Ten Druhy

Na počudovanie tento horor stojí mimo záujmu, ale nemá prečo, videl som množstvo podstatne horších filmov. Séance nie je síce originálna, ale zato atmosferická a strašidelná, možno trochu komorná ducharina. Straší v nej nasraté dievčatko, no nelozí po stene, ani čierne vlasy jej nepadajú do tváre. V tomto zmysle sa klišé naozaj netreba obávať. Volá sa Cara Furia, čo v španielčine doslova znamená "nazlostená tvár ." Takže v prípade ducha mŕtveho dievčatka platí, že "nomen est omen" a nazlostnená má byť na koho, je tam ešte jeden nebezpečnejší duch, veď sa presvedčte. ()

ricci.s

Pätica študentov ostane cez prázdniny na internáte a rozhodnú sa seansou vyvolať ducha malého dievčaťa, ktorý sa tam z času na čas objavuje. Samozrejme to nedopadne tak, akoby si želali a vyvolajú niekoho iného. Klasická teenagerská duchárina s pár dobrými ľakačkami, ktorá je však lepšia, ako sa na prvý pohľad zdá. Hlavne že sa dočkáme aj nejakej krvi, aj keď sa na tom dalo vyšantiť oveľa viac. 60%. ()

Morholt

Klasika o zpackané seanci, během které se dostane ze zásvětí zlé strašidlo. Sem tam slušná atmosféra, pár heykých holek, které občas dokázaly i hrát a v závěru nějaká ta mňamka. Nicméně problém jsem měl se samotnými duchy. Film rezignuje na jakékoliv masky a to je v některých momentech bolestná chyba. Holčičkový duch by to ještě dával, ačkoliv trocha pudru by neškodila, ale bubák č.2 postrádá charisma a v některých momentech působí směšně. A oba se tu vyskytují dost často. Úsměvná je i procedura, která má poslat strašidlo zpátky do Pekla. Dá se u toho vydržet, ale k průměru se to podle nevyšplhá. 40% ()