Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

RedRose

Nadherne jsem se bavil! V popisu filmu mi chybi zanr "komedie" protoze zabavnych prvku tady bylo dost! Arnie nezklamal a hlaskoval jako divy! Role mu byla usita na miru a to zatracene dobre :-) Zbytek osazenstva byl taky v pohode takze za sebe v ramci zanru akcni komedie naprosta spokojenost! 76% ()

Zombiepod

Podávať akčný film ako zo starej školy v modernom spracovaní a pod áčkovou produkciou je dnes pomerne v kurze. The Last Stand rozpráva "príbeh" obstarožného šerifa Arnolda ako bráni malé americké mestečko pred veľkým zločincom. Nejde však o nič viac ako o s nadhľadom, ľahkým humorom plným tonami klišé, spracovaným divokým akčňákom, ktorý sa na nič iné nehrá a neštíti sa ani slastnej brutality. Je to vtipné, pohodové, guvernér má i vo svojom veku stále niečo do seba, Noriega je ako ultrazloduch nevýrazný, ale zvyšné obsadenie sa drží. Tempo by občas mohlo byť svižnejšie ale solídne to šlape, naháňačku Chevroletov v kukurici som fakt ešte nevidel. Ako oddychová jednohubka určite neurazí. ()

Knor

Schwarcík se vrací !!! Je jeden z mých největších dětských hrdinů a když ho vidím v novým akčním nářezu, který je ve stylu 80/90 tých let tak jako bych měl svátek. Velkej mazec, který poctivě vrcholí v závěrečné bitce. Film se nebere vážně a je říznutej hláškami a trocha srandy taky musí bejt, film je prostě v oldschool stylu stejně jako je oldschool hrdina Arnold. Spousta střílení, výbuchů, rychlý auta, bitky a nepřemožitelný drsňák Arnie, kterej nakope prdel všem, co ho naserou. Pecka !!!! ()

marlon

Arnie ešte aj na staré kolená válí :-) ... z nostalgie nemôžem ináč ako za 4 pecky :-) no a hláškou v závere "děláš hanbu nám imigrantum" to Arnie zabil neskutočne :-) snáď ešte nejaký ten rozbíjačik stihne dať :-) ()

dkas

Arnold už má asi umělý končetiny, jinak si nedokážu vysvětlit, že běhá, s pořezanýma nohama a pravděpodobně s rozštíplou stehenní kostí, jako by nic :-) Jinak je to celkem sranda, realitu v tom ale nehledejte :-) ()

J.e.r.e.c

Béčková blbejkárna, kterou od céčka dělí jen zástup hereckých hvězd (Xerxes, Stormare, Ghost Dog a Harry Dean Stanton !) a dva drahý sporťáky. A Arnold, kterej už je vážně zralej na papuče a houpací křeslo na verandě, to tentokrát nezachrání. Kdyby na jeho místě zasahoval major Zeman s okulárama jako víka od popelnic, vyznělo by to stejně. Kladu si otázku, jak chce tenhle důchodce odehrát Conana, aniž by to byla parodie ? Tohle se jí totiž velmi blíží. Viděno s dabingem. 50 % ()

Gromit

Arnie is back! Konečná sice asi nebude patřit k tomu nejlepšímu, v čem se objevil, pořád se ale jedná o mile staromódní podívanou. Je to takový v současné době se odehrávající western, ve kterém se stárnoucí šerif a jeho pomocníci musí vypořádat s bandou desperátů. Sám Arnie si svou roli očividně užívá a bude-li takto "podzim" jeho kariéry pokračovat, pak se máme ještě nač těšit. ()

Shitonit

Arnold ano ano, překvapil mile, pořád má super koule, film á šťávu a šmrnc, klíďopíďo na něj budu čučet znova, poněvadž v záplavě megasraček prýštících z kebulí světových filmových kapacit je to movie který si na nic nehraje, dávkuje přesně to co očekávám od Árního a akční krimi po který se mi stejská. Kdo si hraje nezlobí, a tenhle film si hraje dost dobře s neuronama po celým mým těle. Přesně nevím, jestli se dá rozumět tomu, co jsem monumentálně vyblil, jednoznačně však doporučuju todleto dílo pro nahození dobrý nálady v jakýkoli časový rovině. ()

Godhaj

,,Listen! I don’t know you and I don’t answer to you!“ O Konečné bych řekl, že je to taková méně podařená akční jednohubka. Má to štěstí, že tam hraje Arnie, jinak by o ní asi nikdo neslyšel. Příběh už jednodušší být nemůže, ale to nevadí, tenhle film je hlavně o akci. Té je hodně, téměř celá druhá půlka je jen o střílení, ale ač se tvůrci snažili o různé vychytávky a parodický nadhled, ke konci jsem se opravdu nudil a těšil se na vytoužený závěrečný duel. Také mi přišlo značně nelogické rozmístění lidí při obraně městečka, působilo to na mě nepřirozeně a strojeně. Arnieho bylo pro tento film škoda, zasloužil by si lepší Konečnou před důchodem. ()

Voorhees

Tak to bylo hodně Cheesy. No, musim říct, že ta hlavní akční scéna byla naprosto úchvatná a to že při ní bylo 0 nebo minimum hudby tomu jedině přidalo. Krásný, groteskní nadsázce už jen ubližuje místy velice nevhodná vážnost. A začátek byl prostě divnej/špatnej (lehce), jako protiklad pomalejšího začátku je zase 4 hvězdičkový konec, kde Arnold naprosto září, ten člověk nemusí být Oskarový herec, on je prostě Arnold. PS: Dejte mi NĚKDO prosím důvod a ospravedlnění tomu dát 4 hvězdičky. ()

DaveSmith

Arnie is finally back. A je to paráda. V zásadě jde o naprostou kravinu, kde ale adrenalin stříká všude okolo. Je pravda, že už se Arnie ze země zvedá hodně ztěžka, ale i tak stihne pozabíjet slušný množství grázlů a u toho si ještě zahláškuje. Blbostí a nepřesností je ve filmu spousta, takže se ani nebudu zdržovat výčtem, CGI stojí většinou za vyližp.del, ale mě je to všechno fuk. Tohle byla totiž pravá a nefalšovaná jízda ve stylu béčkovejch osmdesátek. ()

ANTYCHRYST

Návrat ke kořenům starých akčňáků s Arnym :) Oddechovka kde se člověk občas i zasměje :) jako Johnny Knoyville to zabil nejvíce.. tu čapku a štít hahha :) 65% poctivá střílečka kde je Arny všechny jako vždy zmasí :) ()

BFG2000

Je to takové... nevím, no prostě zvláštní :-) Ten film mně přijde asi takhle... byla jednou jedna super parta kamarádů v čele s dědou Arným, která si řekla: "Pojďme natočit nějaký film jen tak pro radost!" Kamarádi měli štěstí, protože kromě Arnýho znali i jednoho z pohlavárů u Chevroletu a majitele jedné nalejvárny v zapadlém městečku poblíž Mexické hranice. No a vylezl z toho The Last Stand. Chvíli se to bere skoro vážně, pak zase jako totální úlet nebo parodie. Člověk neví, zda se smát nebo být napjatý. Místy je to poctivé Rko. Vážně je to film, který úplně nezapadá do škatulek... ale dívat se na to dá a vlastně to i celkem baví. Arnold je prostě Arnold, byť už mu, bohužel, tak trochu dochází dech.  Zajímavostí je, že opět skvělý výkon Foresta Whitakera zejvně inspiroval Olivera Megatona a v Tak3n mu jen řekl, ať hraje totéž. Každopádně vidět naháněčku Corvette a Camara je snem každého Chevroléťáka, což já tedy jsem :-) ()

FortKnox

Nudaaaa... Myslím, že po politice měl jít Arnold do zaslouženého důchodu. Až bude mít Sharon Stone 65 jak teď Arnold, tak od ní taky nebudete ve filmu čekat, že si bude dávat nožku přes nožku. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)