Atlas mrakov

• Česko Atlas mraků (viac)
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Psychologický
USA / Nemecko / Singapur / Čína / Hongkong, 2012, 165 min

Predloha:

David Mitchell (kniha)

Grid

Krásně vizualně i výpravově zpracované příběhy, které na sebe zdánlivě nezapadají. Mají ale všechny stejný podtext. Nevzdat se svých práv a bojovat za svobodu. Jediné co tomu kazí je už novodobí multikulturalismus, transexualita a homosexualita protěžována bratry, pardon dnes už sestrami Watschowski. ()

Andy.222

Jedním slovem: Úžasné. I mě vadili dějové a časové skoky asi první půlhodinu, než jsem jednotlivé linie poznal... A každá z nich měla svůj určitý půvab. Jednotliví herci v odlišných rolích měli zajímavý (taktéž ze začátku matoucí) dopad, ale každý z příběhů může hrdě nosit titul: "lidský" ()

Bejk518

Originální a neotřelé míchání příběhů, zde dávají dohromady brilantní symfonii, která mi přivodila silný filmový zážitek. Necelé tři hodiny stopáže tak nejsou vůbec znát a film působí velmi hladce. Věřím, že asi každého tento film nenadchne, nicméně pro mě zobrazoval v různých paralelách vše co může život nabídnout - naději, lásku, emoce, zklamání, bolest atd. a to v hodně líbívém podání. Za mě plná palba. ()

ghoston

Dal jsem 4 hvězdy, ze sentimentu k tvůrcům. Oceňuji, že se konečně nějáký filmař rozhodl natočit film o karmě, o tom, že jsou další životy a že svými činy si připravujeme svoji budoucnost. Film je to hezký a zapadá do toho lepšího průměru, bohužel. Čekal jsem, že to Wachowští rozjedou naplno a nebudou se s tím moc párat, jako u Matrixu. Metafyzika se omezila asi na 3 myšlenky, tj. 1 myšlenka na 1 hodinu filmu a to je zatraceně málo!!! Nejvíce se mi líbil ten příběh s jídlonoškou. Jestli má film nějakou alchymii, tak jsem ji zatím neobjevil, spíše se obávám, že jeho průměrnost je dána opatrnými producenty či obtížně uchopitelným tématem. No uvidíme, film stojí určitě za vidění, já si ho brzy zopáknu. ()

2rady

//75%// Wachowski snáď ešte nenatočili zlý film, dokonca aj speed racer je podľa mňa nedocenená pecka, dúfal som teda v to najlepšie. Dostal som herecký koncert Hanksa a Berry, ktorým sekundoval vynikajúci Weaving. Občas tempo nesmierne drhlo, 70. roky, ale zachraňovala to podarená štruktúra rozprávania príbehu. Najpodarenejšia je určite trojka poviedok súčasnosť (komediálna), budúcnosť (mrazivá) a postapo. Chýbajúca záverečná pointa trošku kazí celkový dojem z filmu, no i tak mi je ľúto celkového finančného neúspechu. ()

lajkus

Aneb dobro a láska musí zvítězit nad lží, nenávistí a Hugo Weavingem..... První hodinu jsem si říkal, co to kurva je. Druhou hodinu jsem si říkal OK, ale chce to nějaký pojítko mezi příběhy a to jsem nakonec dostal spíše ve formě myšlenky než nějakého dějového twistu. Některé příběhy byly vcelku mimo mou mísu (obzvlášť ten s důchodcema prchajícím z důchoďáku) jiné by si možná zasloužili i samostatnej film (oba příběhy z budoucnosti). Film se nese jako např. Donnie Darko (můj oblíbený). Celá mysteriózní zápletka, ale neni tak pitomá a neříkající jako u jiných autorů a ano mluvim o tobě Davide Lynchy. Někteří filozofáci si možná honí u tvých nesmyslných filmů, ke tkerým, aby je normální balík jako já pochopil, dáváš nápovědy typu, koukejte se na úhel pod kterým dopadá na hereččino prso stín z té červené lampy, co má na stole (fakt najděte si to v zajímavostech k filmu Mulholland Drive)... ALE JÁ POTŘEBUJU NĚCO STRAVITELNÉHO a ne thajskou vařenou krysu nadívanou deseti druhy chili papriček a kari... já chci dobrej burger nebo klobásu a to mi Atlas mraků dal... dal mi něco na co si můžu vzpomenout a ztototžnit se s tím... zatím nejlepší film roku 2012, jednak proto, že to byl v rámci filmu rok na hovno a jednak proto že Atlas mraků je fakt dobrej film... ()

Loganberry

Jako sorry, ale jedno shlédnutí is not inaf. Chápu kritiku, stejně tak jako kladné ohlasy. Tomík Henksů předvedl, že železo opravdu nepotřebuje hemesrajt, aby nezestárlo, stejně tak jak ta mulatka (dodnes nevím, jak se její jméno vyslovuje pořádně eméricky). Tykwer umí, stejně tak jako bráchové, ehm, Wachovští. Takže směle do toho, a ne jen jednou, vy vejři! ()

StRraDD

Původně bych dal * ale, snad většina se mnou bude souhlasit, že toto se musí vidět znovu a znovu! Díky bývalý bráchové Wachovští moje analýza vašeho filmu bude muset pokračovat nadále. Tohle se nedá vstřebat za večer! ()

StreeX

Produkčně hodně odvážný film. Věrné zachycení knihy, určitě si tím získali čtenáře, protože filmové provedení je povedené. Pokud jste z traileru nepochopili, o čem film vlastně je, tak já neměl tušení až do půl druhé hodiny filmu. Vlastně, film je komponovaný stejně jako trailer, ale trvá 3 hodiny. Přestože bych si nejraději ty dějové linky a "početné" herecké obsazení zapisoval na papír, výsledný efekt na mě udělal dojem. ()

dachna

Netrúfam si hľadať správne slová na opísanie filmu.. Dlho som nebola z filmu zároveň rozhorčená, zamyslená, nadšená, udivená a vytočená, že čo má toto, sakra, znamenať. A tento to dokázal. Rozhodne nestačí film vidieť jedenkrát, človek nemá šancu na jedno pozretie spracovať všetko, zastihnúť detaily a užiť si film naplno. ()

Glowlady

Ohromující, překvapivé, nádherné, drsné, smutné, poetické a mnohdy dech beroucí dílo... Délka vůbec nevadí, nepřišlo mi to nějak zbytečně natažené. Vše, co ve filmu bylo, tam být muselo. Nemůžu jinak než hodnotit 5 hvězdičkami a 95%. ()

Lollaa

Film s šesti časovými liniemi zahraný cca osmi herci! To mluví samo za sebe. To nejlepší na tom bylo, že až na konci člověk zjistí, že všechny role zahrálo jen těch pár stejných tváří skrytých senzačními maskami. Jinak náročnější kousek. Ten druh filmu po jehož zhlédnutí to člověku ještě chvilku šrotuje a nezaškodí ho po čase zhlédnout znovu. Film který říká mnoho a každý si z něj odnese něco jiného. ()

Hall900

Obávám se , že myšlenka původní knihy.Tj. víra nesmrtelné duše v lásku a ideální svět (který se pravděpodobně nenachází na planetě zemi), přičemž víra je vždy těžce zkoušena lidskou společností prahnoucí po slepé moci a konzumu (ať už je to NIKE,zlato,lidské maso),není ve filmu jednoduše příliš srozumitelně znázorněna. Film sebou nese pouze náznak myšlenky. A to je na tříhodinový epos málo. Nejspíš za to může to, že film jako médium nutí jít diváka úplně po jiných stopách než čtenáře.(herci v různých úlohách, rozdílné přechody mezi příběhy oproti knize) a zároveň nenabízí takovou porci detailu, který je pro uchopení a procítění děje který je pro diváka/čtenáře zásadní. Začínám mít pocit že filmové adaptace známých knih jsou zkrátka zbytečné, alespoň v této formě. Škoda. Snaha tvůrců zde působí nesobecky .Jako vyprávění zmateného intelektuála,který se pokouší předat vám své pocity z knihy která ho zaujala ale zapomněl na pár důležitých bodů,chvílemi mu nerozumíte ,je vám ale natolik sympatický a tak dobrý vypravěč, že ho nadále posloucháte a baví vás to. Když ale popřemýšlíte o tom co vám to vlastně říkal, nepřijde vám to zajímavé. ()

schindler

Asi takle, já dám zatím za tři a až to skouknu podruhý tak uvidíme. Přeci jenom takovíto kousek potřebuje absolutní soustředění a to jsem asi neměl, protože mě některé spojitosti mezi příběhama unikly. Jinak herci na několik způsobů zajímavý nápad a masky také víceméně zdařilé, snad jen ti korejci. ()

Allein4

Plejáda herců v krásně zpracovaných prostředích, takže základ by tu byl. Ani délka nikterka nevadila. Ale jsem zklamaný z toho, že provázání jednotlivých příběhů nebylo mnohem větší, respektive bylo značně neznatelné (z drtivé většiny), čímž se pomalu s jednoho filmu stalo 7 minipříběhů se stejnými herci v různých postavách. To samo o sobě je možná samotná velká zvláštnost tohoto filmu, ale v celkové konzistentnosti je to spíše mínusem, protože chci vidět film a ne několik krátkých snímků se skoky napříč staletími. A poslední mínus - od takového hereckého složení a námětu jsem očekával mnohem větší předávání emocí, které prakticky vůbec neproběhlo. Prostě mě to nechytilo. ()

dauby

Pro mě osobně veliké zklamání. Hrozně jsem se na ten film těšil, ale dočkal jsem se zoufale nudné rozvleklé slátaniny. U některých novějších amerických filmů evidentně platí, že čím hloupější a prázdnější děj, tím je celý film delší. Děkuji Bohu, že jsem na to nešel do kina, to bych tři hodiny asi nevydržel. Celý film jsem čekal, že se jednotlivé příběhy a scény nějakým způsobem propojí, slijí a vysvětlí, ale nebylo tomu tak. Ačkoliv se film tváří záhadně a promyšleně, chybí mu ve skutečnosti jakákoliv zajímavá myšlenka. Navíc Wachovští docela trapně vykradli svůj vlastní Matrix - scény z budoucnosti (létající stroje, dopravníky s mrtvolami jídlonošek) jsme už prostě všichni kdysi dávno v téměř stejné podobě viděli. Nezachránil to u mě ani jindy skvělý Tom Hanks, který neměl možnost rozvinout tu svůj herecký um. Jediné, na co se mi hezky koukalo, byla Halle Berry. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády