Pořad o humoru a talentu těch, kteří dokázali vzbudit úsměv ve chvilce, ale vzpomínat na ně budete celý život.
Jednotlivé díly: I. série:  1. Burian
12.-Lábus
13.-Brodský
14.-Bohdalová
15.-Filipovský
16.-Nárožný (oficiálny text distribútora)

otík

Tradičně příjemný pořad o komicích, kteří nás od prvorepublikových časů provázejí na televizních obrazovkách, plátnech kin či jevištích malých i velkých divadel. Nárožný je dobrým moderátorem, pořad se skládá z mluveného slova, rozhovorů i sestřihů. Prostě vše, co má dobrý zábavně-dokumentární pořad obsahovat. Hudební režie: Adéla Sirotková ()

sator

Za největší slabinu považuji výběr herců, protože jen těžko se asi získávaly nové informace. Proto často slyšíme to co notoricky známe.Dobré díly: Sobota, Wimmer ,Polívka... Daleko zajímavější a samozřejmě pracnější by bylo posvítit si na herce druhé lajny..než opakovat stále ty samé informace dokola...o těch nejznámějších....Horníček tisíckrát ty samé záběry, přitom Hovory H neběžely od r.1969 nechápu...Nárožný ***, Císler ***Svěrák****Hrzán***,Š+G***,Dvořák**** ()

klúčik

Po druhom časti , už môžem hodnotiť. Je to podarené dielko... P. Nárožný ako sprievodca po múzeu komikou je fakt výborný. Sadlo mu to.... Chcem veriť, že po úspechu 9 dielov sa bude pokračovať..... 75%. ()

Přemek odpad!

Mizerně odvedený pořad na téma tisíckrát na ČT provařené, pro jistotu zatajující nepříjemné informace o miláčcích televisního lidu. Ukázky poskládané halabala (díl o Haasovi!), kolikrát vyvolávající chybné konotace, Nárožného pomrkávání a opakování otřesných frází a polopravd... A k tomu neobjevné zařazování nejběžněji reprízovaných filmů zmíněných filmových hvězd (proč alespoň teď nezařadila ČT po medailonu o Rašilovovi to, co zbylo z Dobrého vojáka Švejka?). ()

ViktorD

Ad V + W: Miroslav Horníček při jedné oslavě (jejíž účast byla nadmíru hojná) ve Werichově vile na Kampě údajně poznamenal něco ve smyslu: "Teď kdyby se utrhnul strop, tak zahyne česká kultura." Ano, a v troskách pod utrženým stropem by zemřel i jeden z největších českých básníků Vladimír Holan, který obýval s rodinou přízemí této vily... ()

Junglista

Formát pořadu mi vyhovuje, ale s obsahem už je to horší. Pro někoho, kdo o konkrétním herci ví málo nebo nic, to určitě dostačuje. Jenže když 2 třetiny pořadu tvoří notoricky známý úryvky z filmů a scénky, tak už nezbyde čas na to zajímavější a ne tak profláklý a to je škoda. Ale Nárožný jako průvodce je fajn. ()

Paity

Komici v drtvé většině v pořadu uváděni jsou skutečně na jedničku, formát pořadu je ale celkem otřesný a nudný. ()

ondrula

Nastavovaná kaše a vlastně zbytečnej pořad, protože tohle už od nepaměti a mnohem lépe dělá Hanzlík (a před ním myslím Svěrák) v Úsměvech. Viděl jsem díl s Kopeckým a přišlo mi, že jsem se nedozvěděl nic novýho oproti tomu, co už beztak ví každej průměrně informovanej divák. No a Nárožnýmu asi špatně udělali zuby nebo co, protože šišlá jak stará Blažková. A taky bych řekl, že debilnější název pořadu se už asi nedal vymyslet. ()

agassi68

Príjemné zaspomínanie si najmä na predvojnových komikov. Myslím, že každý si tam nájde tých svojich favoritov. Privítal by som niečo podobné aj zo slovenskej strany. ()

Véronique

Ne, nebojím se dát maximální hodnocení. Je to výborné od začátku do konce - nápad, realizace, moderátor, pestrost pořadu, zajímavosti, artefakty, a poté ještě bonbonek - film daného komika. Tleskám! ()

anitae

Jeden z nejlepších pořadů ČT za poslední roky. Hodně povedený díl byl třeba o Haasovi, ale zatím i všechny další měly něco do sebe. Je pravda, že se zde opakují notoricky známé scénky a fakta, ale to přece u komiků vůbec nevadí. ()

P. J. D.

Skvělý pořad, kde jsou představeni ti herci, kteří pro českou kinematografii, kdy něco znamenali. To vše uváděno prostřednictvím Petra Nárožného, kterému tento úděl přesně sedl na míru. Snad právě proto se mi tak líbil, neboť patří mezi mé oblíbence. Navíc jeho forma podání působí na mne velice živě a příjemně. Vše ostatní je jen a jen poctivý kus práce zabalený do necelé hodinky. Dávám proto 4/5 ()

FireTight

Povedený vzpomínkový, až dokumentární pořad České televize, na který jsem se každý týden docela těšil. Jen by si v té střižně mohli pohlídat nůžky, protože v některých případech byly důležité okamžiky hercova života tak neuvěřitelně zamíchány a pomíchány, že jsme se nejprve dozvěděli o komikově části života, pak o jeho narození, pak o smrti, pak o tom, pak jsme si skočili zase o třicet let zpátky... Nevím, dodržování chronologie by mi kolikrát přišlo daleko vhodnější. Ale jako taková vzpomínka na geniální komiky (s jedničkou v roce narození) navíc ve spojení s následným filmem to fungovalo více než dobře. A to bylo to hlavní! :) P.S.: Těším se na "Komiky na dvojku!" ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj