Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V súťaži žien v stolnom tenise čelia proti sebe hráčky z Južnej a Severnej Kórey. Stáva sa to po prvýkrát od rozdelenia Kórejského poloostrova. O šesť mesiacov neskôr sa v Busane pripravuje Jung-hwa na 41. Majstrovstvá sveta v stolnom tenise, ktoré sa budú konať v Chiba v Japonsku. Okrem toho je pod veľkým tlakom kvôli zdraviu svojho otca. Pred odchodom jej oznámia, že Severná a Južná Kórea budú súťažiť spolu ako jeden tím. Po rôznych hádkach, sporoch, rivalite a podozrievania sa napokon hráčky spoja. Tieto dve mladé ženy nakoniec ukážu svojim ľuďom i svetu, že tímová práca môže zahnať tmavé tiene bolestných dejín. (ČSFD)

(viac)

Recenzie (30)

*CARNIFEX* 

všetky recenzie používateľa

Milujem snímky so športovou tematikou. Šport v živote ako takom, ponúka jedny z najkrajších emócii, a i keď si nemyslím, že z pohľadu budovania vzájomných vzťahov v samotnom počiatku, zobrazuje skutočnú realitu vtedajšieho “nápadu za všetky drobné”, že sa v úplnom závere tvorcovia nevyhli extrémnemu zidealizovaniu, ide o nádherný príbeh, o zrode priateľstva, porozumenia, ale i lásky. Maximálne dojatý, absolútne zaslúžené “päťhviezdie”. ()

sniper18 

všetky recenzie používateľa

Je to vydarená športová dráma. Má dosť dobrý príbeh o špičkových kórejských športovcoch stolného tenisu, obzvlášť dvoch najlepších hráčok zo severu a juhu, ktoré sa musia opäť uspokojiť len so striebornou a brondzovou medailou, pretože na číňanky nemajú, ale keď sa obe vlády rozhodnú, že ich týmy pre budúce majstrovstvá spoja, musia aj hráčky prekonať svoje nezhody a spolu skúsiť vyhrať. Spracovanie sa mi páči, ale dalo sa to podať aj o trochu lepšie. Je síce pravda, že prakticky celý film ide podľa plánu a ani tu toho nemá moc čo prekvapiť, jediný doplňujúci prvok oproti iným podobných filmom je prakticky iba vloženie rozdielnosti medzi juhom a severom, ale aj tak ma to väčšinu času veľmi bavilo. Na moje prekvapenie film nemá žiadny dlhý úvod a tak už po pár minútach sú všetky dôležité postavy na spoločnom tréningu v Japonsku a navyše sa film až na pár drobných detailov úplne vyhol všetkým postavám mimo hlavného deja. Zatiaľ čo v ostatných športových filmoch má vždy veľký priestor vzťah medzi športovcami a ich rodičmi a mnohými ľuďmi doma, ktorí im fandia, čo ma skôr ruší, tu sa venuje čisto len dôležitým postavám. A tak hlavne celá prvá polovica je nadmieru vydarená, nemá jediné slabé miesto, vôbec ničím sa nezdržiava, stále sa niečo deje a skvelo sa pozerá aj na obe strany a rozdiely medzi nimi, pričom si k sebe postupne začínajú nachádzať cestu. Ale nanešťastie tretia štvrtina filmu mi už až tak moc nesadla, niečo podobné sa síce kvôli politike dalo aj očakávať a aj na toto sa stále celkom dobre pozerá a pár momentov je výborných, ale napriek tomu to filmu narušilo tempo a určite by som sa bez toho obišiel. Ale aspoň to vynahradzuje zvyšok filmu, ktorý je už opäť hlavne športový, aj keď to zbytočne dlhé lúčenie mi už tiež prišlo skôr rušivé. Čo sa týka samotných zápasov, tak sa síce tiež dali podať aj lepšie, ale bavili ma. Niektoré ma sklamali tým, že stále bolo vidieť len postavy a ich pohyby rukou, nič viac, ale našťastie väčšina je prehľadná a tieto zápasy sú dynamické a občas aj celkom napínavé. A ani tá digitálna loptička mi nevadila. Herecké obsadenie je skvelé, či už perfektné hlavné duo Ha Ji-Won a Bae Doo-Na, postavy trénerov v podaní mojich obľúbencov ako Park Cheol-Min alebo Kim Eung-Soo. A bavili ma aj všetky zvyšné postavy, hlavne zamilovaný pár z oboch strán. Réžia a technická stránka sú výborné, na debutanta je to skvelá práca, až na pár nevýrazných detailov nemám čo vytknúť. A občas sa nájde aj nejaká vydarená vtipná situácia. Tak toto sa mi dosť páčilo, síce komerciu cítiť z každého záberu a keby sa z filmu stratila tá spomínaná tretia štvrtina, tak by sa vôbec nič zlé nestalo, ale športové filmy mám rád a tento patrí medzi tie najvydarenejšie, hlavne kvôli množstvu mojich obľúbencov. Dostal som viac, ako som pôvodne čakal. 78% ()

Reklama

Pethushka 

všetky recenzie používateľa

Ano, je pravda, že kdyby všechno bylo tak, jako v tomhle filmu, Korea by na tom teď byla asi trošku jinak. Ale takhle je to pro diváka záživnější a hlavně dojemnější. Moje drahá Ha Ji-Won nezklamala, Bae Du-Na u mě poprvé zabodovala. Ani k ostatním hercům nemám výtky. Jsem překvapená, co se dá vytěžit z docela obyčejného příběhu. Důležité momenty bych si užila ještě lépe, kdyby k nim hrála chytlavější hudba. 4* ()

molotov 

všetky recenzie používateľa

Film je inspirovany skutecnymi udalostmi, ktere ovsem vylepsuje tezko uveritelnymi scenami, ktere z potencionalniho dramatu delaji nacionalistikou limonadu o vseobjimajici lasce na Korejskem poloostrove. Jsem si jisty, ze pravdivejsi zobrazeni tehdejsich udalosti by na slusny film stacilo. Jinak si film v prubehu odskrtava jedno sportovni klise za druhym, ale aspon to dela s jakou takous noblesou, takze sice vas nic neprekvapi, ale porad je to slusne vyplnena sablona. Kdyz to srovnam s Take off, ktere jsem videl pred par dny, tak As one je o neco mene sovinisticke, ale taky mene vtipne. A zle Amiky a Japonce tu nahradily Cinanky. ()

misterz 

všetky recenzie používateľa

Môže šport spájať ľudí? Samozrejme, že áno... Máme tu dva nasilu rozdelené národy v spoločnom ping pongovom tíme, ktorý po očakávaných počiatočných nezhodách a doberačkách, začne spolu fungovať ako dokonale namazaný stroj. Len škoda, že väčšinou je politika a moc pár narušených jedincov nad zdravým rozumom. Emotívne a príbehovo zaujímavé. Navyše športovým scénam nechýbalo napätie a boli divácky atraktívne zvládnuté. Koniec sa mi v emotívnej rovine už zdal trochu mimo čiaru, ale nebolo to nič hrozné. Veľká spokojnosť. 75/100 ()

Galéria (24)

Zaujímavosti (8)

  • Při závěrečném ceremoniálu stoupá na stožár na třetím místě britská vlajka, podle oficiálních informací k mistrovství světa 1991 však obsadily třetí místo reprezentantky Francie. (Jirka_Šč)
  • Film je natočen podle skutečné události z roku 1991, kdy se poprvé společný tým Severní a Jižní Koreje účastnil mistrovství světa ve stolním tenisu. (Raztubyl)
  • Myšlenka natočit snímek s takto konstruovaným dějem ve sportovním prostředí vzešla z hlavy jihokorejského režiséra Jee-woon Kim (I Saw The Devil (2010)), jemuž cennými sportovními informacemi přispěla i skutečná jihokorejská pingpongová hráčka Hyun Jung-hwa, zlatá medailistka a účastnice letních olympijských her z roku 1988 a 1992. Jee-woon se ale z blíže nespecifikovaných důvodů režie snímku nakonec nezhostil, nahradil jej Hyun-sung Moon. (Conspi)

Reklama

Reklama