Čtveřice populárních herců – Tomáš Matonoha, Pavel Liška, Josef Polášek a Marek Daniel – se rozhodla natočit své vzpomínky na bezstarostná léta studií na brněnské JAMU. Dnes už legendární kabaret Komediograf, který s úspěchem hrají hlavní protagonisté téměř dvacet let, vznikal právě v uvolněné atmosféře první poloviny devadesátých let minulého století, kdy „komunismus zkrachoval a kapitalismus ještě nezačal a kdy jsme všichni měli dobrou náladu.“ Originální humor ústředí čtveřice umocňuje osobitý nadhled Jana Budaře, který v téže době studoval na JAMU o několik ročníků níž. Kultovní scénky, sametová euforie, totální svoboda, hudba okamžiku, absurdita mládí či laskavost kamarádství, které pomáhá překonat i to nejtěžší zkouškové období, to vše nabídne Polski film, až přijde do kin. (oficiálny text distribútora)

Pafouk

Je to dobré, netradiční, hravé a těžko popsatelné. Něco mezi filmem, filmem o filmu, dokumentem, matrixem a realitou, kde se hranice nestírá, ale vlastně asi ani neexistuje. Jsou tam čtyři skvělí herci - Matonoha, Liška a Polášek. Má to výtečnou hudbu od Midi Lidi. Ruční kamera vypadá lépe než v Miami Vice. Kdo očekává od filmu nějakou tu nahotu, tak se tady taky uspokojí. Takže doporučuji, ale pokud někdo řekne, že to byla blbost, tak s ním asi nelze nesouhlasit. ()

sarianna

Skutečně originální filmový počit, který v našich končinách nemá obdoby. Zajímavě se zde prolínají různé reality a chvílemi nevíte, co je vlastně pravda. Nicméně jak se film slibně rozjede(originalita,která chytne a několik dobrých vtipů), tak velmi těžce dojede. Poslední část snímku dle mého názoru už nestojí za nic a vůbec mě nebavila, dokonce jsem se těšila na konec(a Marka Daniela by mi stačilo vidět nahého pouze jednou). Dalším drobným mínusem je promě obsazení Tomáše Matonohy,kterého opravdu nemusím,ale to je čistě subjektivní. Škoda, mohlo by to být lepší ()

janeczek

Na česki film, docela povedeně dobře posešívané. Na česki film hodně vtipně hravé a veskrze ulítlé aneb Když si páni kluci hrají. PS. Havlát je přísná příšerka! PPS. Jinak dobrý, Lišák, dobře zapropagoval svoji navigačku od Dynavixu! Neboj nic, tohle prodeje zase trochu popožene:-D PPPS. Největší fór "Ty vole, a kam myslíte, že jsem dal prachy za těch 1856 dílů AZ kvízu?" ()

Axxym

Hele, když se mrknete na Film o filmu a na upoutávky, které produkce vypustila na youtube, tak vyčerpáte de facto všechno, co může Polski film nabídnout. Po více shlédnutí musím ale říct, že je tam spousta velmi promyšlených a chytrých fórů (takže je jasné, že scénář si sami kluci nepsali), u kterých se opravdu upřímně směju a celkově je to docela dobrá zábava, jen ta poslední třetina pokulhává. První dojem byl spíš trapas :-) ()

Jevablo

Tohle svět opravdu ještě neviděl. Oficiálním textem distributora se tentokrát neobtěžujte, shlédnutý produkt totiž ani nějak souhrnně popsat nelze. Změť záběrů, v zásadě vtipných skečů, se postupem času střídá se stále větší rychlostí, aby nakonec vyvrcholila ve smršti herecké exhibice nahého Marka Daniela pobíhajícího po potemnělém kravíně. Možná právě ta smršť, která zabírá poslední půlhodinu a nemá prakticky žádný smysl (do té doby ještě tento "film" jakousi dějovou linku má), mi znemožňuje přihodit čtvrtou hvězdu. Je to zkrátka trochu dlouhé a v závěru už vpravdě bezcílné a to nevyrovná ani účast mých oblíbených herců, zejména Daniela. V průběhu pořadu se dočkáte několika skutečně zábavných scén (scénka v rádiu - čtyři komici bez Daniela apod.) A ta Polka taky není špatná. ()

Paokara odpad!

Chlapci mě zklamali,čekal jsem aspon částečnou nálož humoru,ale spíš to na mě působilo trapně....ač je mám jako herce rád nemůžu jinak než-ODPAD!!! ()

snikrs odpad!

Děsně hlouvý film o ničem a bez děje.Jak se tomu mohly zpropujčit takové hvězdy to nepochopím.Nejde dát něco více než odpad? ()

fruitixx

Nejlepší moment byl s primadonou...a proč dvě půlky si mi tady přinesl? Z toho jsem šel dokolen i v sedě. Liška vypadá jak Runcajz. Jo ještě byl dobrý moment jak tam pařil Marek Daniel na tom večírku na ty dvě kytary, které dohrály a pak řekl..."Tak si konečně pustíme nějakou muziku néééé.." Hhhhhhhh...... No ale pointa je dost smutná kuci, ale je to tak no. ()

mirror79

Wtf co to bylo? Blbá a ničím nezajímavá slátanina o ničem. Dvě hvězdy za Budaře a pár originálních fórků, ale jinak jsem se modlil za konec. Psychopíčovina. ()

robbez

Hodně vtipných, absurdních a originálních scének a dialogů, ale celkově je to na můj vkus příliš velká fantasmagorie. Stylově to připomíná Zelenkův Rok ďábla, ale ten byl po všech stránkách lepší. ()

bishi1 odpad!

asi nejsem intelektuálně dostatečně na výši, ale abych slintala nad takouvouhle kravinou, a hledala v ní "cosi", to tedy fakt ne ... ()

Homosapiens

Tento snímek by mohl býti konečně vzorem pro některé naše tvůrce, aby se pustili do originálnějších námětů s ohledem na finanční strop naší kinematografie. Píši vzorem nikoliv kopií!!! Proboha, proč točíme neustále filmy v nichž hlavní role ztvárňují lidi na pokraji společnosti? Cival svým komentářem mi mluví z duše. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Volné seskupení čtyř klasických artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 13. do 19. prosince tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů… (viac)

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

17.06.2012

Ve dnech od 29. června do 7. července se uskuteční již 47. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Na nejvýznamnější filmové akci ve střední a východní Evropě budou mít diváci… (viac)