Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

dex2man

Chudák Arnie už sotva chodí, tak mu tentokrát ten kulomet radši přišroubovali k podlaze. Na kaskadérské kousky je možná už važně starej, jak sám trefně poznamená po proskočení dveřma, ale bere to s humorem a hlášky má pořád dobrý...a že je to celé natočené s velkým nadhledem, vkusně herecky doplněné- Guzmán, Stormare paráda a i Johnnyho Jackassoviny mě dodnes pobaví, není vlastně důvod kritizovat. ()

swamp

Já vůbec nečekal, že tahle věc se stárnoucím Arniem bude takhle zábavná. :D Jo! Návrat k akčním filmům devadesátých let! ()

DwayneJohnson

Tam, kde selžou FBI a všechny policejní jednotky v boji proti narkomafii, tam už moc možností na nápravu není. Nepřátelé jsou na kolenou a vytoužené cestě, zpátky do Mexika, zdaleka nic nebrání. Stačí partička kumpánů,jako pomoc s útěkem a je skoro hotovo,kdo by se přeci takové zlotřilé bandě postavil! Asi nikdo, ovšem v zapadlém městečku Sommerton je všechno jinak. Tady je totiž místním šerifem Ray Owens a ten na nějaké cukrblíky vůbec nemá náladu. Spolu s partou místních nadšenců totiž dokáže, že čest je pro něho rozhodně víc, než pár miliónů dolarů. Arnold, celkem po dlouhé době opět dokázal, že tenhle druh filmů, je mu asi nejblíž. Není zde sice nějaká promyšlená zápletka, ale jen čistá akce, která mu už dříve přinesla nejeden úspěch. Tenhle film si na nic nehraje, je prostě jen svůj a i přes absenci nějakých promyšlených dialogů nebo nedej bože hereckých výkonů, je v rámci daného žánru rozhodně nadprůměr, který se hned tak neokouká. ()

Geralt z Rivie

Šerife, jak se cítíte: I'm old. Ano, Arniemu je 66 a taky to tak vypadá. Žádné přehnané akce, ale pomalé ustarané pohyby. Ovšem i v 66 to umí pořádně rozbalit. Na to, kolik mu je let, prostě pecka a skvěle vyvážený film, už se moc těším na jeho další filmy. --- KINO ()

predators

Pánové a dámy, tohle představení guvernéra Schwarzeneggera berte s nadsázkou, jinak je to vaše konečná. V 66-ti letech už uvidím možná tak víko rakve, ale tento chlapík má energie na rozdávání. Čirá akcička kovbojského ražení někde na hranici mezi Mexikem a USA v podání nestárnoucího Árnieho. A mexikánci se můžou jít se svými sombréry zahrabat. 65% ()

PetrPan

Arnie se nám vrátil, zestárl a zhubnul, ale safraporte teda vůbec nevyměkl ! Guvernérování si sice vybralo svou daň, ale kluk zůstal nezlomenej a tak když procedí mezi zuby po vystřelené dávce z těžkého kulometu : Vítejte v Sommertonu ! pořád mu to žeru a moje už také jemně zkornatělé srdce akčního fanouška v nejlepším věku muže s báječnou klikou plesá. Příběh je průzračně jednoduchý stejně jako Arnieho herecké kreace, akce je vcelku dost, ale přece jen jsem čekal bombastičtějčí návrat veleakční hvězdy takového formátu...na druhou stranu je vidět, že náš kluk je pořád stejnej a umí si sám ze sebe pořád vystřelit ( "Jak se cítíš ?" "Starej.") a zejména kvituju parodický westernový závěr. U mě za čtyři. ()

nash.

Téměř všechno je tu jak má u správného béčka být. Žádné velké ambice, jen akce a scénář u kterých je radno nepřemýšlet, Arnold obklopený typickou partou, kde nechybí kráska ani šašek, superpadoušký superpadouch a jeho armáda, zrádce, hlášky, krev a samozřejme závěrečný souboj. A přece to u mě nějak nedokázalo vyvolat výraznější spokojené vrnění. Padouchův útěk byl i na béčkové filmy hodně přitažrný za vlasy a, zejména v závěru, začalo tempo viditelně zadrhávat. Hra na babu v kukuřici byla až moc dlouhá, stejně jako závěrečný souboj. Přestřelku v ulicích jsem si užil, ale jinak jsem se bavil hlavně rozesetými odkazy na Arnoldy předchozí filmy, včetně Conana. Jako akční jednohubka fajn, ale obávám se, že na reprízu to nemá. ()

cukorek

Tento film ničím nikoho nesklame, akurát náročnejším divákom určite stačiť nebude a viac krát si povedia "to sa mi snáď zdá". V istom zmysle je to klasika, pretože tam hraje Arnold, ktorý v podobných filmoch roky dominoval a aj teraz by to bez neho stálo za hovno. Každopádne Arnold a Forest W. sú dobre obsadenými postavami, ktoré do deja zapadajú a svojou prítomnosťou ho spestrujú. Do kategórie béčko-vých filmov ho degradujú "pohoršujúce" scény, ale aj nerelevantný scenár, z ktorého pramenili nevkusné a trápne dialógy, ktoré uberali filmu na vážnosti, čo mne vadilo najviac. Ak to bol zámer tvorcov, tak u mňa teda nepochodili a nech si strčia svoje vtipné výplody za klobúk. Našťastie to nebolo až v takej miere a dalo sa to hravo prekúsnuť. Dobrý pocit som mal naopak z akčnej atmosféry filmu, keď takmer každú minútu sa niečo dialo a naháňačka "dvoch kombajnistov" v kukuričnom poli bola ozaj originálna. Myslím, že minimálne toľko film zarobí, aby návratnosť investorov bola vrátená a všetci budú spokojní. Moja spokojnosť je rovných 70%. ()

Vitason

Guvernér se vrátil a stojí to za to! Konečná je velice příjemné a zábavné béčko, ve kterém si to rozdává parta perfektně vyzbrojených mafiánů s několika šerify z malého zapadákova, kde na vás každý penzista vytahuje brokovnici. Akce je tu požehnaně. Ale sám Arnold tolik akčních scén zase nemá, je to tak nějak úměrné jeho věku (podobně Slye v posledním Rambovi, sem tam střelba z kulometu, sem tam rvačka), ale ve finále to vůbec nevadí. Velikým plusem je, že se tahle benzínem a střelným prachem vonící akční jízda nebere příliš vážně a je zde několik opravdu dobrých vtipů. Když k tomu připočtu dobré obsazení (jen Johnny Knoxville mi tam přišel tak nějak navíc), slušnou kameru a občas slabší střih, tak mi vycházejí poctivé 4 hvězdičky. Jen tak dál Arnie! ()

Bachy

Je to skoro jako, když jdete na dětskou besídku svého potomka. On je tam úžasnej a vychválíte ho do nebes, ale jinak jste to protrpěli. Arnolde, nezlob se na mě za to hodnocení. Oba jsme věděli, že jde jen o to, abych tě zase viděl v kině. A to se povedlo na výbornou a je mi fuk, že to bylo v takové oslovině. A dotaz na režiséra:"Kdo mohl obsadit toho záporáka?" ()

Rocky62

První výrazná Arnieho role po několikaleté zastávce v politice představuje bohužel jen průměrný doplněk pro tuto akční jednohubku. Arnold sice udělal, co mohl, nicméně jeho začínající senilita přidává na prkennosti a motorem filmu je bohužel jen a jen technická stránka filmu. Realistické přestřelky, naturalistické způsoby smrti, vše podpořeno s velkou věrohodností. Vtipné hlášky jsou ok, ovšem jejich intenzitu jsem čekal větší. Velké mínus pro mne představuje samotný záporák, jehož charakter, vzhled a chování působí dosti fádně. Rádoby vygradované finále potápí samotný závěr plný toho nejbídnějšího klišé, s jakým jsme se setkali již ve stovkách podobných žánrů. Nějaké větší ovace se tak pochopitelně nekonají. 65% ()

Chrustyn

Arnie is back a v režii korejského mistra vizuálních lahůdek "Viděl jsem ďábla" a "Bittersweet life", rozehrává akční western o drsném šerifovi Eastwoodova formátu, který se rozhodl zúčtovat s náplavou, která mu dělá bordel ve městě. I přes mou nehynoucí lásku k Arniemu, musím napsat, že už to prostě není on ale na druhou stranu ho opět rád vidím v akci a pokud se bude objevovat ve filmech s alespoň podobnou kvalitou, nebude mi to vůbec vadit. Na Ji-un Kima slabota, na akční béčko slušné na Arnieho comeback takřka dokonalé. ()

SeBig

Myslím si že Arnieho velký comeback shrabal film Expendables 2 a tohle je jen jeho další akčnák i když taky to má něco do sebe ,,welcome to the sommerton!" ,,im the sherif!" co se týče akční stránky nemá to chyby hlavně přestřelky atd. vypadají skutečně, ale čekal jsem že tam bude víc hlášek. Příběh vidím na průměr kdyby tam nebyl Arnie dám tři hvězdy. Od Knoxvilla a Guzmana jsem taky čekal víc vtipů a hlášek. Záporák taky nic moc. Jak už jsem napsal nejpozitivnějš hodnotím přestřelky sem tam pár vtipných scén jako např: babička s puškou a za Arniho. ()

dopitak

Jako žánrovku bych to bral, kdyby všechna ta debilní omáčka kolem byla ne víc než třetinová. Pro lásky policistek a podobný zvěrstva v akčňáku s Terminátorem prostě není místo. Dobrý dabing Pavla Soukupa (divím se, že tvůrci ctili dvorního dabéra) a hrozný všech ostatních. Potěší rychlejší konec, kde se zbytečně nic nenatahuje, a pár vtipů napsaných přesně pro Arnieho. Nakonec se objeví i ten mobil, když už jsem chtěl v první části sledování říct, že šefif a obyvatelé Sommertonu asi mobilní komunikaci ještě neznají :-) ()

korbitch22

Takové filmařské cvičení.Pro Arnolda rozjezd po dlouholeté pauze a pro Kima rozkoukání se v Hollywoodu.Nenáročná blbina, u které dopředu víte úplně všechno a máte jen vypnout mozek a bavit se.Upřímně čekal jsem trošku víc, občas se tvůrci v těhle filmech pokusí o něco odvážnějšího, o nějaký neotřelý nápad nebo scénu, aby ty rutinní akčňáky vytáhli nad průměr, jenže Kim měl buď strach, nebo se mu vůbec nechtělo experimentovat a jel si prostě neškodně vyšlapanej standart sebeironického nablblého béčka.Arnold prokázal solidní dávku sebereflexe a sebeironie, procedil řádnou dávku peprných hlášek a s kvérem to pořád umí, hrát se překvapivě nenaučil a do Stalloneho fyzické formy má ještě zatraceně daleko.Guzmán s Knoxvillem se postarají o 85% srandy ( díky bohu za ně ) , máme tam i dojemnou scénku, milostnou scénku, jednu honičku, pár výbuchů a takový naivňoučký koneček.Když to budu brát jako rozjezd pro Arnieho, dobrá.Jinak pro Kima je to spíš tvůrčí zpátečka a vůbec se nepokusil udělat i z tak klackovitého scénáře něco trošku víc, třeba taková podobně laděná Kráčející Skála s The Rockem je dááleko lepší.Nedivim se malým tržbám, nehrát v tom Arnie, neštěkne potom ani pes a frčelo by to rychlostí světla na pulty dvd půjčoven.Jednohubec, který mi nezůstane po kině déle jak 2 hodiny v paměti a já jen doufám, že jak Expendables odstartovali zájem o béčkové legendy, tak ho zase Van Damme svejma céčkama z Bulharska a Arnie svým "dokonalým" herectvím nepošlou zase zpátky na dno filmového průmyslu.59%. ()

LaciLC

Veľmi ma to bavilo. Film má švih, dobrú akciu, sympatické postavy, pekné baby a Arnoldove neskutočne suché hlášky. Ten by mohol takéto pecky točiť kľudne ďalej, stále je to veľký frajer. Po Úteku z väzenia ďalší super akčňák. Vďaka za ne. ()

Marze

Horký vzduch odpočítává čas - western. Zároveň se brakují zbrojnice, valí obrněná vozidla a startují vrtulníky - akční film. A k tomu se řeší střet pravomocí zpupné, leč pomalé FBI s podceňovanými venkovskými poldy - profesní  román. Do sestavy patří dále krásná rukojmí, odhodlaný mariňák, dojemný Hispánec... Prostě Konečná působí jako archivní položka, přinejlepším předělávka podívané, jakých už bylo a bude nespočet. Název svádí k škodolibým poznámkách, že slavný akční hrdina se octl se svou kariérou opravdu na konečné. Předlouhé přípravy k přímému boji vrcholí muzeálním nápadem, mechanicky přeneseným z Bitevní lodi na vyprahlou půdu nedaleko mexických hranic. ()

mcb

Svěží odlehčená podívaná, rozhodně lepší než nadhodnocení Expendables. V Konečné se Kimovi povedlo účinně skloubit prvky moderního thrilleru, oldschoolového akčňáku a klasického westernu, v němž se osamělý strážce zákona postaví několikanásobné přesile (srovnání s Johnem Waynem je nevyhnutelné). Když v tom navíc figuruje všudypřítomná nadsázka a ikonický Arnold, na jehož kult hvězdy je tady ustavičně odkazováno (například zoom kamery na jeho tvář, aby mohl přenést zvučný one-liner, neustálé komentování fyzické kondice apod.), nemám s Konečnou sebemenší problém. Parádní oddechovka. ()

heyda

Tak tohle jsem nečekal ani náhodou. Dvě třetiny naprosto perfektní a inteligentní akční žánrovka, která může konkurovat stamilionovým trhákům, poslední třetina se snaží být komická, což je trochu na škodu, ale jinak dojem je stále výborný a nevidím (třeba ani nechci vidět) žádný větší důvod, proč Arnoldovi nedopřát plnou palbu - 5 hvězd !!! ()

lillien

Ne, že by to nebylo místy zábavné, ale když bych si odmyslela Arnieho, pak Konečná nijak nepřevyšuje slabý akčně béčkový průměr a nestálo by za to vytahovat z peněženky stodvácu za lupen. Ovšem na filmy s Arniem se chodí kvůli němu, fanouškovské nostalgii a přesvědčení, že dokud tomuhle dědkovi nebudou z plátna vypadávat všechny korunky, pak je svět stále ještě v pořádku a nemusíte si dělat starosti s tím, kolik steroidů jste kdysi spolykali, když jste v dobré víře koupili od nadrceného vylízance v posilovně pětilitrovku proteinového nápoje. Inu, kdo prožil své první akční orgasmy u stokrát zkopírovaných véháesek s Komandem a své první anglické věty (v Arnieho případě spíš jen jednotlivá slova) kurvil rakouským přízvukem, jistě mi dá za pravdu, že lze přivřít obě oči a prostě jen s dojetím sledovat, jak se železný dědek stále drží své obchodní značky a nevysloví víc než pět slov v jedné větě. Pravda, drobné artritické změny byly patrné i oku uslzenému. Dopad na kapotu auta z výšky již moc nepružil a skoro jste měli strach, zda to umělé koleno vydrží..Ale na vyrážení dveří se i dědek Arnie pořád hodí výborně a tam kde titanové náhrady drhly, dotáhl to svými nenapodobitelnými grimasami. Schválně zkuste kropit pět minut mexický gang těžkým kulometem, aniž by vám alespoň jednou nemrklo oko. To prostě nedáte. Stejně tak je nemožné způsobit Arniemu silné tepenné krvácení do stehna zabodnutým nožem, protože Arnie nikdy tepenně nekrvácí. A takhle máme dědka rádi. Samozřejmě je to plytké a dementní a jestli mám jednu životní jistotu, tak tu, že Arnie nikdy nedostane Oskara za herecký výkon..Nicméně femoném rakouských svalů, které vtrhly do Hollywoodu a úspěšně se tam bez ohledu na talent drží i do věku, kdy většina z nás neudrží moč, je neoddiskutovatelně obdivuhodný :) ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)