Noc roku pro všechny hudební fajnšmekry přichází!  Brněnské studio České televize opět odvysílá jednu z největších hudebních událostí - 53rd Annual GRAMMY Music Awards - s komentářem Jana Rejžka a překladem Dany Hábové.

Tentokrát připadlo udělování prestižních hudebních cen na druhou únorovou neděli. Gramofonky poznají své majitele 13. února 2011. Na Dvojce prožijete celonoční hudební maraton z losangeleského Staples Centra plný neopakovatelných vystoupení.
Co se nominací týče, králem se stal Eminem! Má deset šancí na cenu a uspět může ve všech hlavních kategoriích. Zpěvák Bruno Mars sklidil nominací sedm. Šestkrát se zapotí Lady Gaga, Lady Antebellum a rapper Jay-Z. A vy se můžete díky České televizi potit s nimi kvůli časovému posunu v noci z neděle na pondělí. (oficiálny text distribútora)

Beagle

Spousta mých oblíbenců na jednom pódiu (tribute pro Arethu Franklin, Norah Jones, správně úchylná verze Forget You s Gwyneth nebo Raphael Saadiq s Mickem Jaggerem neměli chybu) a příjemně šokující porážka Justina Biebera Esperanzou Spalding mě výborně pobavily...:) (Nebudu se ovšem vyjadřovat k simultánně tlumočené české verzi, to se poslouchat nedalo. Někdo, kdo neumí ani vyslovit jména interpretů by tohle dělat vážně neměl.) ()

GodComplex

Absolutne nekoukatelna priserna komercni ubohost. Jasne, vsechny podobne ocenovaci ceremonialy jsou parodie, ale napr. filmovi Oscari, nebo Golden Globes jsou v porovnanim s touhle silenosti naprosto zlati. Hitparada mainstreamoveho nevkusu, umelosti a totalnich sasku bez soudnosti hrajicich si na umelce. Grammy = Granny. Jeden bod za vystoupeni Lady Gaga, ktera je v soucasnem popu jedna z mala skutecne zarivych hvezd. A druhy bod za famozni vystoupeni Eminema/Rihanny/Dr.Dre. Jinak ale nuda k uzoufani. 2/10 ()

Pepinec

Američanům se musí jedna věc nechat, i kdyby nic jiného. A sice, že dokáží udělat show jako nikdo jiný. Umí vytvořit dojem, že v daný moment na daném místě vznikne pupek světa, ve kterém se odehrává to nejzásadnější v celém Vesmíru. Musí být skvělým zážitkem pro každého zúčastněného figurovat ať již na pódiu anebo jako přísedící v hledišti. Ani tento dokonalý make-up však nemůže zamaskovat povrchnost hudby, která je zde oslavována, či nevkus lidí, kteří jsou zde velebeni. K hudbě mám od malička velice blízký vztah, avšak ceny Grammy nemají s hudbou pranic společného. Oceňují ty, kteří se snaží pomocí komerce dosáhnout co největší oblíbenosti. Zůstává otázkou, zda to dělají ze svého vlastního přesvědčení anebo pro blaho svého koryta. Buď jak buď, nedá se na to dívat, ani to nelze poslouchat. Ta jedna ubohá hvězda je pro Muse, kteří tam působili jako z jiné planety. ()

Splasher

O něco málo lépe zvládnuté než loňský ročník. Nominace a výherce těchto "žánrových" cen nemá cenu příliš komentovat. Snad jen zase musím zmínit to protlačování country na úkor ostatních. A když jsme na té filmové databázi, tak ještě okomentuju výhru The Doors - When you are strange. Osobně mi lepší přišel jak dokument o reunionu Blur, tak zachycení turné White Stripes. ()

• Nejvíce cen - čtyři - získali Lady Antebellum, včetně cen za nahrávku a píseň roku pro jejich skladbu "Need You Now". Tři ceny získali zpěváci Lady Gaga a Jay-Z. Eminem z rekordních deseti nominací proměnil pouze dvě. (Paity)