Lóve

Když se mluví o love, nemusí jít nutně o lásku, může jít i o peníze. A o obojí jde také v novém milostném dramatu ze současné Bratislavy. Slovensko-český koprodukční film Love mladého talentovaného režiséra Jakuba Kronera se stal během pár týdnů největším diváckým hitem ve slovenských kinech za posledních několik let. Hlavní hrdina Maťo (Michal Nemtuda) bydlí společně s kamarádem Tomášem (Jakub Gogál) na sídlišti ve slovenské metropoli a nežijí si vůbec špatně. Dennodenně se však pohybují za hranicí zákona, protože se živí krádežemi aut. Jednoho večera vstoupí do Maťova života studentka Veronika (Kristína Svarinská), do níž se zamiluje, ale v lecčems jí neříká pravdu. A ta se nakonec za velmi dramatických okolností provalí. Jednu z rolí v tomto bezpochyby autentickém filmu ztvárnila i zpěvačka Tina, v Čechách známá jako moderátorka, dále hrají Ľuboš Kostelný nebo Roman Luknár. (oficiálny text distribútora)

hrgdragon

+ : -výborná hudba, dobré herecké výkony ( Gogál, Svarinská), perfektná kamera, strih. - : -nepáčil sa mi ten happy end na konci a veľmi neprirodzene na mňa pôsobili dialógy zamilovanej dvojice. Celkovo dobrý film, Nemtuda sa snažil ale občas to škrípalo. Bolo cítíť snahu urobiť kvalitný,moderný film. Len tak ďalej, držím palce. ()

gyna

Viděl jsem hodně slovenských filmů , ale tohle bude první slovenký film na který si za několik měsíců určitě vzpomenu. ()

saabrina000

nemám moc v oblibě české nebo slovenské filmy, ale tenhle je parádní.. nečekala bych to že mě bude tak bavit, moc se mi líbí.. :) doporučuju .. ()

Pierpa

Paascha za tvoj koment - šokující píčovina, nad kterou se dojme jenom slovák si zaslúžiš iba jedno ! Paascha tuším pozerám, že daľší hrdina za PC čo? :) Ty západoeurópsky inteligent... ()

limalama

Konečně super slovenský film o mladých zlodějích, jejích láskách a kalbách. Na takové filmy se dívá tzv. samo. Super počin sousedních kolegů. ()

Ivan_kucera

Film Lóve u mňa veľmi nezabodoval. Príbeh síce nebol najhorší ale tam vyhliadky na potenciálny úspech filmu končia. Priemerne napísané dialógy a aj herecké výkony boli iba priemerné ak nie podpriemerné a keďže pôsobilo dosť umelo, pokazili celkový dojem filmu. Dokonca ani Tina nesplnila očakávania takže konečné hodnotenie : 3 hviezdičky. ()

krrimi

Určite veľký krok od Bratislavafilmu ak bude Króner pokračovať vo svojom zlepšovaní bude tvoriť solídne filmy, len som sa nedokázal zbaviť pocitu, že jeho film je opäť určený tým menej inteligentným hlupákom a zhúleným tupcom, vraj filmy pre mladých... ale snáď ho to do ďalšieho filmu prestane baviť a čo sa týka výkonov hercov Nemtuda mi moc nesadol a nebol mi sympatický počas celého filmu, zato Gogál do role presne sadol aj ju kvalitne zahral. Asi najviac mi vadili silené scény ala ožratý tatko a trápne romantické rozhovory Nemtudu a Svarinskej, na moje počudovanie ma pobavila Tina. ()

PhobiaCZ

Nemohu si pomoct, ale mně to vzalo za srdce a opravdu emočně jsem celý film prožíval. Ikdyž nemám rád slovenské filmy, dabingy a podobně, tak tohle pro mě byl dost silný zážitek, který si budu jistě pamatovat a nebudu se bát ho doporučit dál... EDIT: Shlédl jsem podruhé a opět to ve mě zanechalo emoce. Prostě nemůžu jinak než 5* ()

boxo

Tento film treba hodnotit asi dvojako... Na film, ktory by mal ist do sveta, reprezentovat slovensku filmarcinu nemozem ist vyssie nez 2 hviezdicky. Scenar bol neskutocne chaby a pribeh absolutne neoriginalny (badboy sa zamiluje do krasnej studentky a zacne mat ine priority, konflikt s kamosom/partakom,... toto je naozaj obohrata pesnicka). Na druhu stranu treba spomenut ako ten film vyzeral a vyzeral teda docela dobre a na slovenske pomery by som dal 3, mozno 4 hviezdy. Mrzi ma ze vacsi priestor nedostal napr. taky Roman Luknar aka policajt, ktory by bol trebars na stope mladym chalanom, alebo Cinkota, ktory zahral velice uveritelne svoj part. Preto vo filme su same mlade postavy a chyba mi tam nejaky starsi herec, s charizmou, ktory by reprezentoval akusi zrelost. To co tento film zraza na kolena je zameranie viac na mladsie publikum, ktoremu film reziser prisposobil, Povinne by som mu dal pozret scorseseho Mean streets... pretoze na dobry film netreba mat plno LOVE, staci nepriestrelny scenar. ()

honcho

Na naše pomery veľmi dobrý film, inak len priemerný. Celý film sa vyvíja sľubne, človek je dokonca v stave, ktorý sa dá nazvať napätím, keď potom príde trápne a prekombinované vyvrcholenie zápletky na benzínovej pumpe a zistenie, čo vlastne hlavní hrdinovia spravili. Negatívny dojem z tohto momentu bohužiaľ z väčšej časti zabíja dobré pocity zo zvyšku filmu. ()

ShaThyc odpad!

Čakal som niečo fakt nadpriemerné, ale toto? To hádam nemyslíte vážne, moje hodnotenie je možno až príliš prísne, ale tento film je vysoko nadhodnotený. Ako námet ok, aj keď je to opozerané, ale beriem. Ale kde boli nejaké herecké výkony? Kde bola logika? To čo bolo za scenár? Toto veru nie, keď je slabý príbeh aspoň herci to môžu zachrániť, ale tu sa nič také nekoná. ()

Abet

Tento film je ohromne nevyvážený. Na jednej strane je Maťov život pred stretnutím Veroniky a bez nej,život plný fetu,chľastu a prekračovania zákona a potom stretol ju. A tam to výrazne zaostáva. Dialogy sú klišovité a plytké,neuveriteľné náhody mimoriadne časté a celok je priehľadný. Obzvlášť koniec. Neviem si predstaviť,čím by tento film mohol zaujať staršieho diváka,pretože toto je film o mladých ľudoch a pre mladých ludí. Mladý človek,obzvlášť ak je to študent z Bratislavy sa na to pozerá a určite nájde niečo známe,niečo s čím sa bežne stretáva,či už slovník,spôsob života alebo internát. Niektorí zo starších divákov by však boli pohoršení až znudení. Ale to sa stáva,ked natočíte film pre jednu generáciu. Celkovo hodnotím na ***,a to preto,že aj ja patrím práve k tej generácii. ()

Stransky

Čo ti jebe, kokot, dopiče? Lóve je film dobrý na prosvištění slovenských nadávek. A i jinak je docela fajn. Příběh sice úplně banální a naivní, představitel hlavního hrdiny Maťa moc neumí hrát, ale celkově je na tom tak nějak vidět, že to ty kluci myslí vážně, že disponují značným talentem a až odrostou postpubertě a dostanou se k pořádnému scénáři, asi jednou natočí opravdu super film. Navzdory zhruba pěti okamžikům, kdy jsem měl chuť se zasmát na zcela nepatřičných místech a asi třem momentům, kdy jsem se za patetický řeči na plátně cítil trapně, je to cool. ()

CarlaBrunn

Mlady Jakub Kroner je genius. Vzhladom na svoj mlady vek dokazal zrezirovat vyborny film a vystihnut podstatu volneho casu bratislavskej mladeze; sklbil problemy, lasku, pracu na cierno a drogove excesy do fajnoveho filmoveho prevedenia. Chvilami sa mi na to divalo az neuveritelne, ze tak skvelo to zahrali nasi slovenski herci. Na Tinu v pozicii herecky sa mi pozeralo velmi prijemne. Takze Kubo, nech ta muza kope pravidelne, pretoze takeho skvosty nam chybaju. ()

Aresko123

Mne sa to celkom páčilo aj ked slovenské filmy moc nemusím. Ale tento mal niečo do seba. Určite jeden z najzaujímavejších slovenských filmov posledných pár rokov. ()

marco.uk odpad!

Viem, ze kolko ludi, tolko chuti. Ale ako mozte preboha toto vychvalovat. Ze najlepsi slovensky film. Herecke vykony - tragedia, scenar - parodia, relevantny moment filmu - lobotomia, vysledny efekt - moja nausea a diarea, reziserov problem - narkomania. Este raz...fakt sa mi chce z tohto filmu zvracat a srat sucasne. Natocenie dobreho slovenskeho filmu - UTOPIA. Mimochodom, nikdy som nevedel, ci blavaci kopiruju cigansky slang, alebo cigani braaatislafsky. Mooore a looove... ()

kriss1313 odpad!

mne ten brátyslavky prízvuk v tom filme tak vadí...možno by ani nebol taký strašný keby nebol slovenský... scénar je tiež úplne na ****... ()