Dráma o strhujúcej vášni na pozadí I. svetovej vojny. Mladá žena majora c.k. armády prichádza do vojenského lazaretu za smrteľne zraneným manželom. Utrpenie umierajúceho ukončí pred jej očami záhadný zajatec obdarený liečiteľskými schopnosťami. Ďalej už stoja títo dvaja vedľa seba i jeden proti druhému, spájaní vášňou, zvádzajúci boj o šťastie s dobou, ktorá je zbavená zmyslu, citov a nádeje. (RTVS)

Winster

Dobove super herecky super. Zblazneni zensky do zajatce az do morku...rychle divne. Prvni pulka filmu je super a druha nestoji za nic. Dobove zvladnutej jeden funkcni kulomet ve skarpe a par oficirskejch uniforem. Rozpracovani postav minimalni. Prohnilost CK maximalni. ()

PTuranyi

Veľmi dobrá filmová adaptácia príbehu tragickej lásky medzi vdovou po majorovi a vojnovým zajatcom s liečiteľskými schopnosťami. Tento vzťah je pochopiteľne komplikovaný traumami oboch hlavných hrdinov. Produkcia je dobrá a Miloslav Luther spolu s hereckými výkonmi  Ingrid Timkovej a Juraja Šimka vytvoril ťaživú studenú atmosféru hľadania zmyslu a prežitia vo vojne, hoci sa príbeh odohráva v tyle ďaleko od vojnovej vravy. 75% ()

joywork

Ponurý film a podobenství pitvající témata víry, odpuštění a lásky...I po 15 letech na mne film zapůsobil, i když trochu jinak, než tomu bylo při premiéře. ()

mirika39

Psychologická vojnová dráma, hoci zo samotnej vojny je v deji vyobrazené minimum. Film bol natočený v časoch, keď sa u nás ešte robili kvalitné filmy a herci nepodávali strojený preafetovaný výkon. Šarm a herecký talent Ingrid Timkovej je nepopierateľný, ako aj skvelá réžia filmu. Celý dej sa odohráva v zime a určitým spôsobom odzrkadľuje chlad a pochmúrnu atmosféru prvej svetovej vojny. ()

Recoba

Miloslav Luther - víborní režisér, Ingrid Timková - víborná herečka a krásna žena ... Anjel milosrdenstva hodne dobrí film ()

stanslon

Skutečně výborný film, připomíná mi Signum laudis, Syrovostí a ponurou výpovědí o válce. Skvělá Timková, která roli dámy bez emocí, zmítané vášní zvládla výborně. Co k tomu napsat víc. Nedávám často čtyřky, ale tahle patří celému tvůrčímu týmu bez vyjímky. Korner za předlohu 5. ()