Chōjin densetsu Urotsukidōji: Hōrō hen - Tabi, hatsuru tokoro

• USA Urotsukidoji IV: Inferno Road - The End of the Journey
Animovaný / Pornografický / Fantasy / Horor
Japonsko, 1995, 44 min

Kusko.t2

Koniec dobrodružstva nadobúda svoje finálne kontúry. Nie ale tak úplne. Záverečná kapitola štvrtého celku TABI, HATSURU TOKORO (The End of the Journey) uzatvára nielen príbeh označený ako CHOJIN DENSETSU UROTSUKIDOJI: HORO HEN (Urotsukidoji IV: Inferno Road), ale aj celú pôvodnú sériu Hidekiho Takayamu – UROTSUKIDOJI. Cesta k vyvrcholeniu bola dlhá a plná nástrah. Zdevastovaná Osaka už čaká na svojich navrátilcov v plnej paráde. Zatiaľ čo sa Amano Jyaku túlal po svete spolu s ostatnými, starý známy nezmar Myuni (Munhi) Hausen II [neskôr vystupujúci pod identitou Faust Muenchhausen], rozprestiera svoje chápadlá (penisy ak chcete) vplyvu priamo u zdroja v meste Osaka. Nakoľko si silu znásobil silou bytosti označovanej ako “Kyo-O“ (záver druhého celku SHINJUKU MATENRO TAISEN, Battle at Shinjuku Skyscrapers), a v treťom vydaní už ako Faust pôsobil po boku Caesara, skúseností má dosť. Tento fakt naznačuje aj ruka prijímajúca vyššiu formu sily – prvá scéna otvárajúca súčasný príbeh. Následne sa s plnou vervou púšťa do úradovania už Myuni (Munhi) Hausen II ešte ako Faust. Vytýčil si dva ciele – zabiť nenávideného Amana Jyaku a zmocniť sa vyvolenej Himi. O jeho prvý problém sa má postarať sfanatizovaná a pretvorená Yoenhime - sestra Suikakujyua (viď úvodný sen, ktorým Faust umne obracia naruby skutočnosť známu z prvého cyklu CHOJIN JUSATSU HEN, Curse of the Overfiend), a druhý prioritnejší problém je odjakživa jeho hlavným cieľom, ktorý si už bezodkladne vyžaduje osobnú zaangažovanosť. Makemoni na čele s Bujom, Himi a Starý muž prichádzajú na tanku riadenom D-9 do Osaky. Volanie paláca, jediného nepoškvrneného miesta je čoraz silnejšie. Hausen má ale iné plány... ### Záverečný kus skladačky UROTSUKIDOJI môže objektívne fanúšikov série sklamať. Môže za to hlavne spôsob, akým sa dobrodružstvo okolo Overfrienda končí. Za seba musím povedať, že finále som si predstavoval trocha inak. Ale nevadí. Po prvom roztrieštenom rozpoložení sa dojem ustálil a kvalitou vyrovnal s predchádzajúcimi OVA titulmi. Som zvedavý, čo prinesie voľné pokračovanie CHOJIN DENSETSU UROTSUKIDOJI V: KANKETSU HEN (Urotsukidoji V: The Final Chapter/ The End of the World). Chuť stále je! Očakávania sa snáď naplnia. ()