Nejprestižnější hudební událost roku uvede Česká televize v přímém přenosu ze Staples Center v Los Angeles i v roce 2010. Nominace na dvaapadesáté udílení hudebních cen ovládla s deseti nominacemi americká zpěvačka Beyoncé, která byla nominovaná také v kategoriích album a nahrávka roku. Jen o dvě nominace za ní zaostala country zpěvačka Taylor Swift, se šesti pak následovali Black Eyed Peas, Kanye West a Maxwell. Pokud chcete znát vítěze všech sto devíti kategorií, dívejte se na slavností udílení 31. ledna 2010 od 02:00 hodin na ČT2. Průvodci největší hudební noci roku budou Jan Rejžek a překladatelka Dana Hábová. (oficiálny text distribútora)

Patw

2 hvězdičky za užasné vystoupení zpěvačky P!nk a jejím Glitter In The Air zavěšená u stropu haly. A tu poslední 3tí hvězdičku dávám za dobrý zvuk a přenos + skupinu Black Eyed Peas. Ovšem co mě hodně vadilo, byly reklamy každých 5 minut, a hlavně ty výsledky. Grammy ceny už nejsou "prestižní"! Už to není o kvalitě, ale o oblíbenosti. Jak mohla Taylor Swift získat 4 Grammy? (včetně tý za nejlepší album!)?? A Beyoncé mě zklamala. Vystoupení nemělo štávu - nuda a to že si odnesla 6 gramofonků beru jako Americký vtip v hudebním světě. Sice je dobrá, ale zas tak moc né. ()

Splasher

Aspoň, že místo reklamy tam ČT vrazila klip Weapon of Choice od Fatboye s výborným Walkenem. Jinak klasická přehlídka toho, jak se maj všichni muzikanti rádi, prokládaná pár živákama s "futuristickou" choreografií. Trapný akcent kladen na hype country a folku. Tak sem to nakonec asi v půl čtvrtý vzdal a nakonec ani neviděl Davea Matthewse. ()

vojtik

Co napsat? Připadal jsem si jako v cirkuse. Hraje tam hudba. Je tam hodně lidí. Vypadá to tam jako v manéži. Jsou tam nějaké ty vystoupení. A někteří vypadají jako zvířata (ano myslím si, že Jay-Z vypadá jako hroch a Eminem skáče jak klokan). Připadá mi, že už tam ani tolik nejde o nějaké předávání cen - to je pouhá formalita. Spíš jde o co nejbizarnější a "nejvelkolepější" show, kde jde hlavně o to nacpat co nejvíce hvězd na jedno místo a říkat tomu "Bohatí lidé mají večírek", nebo chcete-li "Předávání cen pro nejdojnější krávy". Problém je, že akce takového typu mě baví první půlku. Pro člověka, kterému se líbí soudobá populární muzika si tam své najde, v mém případě jsem si opravdu připadal jako v cirkuse. Hlavně aby to bavilo, ale o nějakou seriózní věc tu nejde. Holt Amerika má peníze a takovéhle věci asi požadují za nepostradatelné. Jinak kamera, režie, střih a samotná vystoupení je jak už to tak bývá na profesionální úrovni. Oslnivostí nešetřili. Nejlepší vystoupení: Pink houpající se na "hrazdě" - jak jsem říkal je to cirkus :) ()

Djkoma

Díky České televizi jsem se naprosto náhodou ve dvě ráno měl možnost podívat na přímý přenos vyhlášení Grammy Awards 2010 a jen žasl. Konzumní Amerika opět zabodovala. Po představení LadyGaga s Eltonem Johnem následoval příchod prvního uvaděče (komik ze seriálu Glee, už nevím jméno) a v 5ti minutách následoval kanonáda domluvených záběrů na několik zmíněných hvězd (Jay-Z hm:)) a reklamní blok ve vysílání (reklama na Glee, Ipad od Apple:)). To je jako by u nás přišel Leoš Mařeš, řekl, hele tady je Lucka Vondráčková, zamávejte, tady je moje dcera a tady je Karlík Gott! Karle, tys nedostal IPad od Applu? Sakra, dyť se rozdávaly u vchodu:)). JO a mimochodem, včera v "růžovce" byla super scéna, ve který byl vidět moje velká lcd televize Sharp:). Konec srandy, přenos byl kvalitní, klasická americká zábava, ale čísla byla precizní. Výsledky, ať si každý přebere, ale Beyonce to sluší snad furt...Škoda, že na Celine Dion, Jennifer Hudson, Smokey Robinson, Carrie Underwood & Usher - "Earth Song" (Michael Jackson tribute) jsem usnul:( ()

Handle

Přímý přenos jsem neviděl, viděl jsem jen nějaké vystoupení, děkovačky a jména vítězů.. Avšak musím zde pozvednout vystoupení P!nk, to co ona dokáže, je neuvěřitelný ! Viset vzhůru nohama a zpívat ? Wow! Jinak potom to je ta americká show, kterou my všichni už dobře známe a baví nás - extravagantní Lady GaGa, zábavní Black Eyed Peas či krásná Beyoncé. Mnoho výkonů bylo výborných, ale pro mě ani ten největší nářez s padesáti tanečníky a světelnými efekty není tak dechberoucí a upřímný jako výkon P!nk - přesto, že bohužel nic nevyhrála je její výkon mnohdy označen jako nejlepší na Grammy vůbec, ona je vážně nedoceněná, kdo neviděl, určitě doporučuji shlédnout zde: http://www.youtube.com/watch?v=wqRqCy8bVcc ()

• Poprvé v kariéře cenu získali veteráni Iron Maiden, Judas Priest a AC/DC. (Paity)
  • Beyoncé získala deset cen, včetně ceny za nejlepší píseň pro skladbu "Single Ladies". Taylor Swift získala čtyři ceny, včetně ceny za album roku za její "Fearless". (Paity)
  • V přímém přenosu bylo uděleno pouze deset cen, ostatních 99 bylo uděleno ve veřejně nevysílané části ceremoniálu. (Paity)