Čtveřice populárních herců – Tomáš Matonoha, Pavel Liška, Josef Polášek a Marek Daniel – se rozhodla natočit své vzpomínky na bezstarostná léta studií na brněnské JAMU. Dnes už legendární kabaret Komediograf, který s úspěchem hrají hlavní protagonisté téměř dvacet let, vznikal právě v uvolněné atmosféře první poloviny devadesátých let minulého století, kdy „komunismus zkrachoval a kapitalismus ještě nezačal a kdy jsme všichni měli dobrou náladu.“ Originální humor ústředí čtveřice umocňuje osobitý nadhled Jana Budaře, který v téže době studoval na JAMU o několik ročníků níž. Kultovní scénky, sametová euforie, totální svoboda, hudba okamžiku, absurdita mládí či laskavost kamarádství, které pomáhá překonat i to nejtěžší zkouškové období, to vše nabídne Polski film, až přijde do kin. (oficiálny text distribútora)

Dupac

Rozjetý mejdan sympatických a vtipných lidí (co občas hodně trefně shazujou sami sebe a svůj mediální obraz), který ale skončil půl hodiny před koncem filmu. Členové štábu, jejich přátelé a přátelé jejich přátel si při hodnocení vlastního díla mohou hvězdičku až dvě přidat (což - jak tak sleduju - hojně činí :-)). ()

Slav_Jaro

Marek Daniel naprosto skvělej. "Oči mé paní jsou všechno jen slunce ne, korál je sytější, než červeň jejích úst; je-li sníh bělostný, její hruď černá je, může-li vlas být drát, dráty jí začaly růst." Celkově dost originální počin, asi jak Brno ()

Alvin

Zpočátku ten film potvrzoval, že celek může být víc, než prostý součet jeho částí. Žádný z těch pěti "béčkových" herců mě nijak zvlášť nebaví, v případě Matonohy, Poláčka a Lišky bych mohl mluvit spíš o silné averzi. Ale kupodivu zhruba do půlky se to dalo. Pak se v příběhu objevila hezká Polka, což byl důvod kouknout ještě na pár dalších minut. Nakonec jsem vydržel až do konce, ale to už se sebezapřením. Bezradnost scénáristů je patrná, ač se jí snaží maskovat v mysticky absurdním závěru. ()

PoprockCZ

Blbost. Po půlhodině vypnuto. Nudné pasáže, bez vtipů, místy až nechutné. Hlavně, že všude všichni kouří. A konec? Pointa? Film vlastně ani žádnou nemá. ()

ssarka

jsem sice ze štatlu,ale tady jsem hledala stejnou vlnu marně-v čem jako že to má být komedie??kde je ten humor??...navíc,opravdu z duše nemám ráda Matonohu ani Lišku,tito dva podle mě neumí hrát...tím pádem mě nebaví ani příběh,který tak jako je není o nich...je mi to uplně putna,co se tam komu stane...za dvě hvězdičky je civilní hraní-nehraní ostatních a originální pojetí..taky Honzík Budařů je výbornej,ale ten nikdy nezklame.. ()

pubkitch

Neříkám, že jsem se občas nezasmál, ale nominaci na českého lva za nejlepší film opravdu nechápu. Byl to asi velmi slabý ročník. ()

Signore

Mohl to být celkem zajímavý experimet (má to řadu svých silných a originálních momentů), ale utápí se to v přestřelené stopáži a nevyhnutelné otázce: co tím autoři vlastně chtěli říci? ()

TommmyT

Toto je film pro určitou skupinu lidí a jsem rád že mezi ně nepatřím, že se mi nelíbí takovýto druh filmu a nemám takovýto smysl pro humor abych to označil za pět hvězd. Ten film byla pro mě blbost. Jakýsi pokus natočit film alá Zelenka, mystifikační komedii atd. Nechápu jak to mohlo získat tolik nominací na Lva. To byla v tom roce 2012 naše kinematografie hodně špatná. Tady to je psané jako komedie, tomu "filmu" se musejí smát asi jen v Brně. ()

Konopilka

Já se teda výborně bavila. A to skutečně v poslední době nemám moc důvodů k úsměvu. Směs absurdní mystifikace, punku a dada, která se nejspíš musí vnímat úplně obrácenou stranou rozumu. ()

Jakub_BH

První polovina filmu ubíhá svižně, prošpikovaná střízlivým humorem, postavená na mistifikačně-dokumentárním, přesto pečlivě stylizovaném, základě, byť s řadou ryze českých přesahů bez jakékoliv snahy po "univerzálním" nadhledu přibližujícím obsah filmu i zahraničním divákům. V dalších zhruba 60 minutách očividně tvůrcům dochází inspirace a síla jak pro gagy, humor, tak pro narativní linii. Bohužel se film celkově potápí (stejně jako jeho současní bratříčci) do české smradlavé cinebažiny. ()

A.ZziK

Kluci si zablbli. Věřím tomu, že když někomu sedne jejich humor, musí být nadšenej, ja se ale v kině během projekce zasmál tak 2x a to někde na začátku a většinu času jsem se ošíval a královsky nudil. Matonoha, ať už hraje nebo nehraje nebo co dělá je pro mě nesnesitelnej a daniel nebo havlát to je fuk, to nezachrání. Moc se mi líbí hudba, lákaly mě upoutávky, který jako krátký skeče fungujou skvěle. Jako celek to ale ztrácí všechno kouzlo. ()

TessieS

Miluju Komediograf, miluju Lišku, Poláška, Matonohu a nejvíc Daniela....ALE!!! Tohle je film opravdu pro oddané fanoušky. Lehce zmatený, v místech se opravdu bavili jen protagonisté a psychedelický jsem nepochopila vůbec. Nicméně, na mnoha místech jsem se zasmála notně, takže za mě 80% ()

Acner

Ten film nebyl špatnej, ale někdy mě ten humor pro humor moc nebral. Určitě se ale mrknu znova (což u ostaních českých filmů většinou říct nemůžu) a třeba přehodnotím. Z herců mě velice příjemně potěšila Jana Plodková - její produkční, co se tváří, že je nad věcí, mi přišla zahraná na výbornou! ()

Helenk_a

skvělý film! Opravdu k zasmání! Výkony herců dokonalé! Především pan Daniel zazářil a touto rolí se vryje do paměti mnoha diváků, kteří opomíjejí tohoto herce. Jen jsem malinko postrádala nějaký smysl tohoto filmu. I tak hodnotím 100% a ráda se podívám znovu a znovu! ()

NellieLovett

Říkala jsem si, že tahle čtverka musí být zárukou kvality a rozhodně nezklamali, film byl originální, vtipný. A hudba mé oblíbené brněnské kapely Midilidi byla už jen třešničkou na dortu. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Volné seskupení čtyř klasických artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 13. do 19. prosince tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů… (viac)

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

17.06.2012

Ve dnech od 29. června do 7. července se uskuteční již 47. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Na nejvýznamnější filmové akci ve střední a východní Evropě budou mít diváci… (viac)