Laguna Beach je idylické hniezdočko na juhu Kalifornie – a tým pádom jednoznačne absolútne dokonalé prostredie pre budhistu Bena (Aaron Taylor-Johnson), ktorého životným krédom je láska k blížnemu. A tá mu, verte tomu alebo nie, ešte aj slušne vynáša, pretože Ben svojich spoluobčanov zásobuje... Marihuanou! Spolu s najlepším priateľom, bývalým členom špeciálnych námorných jednotiek a neskôr i žoldnierom Chonom (Taylor Kitsch), sa však Ben delí nielen o príjmy z predaja drog, ale doslova o všetko – vrátane lásky k prekrásnej Ophelii (Blake Lively)! Ich nie práve typickému šťastiu nestojí nič v ceste... No len do chvíle, keď sa Elena (Salma Hayek), krutá a nemilosrdná šéfka drogového kartelu Baja, rozhodne priživiť sa na ich úspechoch. Jej „ponuka“ je totiž z kategórie tých, ktoré neradno odmietnuť, v neposlednom rade i preto, že jej pravá ruka Lado (Benicio Del Toro) naozaj veľmi dôrazne presadzuje jej záujmy! Drsní Mexičania nepochybne vôbec nerátali s tým, že Ben a Chon spolu za každých okolností držia ako siamské dvojčatá a že ich, hoci nie celkom dobrovoľne, podporuje i skorumpovaný agent z protidrogového (John Travolta), no i tak sa zdá, že ich boj proti kartelu je úplne bez šance. Ešte zdanie občas klame...! (TV Markíza)

trx2010

Totální sračka plná nesmyslů, která mě dala vážně hodně práce abych jí vůbec dokoukal. Karikatura s idiotským začátkem, koncem i tím co je mezi. Jedna hvězda za to jakej je Benicio hnusnej mexikánec. ()

ghoston

Asi se vám to bude zdát divné, ale tenhle film byl super, od Čety a Wall Streetu to nejlepší od Stonea. Děsí mě, že někde po zeměkouli chodí někdo takový jako je zabiják v podání Del Tora (WTF, co to je kurva za chlapa?!). Kdo velmi příjemně překvapil byl John Travolta, v podstatě ho v takových rolích neznám, považuji ho za šmíráka (sorry Johne, hovadiny typu Bez soucitu si příště odpust, ale jinak mi nevadíš), ale tady mě přesvědčil, že je schopen fakt něco zahrát. Stačí přestat být pan dokonalý a samo to jde. Milostný trojúhelník zaváněl jiným žánrem, ale jak byste jinak přesvědčili dva chlapi, aby se bili jako lvi o jednu ženu? Každopádně to není o milostném troúhelníku, ale o předapokaliptickém stavu člověka a společnosti .... " prozatím žijeme jako divoši..." a jak se zdá už u toho i zůstaneme. ()

zurivymlok

Od Alexandra Velikého (ano, od toho filmu, který skoro všichni na rozdíl ode mě nesnášejí) konečně zase dobrý film od Stonea. Byl jsem dokonce tak spokojený, že jsem chtěl dát pět hvězdiček, ale ten "dvojitý" konec - ač možná originální - mi trošičku dojem pokazil. Ale i tak Stone nadále ukazuje, že je brilantní režisér. ()

montel

Chon (Taylor Kitsch) a Ben (Aaron Taylor-Johnson) jsou nejlepší přátelé, kteří navíc pěstují tu nejlepší trávu pod sluncem. Mají parádní kšefty, vše pod palcem a navíc je oba miluje jejich přítelkyně Ophelia (Blake Lively), která bez nich nemůže žít. Vrásky na čele jim přivodí video z Mexika, kde drogový kartel bez milosti popravuje své nepřátelé. Vše se zdramatizuje, když kartel vstoupí na území USA a vyhledá právě Chona s Benem, aby s nimi domluvili obchod. Ten je však pro oba kamarády naprosto nepřijatelný a tak na nabídku nekývnou. Výsledkem se stane unesená Ophelia, které hrozí smrt, pokud oba pěstitelé nepřistoupí na jednoduché požadavky kartelu. Tomu šéfuje nemilosrdná Elena (Salma Hayek), které se všichni bojí a tak se Chon a Ben rozhodnou vyhledat její jedinou slabost - její jedinou dceru....Oliver Stone jede opět na drsné vlně a s ničím se rozhodně nepáře. Ve filmu lítají useknuté hlavy, stříká spousta krve a všechno další, co ke Stoneovi patří. Film má navíc parádní herecké obsazení, ale ani u herecký es si nemůže být divák jistý, že se dožijí závěrečných titulků. 70% ()

pop.z.pop

Obsahuje SPOILERY !!! Vole ten Stone si ty svoje komunistickohumanistickoekologické srance opravdu neodpustí už ani u "cool" feťáckého filmu. Dealer travky se zamýšlí nad tím, že skončí se zahradnickou činností a pokusí se vyrábět solární panely za 10 doláčů a tím změní celý svět. Policajt nad smrtelnou postelí své ženy nadává na ty gaunery z Wall Street :) stejným způsobem komouši natáčeli většinu filmů za socíka. Nenápadně proložit film třemi čtyřmi větami o zamyšlení nad třídním nepřítelem. Ale ať to chuj zajebe, ten film má větší nedostatky. Třeba absolutně neuvěřitelnou šéfku mafie. Ta ženská byla neskutečně měkká. A celkově strašně předvídatelný děj. Že bude unesena blondýna bylo snad jasné po dvou minutách filmu. Že bude unesena dcera šéfky, aby byla vyměněna za bloncku bylo jasné po třech minutách :/ že to trvalo hlavním hrdinům víc než dvě hodiny než to udělali není jejich chyba, ale pana Šutra. Jedna hvězda za pěkný barevný vizuál. ()

Weo

Na jednej strane mexický drogový kartel, na druhej strane dvaja pestovatelia trávy a bloncka s IQ planktónu. V skutočnom svete by na konci tohto príbehu boli 3 zakrvavené hlavy + 3 torzá + 6 horných končatín + 6 dolných končatín. A žiadny happy end. Tu bolo potrebné nudiť sa viac ako dve hodiny aby sa divák dozvedel, že všetko dobre dopadlo, dobrí vyhrali, zlí prehrali a hrdinovia spolu ešte dlho šťastne žili niekde v tropickom raji až kým nepomreli. Vo filme nebolo s kým sympatizovať, hrdinovia boli naivní šašci, z kartelu nesálala ani tá najmenšia hrôza a nebezpečenstvo, dialógy absolútna nuda, žiadny zvrat či prekvapenie. Ako paródia by to nebolo zlé, len by to chcelo pre-obsadiť napr. Adamom Sandlerom a Owenom Wilsonom. ()

Unrealik

Slušná akce. Z konce mám rozporuplné pocity. A párkrát mě překvapila hudební stránka, místy jsem si říkal, že je hodně povedená, místy opak. ()

Naby

Film byl celkem zajimavy, ale hlavni zápletka nebyla az tak uplne originalni. Chvilkama ve filmu byli dost brutální scény, ktery k filmu patřili, i kdyz nemuseli. Občas byl film i docela zajimavej a napinavej, ovsem to jenom v některých z mnoha mini zápletek. Výsledek je ten, ze film byl zbytečně dlouhej a postupem některým hereckým výkonům odcházel dech (stejne jako Salma - jo sexy paruka, ale jinak nedokáže na role), takze pokud nevíte co s časem a mate rádi mladé sexi herce, tak mrkněte. Jinak spis nedoporucuju. Čekal jsem mnohem víc, i podle hodnoceni tady, takze celkem 2,9* ()

dauby

Nějak jsem vůbec nepochopil, co chtěl básník říci tímhle filmem. Ačkoliv je v něm mrtvých jak máku, dost jsem se nudil. ()

teseth

Dvouhodinová jízda, které podle mě nemá jediný temný bod. Vše je tu překládáno bez zbytečných okolků a v syrové formě, což navodí tu správnou atmosféru, která vás chytne a nepustí až do samého konce. Víc takových filmečků a budu spokojen. ()

Majklkm

Myslím si, že Salma Hayek, jakožto "obávaná" šéfka drogového kartelu, nebyla moc přesvědčivá, stejně jako celý ten její rádoby hrozivý kartel. Ale jinak dobrá podívaná. ()

gezko

Aký je tento film, je presne povedané v jeho scenári, ibaže to treba vziať z opačného konca. Uvediem príklad: Agent Travolta hovorí: "They are f*cking Wall Mart and you are Ben and Chon." Platí však, že film sa len tvári ako Ben a Chon, a pritom nám amíci ponúkajú bežný Wall Mart (preložené do reči našich končín: tvária sa, že sú Adidas, a pritom ti predajú štvorpásikový trididas). Alebo na inom mieste je povedané: "Where Chon f*cks, Ben makes love." A práve tento film chce s nami ako divákmi v**ebať. Preto ani viac ako 3* sa dať nedajú. ()

fruitixx

Celkem mi vadilo, že nejprve o nich kartel ví, že kují pikle a chtějí zmizet a pak neví, že je obrali o miliony.. Ale když člověk pomine tyto fakty a zaměří se na to co chce člověk říct je to celkem ucházející. ()

rinnovka

Stone je pro mě Barbar Conan, The Doors a Takoví normální zabijáci. Divoši mají od každého trochu ale není to dolování zašlý slávy, je to Barbar špetkou (přiměřený) syrovosti, The Doors špetkou (přiměřeně) se předvádějících hlavních protagonistů a jsou to Zabijáci koncem, kterej mě srazil z křesla. Smíchy. Čekala jsem všechno možný, už už jsem se skoro naštvala a najednou BUM BÁC, tady máš konec po mým. Pět hvězd za nápad, pět za herecký obsazení, pět za tu "trojku", která může fungovat leda ve filmu, pět za Travoltu a úplně nejvíc pět prostě za konec, kterej vás rozbije. A tak to má podle mě být. ()

kodwin

OS žeru, vyhovuje mi jeho styl. Výborně natočeno, i když trochu na efekt, ale to mi zas tak nevadí. Ba právě naopak, hezky se na to dívá, teda teď myslím spíš ty pohledy na moře a krajinu než na uřezané hlavy. Divochy vnímám jako nadsázku a tak mě brutalita tolik neurážela. Tenhle film je výjimečný parádním castingem a skvělými hereckými výkony - Kitsch, Lively, Del Toro, Travolta i Hayek jsou famózní, snad jen botanika bych vyměnil, ale nebylo to zas tak zlé:) Zkrátka Divoši si zaslouží plný počet i přes pár slabších míst. ()

Pythonator

V podstatě tuctová žánrovka, která má jedno ohromné plus, které jí dává do první ligy (alespoň v žánru). Tím plusem je samozřejmě Oliver Stone. Skvělý režisér se pozná. Osobně mě potěšila i Blake Lively, která mi nepřišla ani mdlá ani málo sexy. Jako náplň do sendviče je myslím velmi chutná. Jen ten falešný konec byl pořádný ojeb na dívaka, jaký bych od Kamenného mistra nečekal. ()

Chlo0opek

Podivný film. Místy naivní, až to bučí, no a jindy to zas ujde a je to dobrý. A stejně je na tom úplně nejlepší ten závěr, s policajtem - zachráncem:). Už už jsem myslel, že to skončí tak divně a vono ne - to se fakt povedlo;). Slabší 4*. ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (viac)