1 a brazilské sportovní ikoně Ayrtonu Sennovi. Spousta dobových a unikátních materiálů mapuje jeho velezajímavou kariéru až do jeho tragické smrti v Imole. Povinnost pro všechny fanoušky motorsportu. ()

Earl_23

Dokument, co si zaslouží plné hodnocení a ještě se zařadí top snímkům? Proč ne, vlastně jsem to tak nějak očekával. Snímek totiž zachycuje život výjimečného člověka, jenž byl jedním z posledních, co dělali Formuli 1 královnou motorsportu. Já se bohužel nenarodil v té době, abych tehdy mohl prožívat Ayrtovou úžasnou, leč tragickou kariéru na "vlastní oči", takže jsem za tento dokument maximálně vděčný. Dobové záběry jsou uchvátné, moc hezky poskládané, a když k tomu přičtete osobnost Ayrtona, asi nejde hodnotit jinak než pěti hvězdičkami. Senna byl nejlepším závodníkem v historii tohoto sportu, usedal do vozu v době, kdy to chtělo ještě pořádnou odvahu a umění, v době, kdy ještě naposledy o úspěchu a neúspěchu rozhodovaly skutečně jenom závodníkovy dovednosti. A film? Jeden z nejemotivnějších snímků vůbec. ()

Richie666

Pro fanoušky F1 bych rozhodně doporučil delší verzi. Sám jsem zhlédl tu kratší a mám pocit, že to určitě mohlo být obšírnější. ()

Kamca_

Docela zajímavý dokument z prostředí formule 1. Pro mě je to ale bohužel jen lepší průměr. Hlubší dojmy ve mě nezanechal. 60%. ()