Atlas mrakov

• Česko Atlas mraků (viac)
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Psychologický
USA / Nemecko / Singapur / Čína / Hongkong, 2012, 165 min

Predloha:

David Mitchell (kniha)

ijera

Na tento film človek musí byť sústredený. Po prvom vzhliadnutí a priznám sa, nevenoval som filmu veľkú pozornosť, som udelil dve hviezdičky pretože som mal z celého filmu jeden veľký guláš.Avšak nedalo mi to.Videl som komentáre a hodnotenia od ostatných užívateľov a film som si pozrel znova. Tentokrát plne sústredený som zachytil pointu ktorá sa mi veľmi páčila a hodnotenie som musel zmeniť. Neviem dokonca ,či sa dá tento film brať ako žáner sci-fi, pretože ide hlavne o chápanie posmrtného života a vieru v to ,že súčasný život ovplyvní život budúci. ()

Hrdinka

Od tohoto filmu jsem nevěděla, co mám čekat. Část lidí tvrdila, že opravdu stojí za to ho zhlédnout a druhá část zase říkala, že není moc oč stát. Já věřila té první skupině a také jsem udělala dobře. I když musím říct, že mě v podstatě tento film i zčásti zklamal. Po celou dobu (a to je co říct) jsem dávala pozor, snažila jsem se vše plně pochopit a neztratit se v příbězích, protože jsem čekala, že na konci bude nějaké vyvrcholení, nějaké poučení nebo rozuzlení, díky kterému mi vše bude dávat smysl a já jen budu žasnout nad tím, jak suprově je to propracované. A to se bohužel nestalo. Na konci mi jen proběhlo hlavou "A to je vše? Konec?"... a to je to nejhorší, když zjistíte, že vám ten film téměř nic nedal. Každopádně za úžasné zpracování a tak neobvyklý kousek nemůžu dát méně než 4 hvězdičky. ()

Fionnlagh

Epičtěji natočená ženská mentalita neexistuje a psychoanalytici by měli poskytovat tento snímek jako vrchol ženského myšlení. Naprostá a programová absence direktivnosti tiše, leč jasně sděluje, že schéma snímku má za úkol prakticky anihilovat všechny stopy mužství, takže máme dramaticko-poetický děj skládaný, až vršený do komplexního, nadčasového příběhu, plného vrcholně klišé smyček progresivně degenerujícího Huli-údu. JEDINÉ přitažlivě pro jemné muže mého ražení (!!) jsou záběry z budoucnosti, ale nikoli už z té postapokalyptické. Ta je už zase vulgus bahnem ženského vidění budoucích alternativ a plná 'vohmatávání a citů'... Čili zcela rozumím úspěchu snímku v dnešní zhusta feminizované době. Dokonale odpovídá časovým požadavkům. Takže ženy, děti a demokrati si najdou svou porci sentimentu. Na druhou stranu pro normálního muže je to prakticky nedokoukatelný snímek. A to i přes tu časovou propast od jeho glorifikace. Nepopírám, že nemá poutavý nástup. Ale jakmile je sledováním pochopen záměr a schematická kostra scénáře...jde to prostě do hajzlu, no! (Boodin) ()

tvurce

Zajímavé je, že po mdlém zaťukání na malá dvířka někde v rohu snu, se otevřela vrata nafouklá jako vesmír 5 vteřin (nebo 50 miliard let ?) po inflaci. ***** ()

Goox

Pro diváky, kteří měli tu čest vidět "Memento" a líbil se jim mám dobrou zprávu. Troufám si říct tohle je lepší. Nevěřil jsem že se dá Atlas mraků zfilmovat tak, aby to bylo koukatelné a hle vyrazily mi dech. Příběhy rozdělené do několika kousků z různých časových období a se společným dějem ve kterém se neztrácíte. Nepochopil jsem jak se jim to povedlo. Herci tu nemají pouze dvoj-role, ale skutečně multi-role. Film je určen hlavně pro opravdu náročné diváky. Teda děti by se u toho asi nudily. Nicméně film Atlas mraků doporučuji opravdu každému."Nemějte strach, na konci to všechno bude dávat smysl. " ()

Rauser.

Byl by to film na pět hvězd, kdybych nečetla jako první knihu. Za obsazení, ztvárnění, vynechání -podle mě- důležitých momentů, jen 4*. ()

Pecaldo

Já se teda omlouvám, ale tyhle filmy prostě moc nemusím. Kdo viděl film Babel s Bradem Pittem v hlavní roli a po jeho skončení si říkal ''Co to kurva bylo,, ? , a't se na Atlas mraků raději ani nedívá. Ano jasně ve finále má do sebe všechno jakoby pasovat, že to na na sebe vlastně všechno navazuje at' už se jedná o historii či budoucnost,ale troufám si říct že dobrých 60% diváků tento film vůbec nepochopí. ()

Isognomostom

Líbilo. Docela dost. Jisté pasáže mi sice způsobovaly psychicko-fyzickou nevolnost, ale nepochybuji, že to bylo záměrem autorů... aby divák lépe vychutnal ta kladná poselství. Než si to pustím příště, předpokládám delší pauzu... abych si znovu užila ten počáteční chaos a jeho postupné proplétání. Mimochodem, vidět Elronda v zrzavé paruce bylo velmi osvěžující :-) ()

Sindibadx

Tento film je hodně jiný, než na co jsme byli do teď zvyklí. Technicky se jedná o šest příběhů, které jsou poskládány různě na sebe a vedle sebe. Tím je film složitější na sledování dějových linií, ale kdo zvládl myšlenkově stíhat děj třeba ve filmu Počátek, neměl by mít problém ani tady. Co se týká uměleckého obsahu filmu, někde jsem četl komentář ve smyslu „tohle vypálit na DVD a poslat do vesmíru, ať jiné civilizace vědí co jsme zač a obloukem se nám vyhnou.“ To je docela dobrý popis, v tomto multi-filmu si totiž každý může najít své téma, je tam snad všechno. Pokud bych měl já někomu říct, o čem tento film je, tak řeknu „o životě“. Život je neustálý boj s naším svědomím - jestli se rozhodnout správně, přestože víme, že za tímto rozhodnutím budeme trpět. ()

Abet

Film,v ktorom nájdete všetko. V neustále,často po niekoľkých sekundách sa striedajúcich príbehoch sa žánre menia od komédie až po drámu,od súčastnosti cez minulosť až po budúcnosť. Je to dosť matúce,ale pre mňa osobne len na začiatku. To,že rôzne úlohy hrajú (hoci často tak dobre zamaskovaný,že by ste tomu neverili) tí istí herci, hodnotím kladne,navyše hercov vybrali veľmi dobre. Každý z príbehov má svoj vlastný žáner a herec,ktorý hral dajme tomu zloducha v jednom príbehu v druhom môže byť niekým úplne iným a aj ním bude. Vo väčšine prípadov. Každopádne sa jeho zložitosťou netreba nechať odradiť,pri niektorých scénach je riziko plakania od smiechu,pri niektorých budete pribitý k sedadlu hrôzou a je dosť možné,že si vypestujete odpor k slovu mydlo,ale je to dielo hodné zhliadnutia. ()

aktyX1

Čítať najprv knižnú predlohu a potom potom si pozrieť film, bola zrejme chyba. Možno keby som nevedel ako je písaná kniha, tak by sa mi film aj páčil, ale pri porovnaní deja je film nie len že okresaný, čo je aj pochopiteľné, ale viacero zápletok je vymyslených alebo prekrútených. Nemôžem mu dať viac aj keby som chcel. ()

wooloong

Ani ve snu jsem si nedokázala představit, že tohle všechno do sebe může zapadnout a vytvořit jeden příběh. Stalo se. Klobouk dolů. ()

Dancihal

Tak nevim..... Ja jsem to asi nepochopil no...a to se povazuji za docela pozorného diváka.... Ale nevim nevim jestli se na to podivam ještě jednou...třeba bych to pochopil ale tak nejak se mi moozna ani nechce zase travit cas u tohodle filmu... nezanechalo to ve me takovou tu potrebu patrat po vyznamu a pochopeni.... za me NE ()

Johny_Blaze

Poprvé jsem vydržel sedět u tohoto filmu skoro tři hodiny ze zvědavosti a z natěšení jaký bude děj filmu na kterém se podepsali i mí oblíbení bratři Wachowští. Podruhé jsem jej shlédl abych pochopil co mi uniklo napoprvé. No a na potřetí už jsem se z čirého zoufalství snažil najít alespoň v recenzi slibovanou "myšlenku kontinuální propojenosti našeho bytí a především našich činů napříč časem a prostorem, kde všechno má svoji příčinu i následek." Když se mi ani to nepovedlo smířil jsem se s tím že nejspíš nemám tak vysoké IQ a nebo nejsem takovým filmovým gurmánem jak jsem si myslel. I přes to všechno ve mě ale tento snímek zanechal jistý hluboký dojem a rozhodně na něj jen tak nezapomenu. V mém hodnocení se odráží hlavně vynikající zpracování jednotlivých dějů po scénáristické stránce i po stránce kamery a efektů. Stejně tak i herecký výkon je brilantní, vždyť od tolika předních herců ani není co jiného čekat. Přesto si myslím že pro běžného diváka je tento film naprostou záhadou a rozhodně ho i spousta lidí považuje za ztrátu času což si myslím že je škoda. Rozhodně by šlo jej trošku přiblížit chápání běžné masy lidí co se rozhodnou shlédnout Atlas mraků jen na základě trailerů. ()

zimi

Pro mě těžké, psaní! Šíleně, ale šíleně jsem se těšil a to asi byla chyba! Film je dost dobrý a stojí za to jej vidět, ale není to ta bomba co jsem čekal! Šlo to natočit lépe, ale pěkný a originální film! ()

Alhazred

Pokus o melodramatickú drámu v roznych časopriestoroch, ktorú pokazila práve tá prepísknutá melodramatičnosť a zbytočná dĺžka. Škoda, od Wachowských som čakal viac. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády