The Urocuki 3

• Japonsko The Urotsuki 3 (viac)
Animovaný / Pornografický / Fantasy / Horor
Japonsko, 2002, 39 min

Kusko.t2

A je dobojované! Teda aspoň čo sa jednotlivých voľných pokračovaní, samotných OVA releaseov série týka. Rozsiahla sága UROTSUKIDOJI je zavŕšená (aspoň do týchto chvíľ) remakeom, ktorý sa v duchu pôvodnej verzie vracia ku svojim koreňom z roku 1987. Remake “Urotsuki“ produkovaný Yasuhitom Yamakim, vzdáva hold režijnej práci Hidekiho Takayamu – otcovi filmovej série UROTSUKIDOJI, a zároveň sa pokorne klania komixu Toshioho Maedu. Bez jeho základu by dnes žiadne UROTSUKIDOJI nebolo. Producent Yasuhito Yamaki (stojí aj za finančným pozadím pilotne série), si vyberá režiséra Dana Kongojiho, aby sa s modernejšími technológiami, novým náhľadom a tvorivým týmom, vrátil o 15 rokov späť. Cesta v čase je korunovaná nostalgickou “Novou Ságou“, rozdelenou podobne ako "Chôjin densetsu Urotsukidôji" (1987-1989) na tri samostatné OVA tituly. Zhruba 40 minútová záverečná explózia rúca spolu s predošlým OVA vydaním môj predbežný dojem o zbytočnosti vzkriesenia pôvodného príbehu. V samostatnom prípade (OVA 1, 2002), ale platí. Na záver je len potešujúce, že s čistým svedomím môžem jednoznačne povedať – sága UROTSUKIDOJI ma so svojimi kladmi a zápormi zasiahla presne tam, kam mala - do srdiečka. Je prakticky nemožné ju odtiaľ vyštvať. Remake UROTSUKI nie je samozrejme výnimkou. BOMBA! Vďaka za každý jeden OVÁ-č! ()