Zlatý Glóbus 2011

Louis J. Horvitz

Scenár:

Dave Boone

Účinkujú:

Ricky Gervais, Robert De Niro, Gia Mantegna, Alicia Keys, Al Pacino, Steve Carell, Matt Damon, Zac Efron, Tom Hanks, Katey Sagal, Chris Colfer, Jane Lynch (viac)

Golden Globe Awards neboli udělování Zlatých Glóbů je tříhodinová šou, plná hvězd, filmů a televizních pořadů roku. Hollywoodská asociace zahraničního tisku už šedesát let odměňuje nejlepší snímky a televizní pořady a je tak jednou z mála ceremonií, která pokrývá obě tato odvětví.  Hollywood Foreign Press Association (HFPA) byla založena v roce 1940, během druhé světové války. Původně ji tvořila hrstka novinářů, kteří se snažili postavit mezi Hollywoodem a zbytkem světa most a rozptýlit válečné útrapy prostřednictvým filmu. Dnes zastupují členové HFPA 55 zemí s diváckou obcí o celkovém počtu 250 milionů. Každý rok pořádá tato organizace třetí nejsledovanější šou na světě, slavnostní ceremoniál předávání Zlatých Glóbů. Díky tomu mohla HFPA darovat více než 12 milionů amerických dolarů charitativním organizacím, věnujícím se zábavě. Přispívá také na stipendijní programy.
Zlaté Glóby jsou jedinečnou událostí, velmi oblíbenou a také velmi respektovanou. Hvězdy i novináři se během natáčení pohybují volně, což dává šou jedinečný nádech neformální párty. Navíc se během slavnostního galavečera, díky této uvolněnosti, může stát úplně cokoli! A věřte, že se děje! (oficiálny text distribútora)

KOZEL84

Letošek mi připadal lepší i když nominované filmy byly (sou) letos v rozmezí průměr-strašná sračka (War Horse nedavam).Ricky je urypanější (hustě do Cruise),ale ne vtipnější.Filmy mnohem lepší.Nolan nastupuje dráhu Scorseseho,nebo hůř R.Scotta.Co na tom,že ostatní proti němu točí sotva poloviční sračky,ocenění se nedočká.Leda tak za celoživotní dílo.Njn netočí každý tuctové,klišovité a sentimentální lejna!To u některých oceněných úplně mizí iluze.Otravného Balea aby z podia vyháněli,ale aspon vidím,že v sedmnácti sem s podobným hárem musel vypadat taky jak totální čurák;Portmanka se směje tak nesexy způsobem,že mi koule lezly až do krku;Downey Jr. mi přišel s tou svou tetrálností dost mimon';a Melisa Leo taky mohla trochu sklidnit hormon;jo a Fincher koulí očima tak arogantně,že se mi tomu ani nechce věřit.Největší sympoši pak byli Firth s Giamattim a pak ti dva nejlepší herci ever (Al je hustě maličký;).Taky Tina Fey a Jim Parsons (rovnou to dostal od kolegyně).Kobra večera jednoznačně Halle Berry (kdeže Megan) a ten její příchod úplně vyrážel dech.Tu by měl někdo vysochat.A Tilda Swinton je tutově mimozemšt'an. ()

Zyne

ricky gervais je prostě génius a jeho frky se pro mě stanou legendární a budou pro mě zásobárnou vtipů do hospod k pivu (: jinak přenos standardní, vtipné byly prostřihy do obecenstva, kde byly vidět všechny možné herecké esa i začínající hvězdičky ve své neskrášlené podobě. trochu škoda, že se šlo velmi krátkou cestou ohlášení nominací, ukázky a vyhlášení a předávající tak neměli prostor pro více vtipů. každopádně, plusy: RG, Carrell+Fey, Firth a de Niro + mírně rozladěné pohledy některých po jejich ohlášení na způsob RG... ()

Oňďo

Potešilo ma hlavne víťazstvo Glee ako najlepší komediálny seriál a muzikál a napokon odišlo až s troma globusmi. Škoda, že Dexter odišiel naprázdno. A takisto ma mrzí že Grey's Anatomy nebola nominovaná. Ale celkovo to hodnotím na 70%. Čo sa týka filmov, tak tam to dopadlo nad moje očakávania. Hlavne dokonalá Natalie Portman si uchmatla to najcennejšie. Držím jej palce na Oscaroch, ona si to zaslúži a takisto aj Black Swan ako Najlepší film roku. 90% ()

MeanWhile

Shlédnuto a konec. Spokojenost není moc velká, ale dá se to přežít. Škoda že ani jednu cenu nedostal Leonardo DiCaprio a vůbec celý Inception, ale zase naopak jsem rád za dva Zlaté glóby, které dopluly k seriálu Boardwalk Empire, a to hlavně k Stevu Buscemimu. Také mě potěšil Christian Bale za vedlejší roli v The Fighter. Celá noc byla prováděna skvělým Rickym Gervaisem, který si na začátku ceremoniálu docela užil "drbání" hvězd, hh. ()

2-Xtreme

Objektívne by to bolo za priemerné 3 hviezdy, pretože Ricky Gervais bol nesympatický a reklama každých cca 7 minút sa po prvej hodine nedala zniesť. Ale vítazi boli podla môjho gusta a tak mi to nedovolí nedať vyššie hodnotenie. Dakovná reč De Nira či skvelej Melissi Leo, standingovation pre Douglasa a konečne sa dočkal aj Fincher. Predošlé roky boli lepšie, ale ako predohra pred Oscarmi to bolo fajn. ()