Laguna Beach je idylické hniezdočko na juhu Kalifornie – a tým pádom jednoznačne absolútne dokonalé prostredie pre budhistu Bena (Aaron Taylor-Johnson), ktorého životným krédom je láska k blížnemu. A tá mu, verte tomu alebo nie, ešte aj slušne vynáša, pretože Ben svojich spoluobčanov zásobuje... Marihuanou! Spolu s najlepším priateľom, bývalým členom špeciálnych námorných jednotiek a neskôr i žoldnierom Chonom (Taylor Kitsch), sa však Ben delí nielen o príjmy z predaja drog, ale doslova o všetko – vrátane lásky k prekrásnej Ophelii (Blake Lively)! Ich nie práve typickému šťastiu nestojí nič v ceste... No len do chvíle, keď sa Elena (Salma Hayek), krutá a nemilosrdná šéfka drogového kartelu Baja, rozhodne priživiť sa na ich úspechoch. Jej „ponuka“ je totiž z kategórie tých, ktoré neradno odmietnuť, v neposlednom rade i preto, že jej pravá ruka Lado (Benicio Del Toro) naozaj veľmi dôrazne presadzuje jej záujmy! Drsní Mexičania nepochybne vôbec nerátali s tým, že Ben a Chon spolu za každých okolností držia ako siamské dvojčatá a že ich, hoci nie celkom dobrovoľne, podporuje i skorumpovaný agent z protidrogového (John Travolta), no i tak sa zdá, že ich boj proti kartelu je úplne bez šance. Ešte zdanie občas klame...! (TV Markíza)

crazy.f

Filmek, který zabíhá do velkého množství žánrů a i přes stopáž přes dvě hodiny působí uceleně a konzistentně. Věrohodné postavy a zajímavý styl vyprávění je přesně to, co letos v létě bylo k vidění velmi málo a troufám si říct, že vždy v nižší kvalitě. Asi takhle nějak vypadá dobrý film. ()

Kellerman

Je zbytečné spisovat nějaké dlouhé ciráty,Oliver Stone je zpět v plné polní! A já jsem rád,že můj nejoblíbenější režisér mi po delší době opět nabídl neprůstřelnou a zatraceně říznou pecku prostou kompromisů,se silným tvůrčím otiskem a takovou progresivní patinou,ve kterou jsem se ani neodvážil doufat.Každý záběr mnohonásobně vypiplaný,každá minuta neuvěřitelnou potěchou pro každého,kdo přistoupí na pravidla této zvráceně podvratné hry s vyprávěním a především s diváckým očekáváním.Lahůdka,ovšem pouze pro zvané a vybrané. ()

mark9th

Unrated verzia zhliadnuta. Zanechane dojmy uzasne. Uz len zit ako divosi :). Hoci som cakal aj nieco ako tarantinovsky humor, co nevyslo, nesklamalo ma to. Vyborna kamera, scenar aaaaj herecke prevedenie, no od 'Chona' som cakal trocha viac drsnactva. Nevadi, stale si to udrzi mojich 5 hviezdiciek ()

ratpile

Ty barvy, to moře, přímo sem cítil pohraniční horko ve vzduchu.. A nad tím vším úžasná kamera a (konečně) nad politikou neblekotající hračička Stone. Navíc je to herecky vyložená laskomina, byť se tu hraje víc na styl než na Oscara. Jenže na jaký styl! Aaron T-Johnson a Taylor Kitsch sou prostě frajeři, kterým se dá jedině fandit. Blake Lively je kočka, pro kterou se zabíjí. Salma Hayek je netradiční vůdce drogového kartelu, vyděšený Travolta pobavil. Největší prase je tu ale Benicio Del Toro, který svou rolí hnusáka upozadil všechny ostatní. Ty jeho pohledy stáli za to. Snímkem se navíc táhne příjemný zhulenecký opar spolu s originálním milostným trojúhelník, což film přeci jen posouvá trochu jinam než mezi tradiční drogové kriminálky. Strašně příjemné 2 hodinky. Někdy je perfektní řemeslo víc, nežli geniální nápad natočený na foťák. ()

jafuska

tak toto rozhodně ne, bezduchý, bez nápadu, film tak hrozně nezáživný, že se člověk děsne nudil, nechápu tak vysoké hodnocení, proboha za co? za tak hloupě natočený film? Jediný na co se dobře dívalo byla herečka Brake Lively ale to je tak všechno. ()

Kliq

Hlavne tá staršia generácia predvádzala slušný herecký výkon. Mladšia akosi sa dala zniesť. Ale scénar bol retardovaný, logicky zmysel nedával a pri akčnom filme by sa človek nemal nudiť. Tie drsné scény boli podarené ale k filmu podla mňa nehodiace sa absolútne. A sprevádzanie filmom v podobe hlasu tej blondskej bolo veľmi otravné. ()

Romeroo

Po dlouhé době jsem dostal chuť dát si špeka, ne jen tak obyčejného špeka, nějakou kvalitu....zavolat kámošovi a kamarádce, pořádně se zhulit a udělat si krásnej večer ve třech....woow to byla paráda, ještě teď mám přivřená víčka a probírám se z toho zážitku...dal bych si zase, ale bojím se že už to nebude takové...ale to je jedno, mám připravenou i druhou možnost. Ta první je 92%. ()

RoninNiro

Komerciou zaváňajúce Stoneovky mali vždy niečo do seba a sľubovali minimálne oddych pred bedňou. Prečo by mal byť tento film iný? Áno je to nezmyselná znôška absurdít, kde dvaja vypatlaní kvázi veteráni z Afganistanu, prevádzkujú veľkosklad pre kofishopy a vďaka tomi si žijú život po akom túži asi každý z nás. Popritom si vzájomne požičiavajú ešte vypatlanejšiu blondcku, krorá je ochotná obrábať ich oboch, zrejme aby si zbytočne nekomplikovali svoje dokonalé životy nejakými skutočnými vzťahmi. Túto dokonalú idilku im príde okoreniť tlupa záhradkárov z Mexika na čele so sadistickým Del Torom. Všetko to riadi kto iný ako Salma Hayek. A aby tento film dosiahol dokonalosť, prizval si knemu Stone aj Travoltu sťaby skorumpovaného agenta v službách strýčka Sama. Všetko by to opäť skončilo v slepej uličke, keby dvaja veteráni nedisponovali súkromnou armádou po zuby ozbrojených žoldnierov, ktorých si zrejme prinieslo z Afganistanu ako suvenir. Po tomto je už zrejme každému jasné, že tento komerčný brak musí vidieť. ()

vieriX

Hodně typický vizuál, který jde poznat z rukopisu režiséra. Celkem zajímavě vyprávěný příběh s nádhernou Blake Lively. která tu funguje jako jakási vypravěčka příběhu. Těžko říct do jakého žánru bych tento film zařadil není to ani typický akční film ani drama prostě něco mezi. Jako líbilo se mi to, ale stopáž je značně přestřelena a děj občas dost ujíždí ambice jsem tu viděl rozhodně větší, ale podařilo se je naplnit jen z části. ()

Daxus

Překvapení. Očekával jsem porci moralistického patosu, jak už jsem u Stonea zvyklý a ejhle, dobré akční drama s dobrou dávkou humoru. Del Toro si svoji roli evidentně užívá a je radost ho při tom sledovat. Oproti Salmě se na roli padoucha skutečně hodí. Salma je velká slabota celého filmu, kdyby byla vůdce mexického kartelu s takovou, jakou předvedla ve filmu, mohli by tak maximálně pašovat trabanty do Argentiny, a ještě by u toho padla spousta jejich lidí do basy nebo do hrobu. 80% ()

DJ Kritik

Je to tak americké ako ostatné blbiny v TV, ale je to tak podané, že si to človek zamiluje. Ja som sa bavil a celkom som mu to uveril. Inak skutočnosť určite nie je ďaleko od tohto filmu, i keď je to tu podané v pozlátku. ()

kedu odpad!

Oliver by měl méně šňupat a hulit a raději zapřemýšlet nad svou zpackanou, dříve tak slibnou režijní dráhou ()

gicous

Divoši jsou natočeni stejně dravým a pronikavým stylem jako ostatní filmy Olivera Stone. Nechybí pořádná dávka násilí, brutality a sexu. Stejně tak ale nechybí přemrštěná stopáž, nezajímavé hlavní postavy a někdy prkenné dialogy. ()

curfew77

Jako auto, do kterého jenom sednete a hned víte, že to není žádná moderní kára, jak se vám snaží ten starý mazaný cesťák Ollie namluvit: spíš postarší sedan se šmrncem přelomu osmdesátek a devadesátek, jehož motor povážlivě pokašlává už v půlce cesty a žere po čertech víc, než by se slušelo. Jenže když máte na zrcátku fotku tak rajcovní kočky, jakou je Blake, tak vám ani nevadí, že vpředu s váma sedí takoví nic moc chlápci (Aaron a Taylor) a tu trojku vzadu (Salma, John a Benny) jste už naopak viděli na stejných sedadlech asi tak přibližně stokrát. Prostě si tu jízdu užijete a když nakonec z kufru vypadne ještě notně potrhaný plakát k "Lola běží o život", jen se velkoryse usmějte, protože tohle fáro si sice nekoupíte, ale za jednu zkušební jízdu stálo. 75 %. ()

pekas

Slušná zábava. I přes relativně delší stopáž jsem se nenudil a hlavně Del Toro byl vynikající hajzl. Občas jsem se ztrácel, zda se film bere vážně, nebo ne. Měl jsem z toho zmatek. Tak za čtyři, lepší. 78%. ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (viac)