Roku 1831 halloweenského večera se konal v Hollow Glen každoroční rituál, kam vesničané nosí svoji vadnou, neúrodnou sklizeň, aby ji hodili do plápolajícího ohně v naději, že příští rok již budou požehnáni bohatou úrodou. Toho večera však zajdou příliš daleko a vhodí do plamenů, proti vůli matky, dítě. Vražedný čin vyústí v něco mnohem hrůznějšího, než si mohl kdokoliv představit. Z popela a dýmu vystoupí něco tak zlého, obludného a od této doby zůstalo město prokleté. Tento tvor je známý jako Goblin... a čeká na svoji pomstu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Karamanlis

Goblin je ďalším prírastkom do rodinky obskúrnych nízkorozpočtových monster hororov typu Chupacabra Terror, Yeti: Curse of the Snow Demon, Wyvern či Gargoyle, kvalitou a nevkusne digitálnym monštrom, ktoré tu čosi-kdesi šarapatí a obťažuje naivnú mestskú omladinu a ostatnú vidiecku pospolitosť však najviac pripomína posledný menovaný shitoidný Gargoyle. Nuž, nečakal som žiaden zázrak, len som v kútiku duše možno dúfal, že sa pri Goblinovi trochu pobavím, tak ako tomu bolo pri Chupacabre či Yetim, tentokrát sa tak však nestalo... ()

StrYke

Goblin je geniálním filmem, který se bohužel dočkal (zatím) pouze vysílání v TV, což moc velký úspěch není... Nevím, jestli "odkazy" na jiné filmy jsou ve filmu záměrně, či ne, ovšem začátek je velmi podobný hororu Silent Hill - vesničané obětují každý Halloween děti tím, že je upálí na hranici. Když se tak stane také jedné ženě, která své dítě nadevše milovala (scéna se neobejde bez klasické hlášky: "Ne, to zlo nejsou děti. To jste vy!"), sešle na vesnici věčnou kletbu - každoročně na Halloween povstane z hranice Goblin, který se vydá na "lov" dětí a zabije každého, kdo mu bude stát v cestě. Nemusím ani říkat, že Goblin si rád někoho zavraždil, i když mu vůbec v cestě nestál. Goblin sám o sobě vypadá také docela dobře - ačkoliv jeho hlava vypadá jako opičí, téměř celý film byl zahalený v černém plášti, což mu dost dodávalo na děsivosti (tvůrci se nejspíš inspirovali Mozkomorem z Harryho Pottera nebo Mumií z Mumie). Navíc to není jen tak ledajaká zrůdička: Dokáže létat, přičemž mu vůbec nevadí tvrdý náraz do země či několik broků v těle. Film jako bonusem šikovně zesměšňuje jiné horory (ať už záměrně, nebo omylem) tím, že například jak se vždycky někdo dívá na svého protivníka od zdola nahoru, tak v Goblinovi se muž pozvracel a shrbený se pomalu napřimuje a tím čím dál tím víc jede k hlavě Goblina. Nemusím říkat, že to nepřežil... Goblin ovšem není dokonalý a proto ukážu na několik chyb, kterých se tvůrci dopustili. Poprvé jsem si tohoto faktu všiml, když šli muž a žena do lesa sbírat klacky, a vůbec jim nepřišlo divný, že jsou tam ty klacky již obroušený, naostřený (chyba tvůrců)... Nebo - jak mohla ženu postříkat krev od muže, když muž byl asi třicet metrů od ní? Tvůrci hlavně zapomínali na ostatní lidi (důkazem je například dcera, která si klidně chce utéct z města, zatím co její otec je stále někde v lese...). Tvůrci si nejspíše scénář víckrát nečetli, což je škoda, protože kdyby to udělali, tak by byl film DOKONALEJ! Konec se mi také velmi líbil - a vlastně jsem ani netušil, že v takovýchto filmech můžou být zrádci... Kdyby si filmu všiml nějaký šikovný scénárista, mohla by vzniknout další hororová série - a tentokrát nejspíše kvalitní! Dávám čtyři hvězdičky = 85%. ()

beso74

A je tu víťaz ceny retard-monštrum posledného desaťročiam pričom konkurencia bola dosť veľká. Škoda, nápad to nebol zlý, ale správanie sa monštra je úplne nelogické a chaotické, taký Michel Meyers pri ňom vyzerá ako čle MENSY, a to som si o jeho intelekte nikdy príliš vysokú mienku nerobil. Ešte raz, škoda, sľubne rozbehnuté, mohlo to skončiť aj oveľa lepšie. ()

LIVINGDEAD

Herecké výkony a triky na úrovni. Dalo se na to koukat, nuda to rozhodně nebyla, Goblin vypadá hrozivě a dokonce jsem se dodíval až do konce :-) Každý rok na Halloween vesnická komunita obětuje něčí děcko, aby se jim žilo v pohodě. Jenže vzali dítě, které patřilo čarodějnici a ta je proklela. Z ohně vylezl GOBLIN (hnusný smradlavý skřet v plášti), který se vždy zjevuje na Halloween a vraždí malé prcky a všechny lidi okolo nich. Má zajímavý způsob vraždění, trhá lidi na kusy holýma rukama (no, má tam malé nehtíky)! Dávám 50% ()

hladass

Goblin je hodně nudný horor s neskutečně přehrávajícími herci, hnusnou digitální příšerou a prakticky žádnou atmosférou... To vše jsem čekal... Co jsem nečekal, že se tenhle kousek bude brát zcela vážně, ani jeden vtípek, ani jedna odlehčená scéna, prostě nic... Jediné, co mě lehce zaujalo, byl lehce atmosférický začátek a pár gore scén... Ale to je pro mě zatraceně málo... Nejlépe na tenhle kousek co nejrychleji zapomenout... ()

• Dom, v ktorom sa zdržiava Nikki (Tracy Spiridakos), Neil (Gil Bellows), Kate (Camille Sullivan) a Cammy (Erin Boyes), je ten istý, v ktorom býval Sam Uley (Solomon Trimble) vo filme Súmrak (2008). (beso74)
  • Natáčení probíhalo v kanadském Pitt Meadows ležícím v provincii Britská Kolumbie. (StrYke)