Ztracená věc

(festivalový názov)
  • Austrália The Lost Thing
Animovaný / Krátkometrážny / Dráma / Fantasy
Austrália / Veľká Británia, 2010, 15 min

Chlapec nájde pri zbieraní vrchnákov od fliaš na pláži zvláštne vyzerajúce stvorenie. Keď si uvedomí, že sa stratilo, snaží sa zistiť, komu a kam patrí. Stretáva sa však s ľahostajnosťou ľudí, ktorí si toto čudo ledva všimli, neochotných zaoberať sa nepozvaným narušiteľom ich dňa. Chlapec súciti so stvorením pre dôvody, ktoré nevysvetlí a zaumieni si, že mu nájde "miesto". (DoubleJo)

IdaHutt

Výtvarně vyvedené, avšak nějak mě to neoslovilo, možná mě uspal hlas vypravěče. Kromě technických nelogičností v chování oné mechanicko-organické Věci, na něž upozorňují i jiné komentáře, jsem jen matně dokázala dešifrovat "poselství" snímku - jako by Myšlenka zůstala trčet kdesi v půlce cesty a nedošla k cíli. A ještě zpátky k těm "technickým" kopancům - určitě by je téhle surreálně hříčce každý divák odpustil, kdyby nebyla založena právě na obraze industriálně deformovaného, tj. technicky upraveného světa. ()

Tsabo

Jestli toužíte po absolutně nevšedním a hodně zvláštním zážitku...a zrovna nemáte moc času...tento snímek je to pravé pro vás. Je to komprese wierd-fantazy s neskutečným množstvím fantazie. Jestli si myslíte, že všechna témata už byla vyčerpána, všechno zajímavé už bylo vymyšleno a všechny nové věci jsou jen předělávkou, nebo kopírkou něčeho...tento snímek vás vyvede z omylu. A takovýchto nevšedních témat čeká na objevení mraky. ()

easaque

příběh o tom, jak stárnem, tak ztrácíme schopnost být překvapený a všímat si věcí kolem - teda aspoň podle mě. Tento kraťas se mi líbil od animace, přes nápaditá stvoření až po jeho "poselství". [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Ninkaa

Některé z prvků ve filmu dle mého názoru vycházejí z principů metafyzické malby, zvlášť pak často parafrázují díla Giorgia de Chirica - např. dlouhé ubíhající arkády, tajemnost bizarně poslepovaných předmětů nebo horkem rozpálené město plné schodů a teras, jistá tajemnost bizarních předmětů vyvolávajících a pod. ()

pytlik...

Ta hudba mi od začátku připomínala hrající strojky, které se pouští dětem do tří let, aby usnuly. Patrně nejen hudba, ale i děj a hlavní hrdina byly určeny pro stejnou věkovou kategorii. Neumím si totiž představit, že jakékoli dítko starší pěti let by uvěřilo, že takováhle věc se někomu ztratila... Každému průměrně pilnému čtenáři ABC či VTM (popř. divákovi seriálu Spadla z oblakov) bylo od začátku jasné, že se jedná o mimozemšťana ve vesmírné lodi. ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky