Inspektor Rebus II.- Jména mrtvých

(TV film)
  • Veľká Británia Rebus: The Naming of the Dead
Veľká Británia, 2007, 68 min

Nestává se často, aby se na Edinburgh upínaly oči celého světa, a když se tak stane, neměl by jejich pohled kazit krvavý zločin. Ve skotské metropoli se připravuje Světový obchodní summit a očekává se příjezd až dvou set tisíc demonstrantů proti globalizaci. V pro policii již tak dost obtížné situaci je John Rebus povolán k ubodanému muži, jehož tělo bylo nalezeno v blízkosti luxusního hotelu, v němž pobývají účastníci summitu. A vzápětí je pod hradbami Edinburského hradu objeveno rozbité tělo významného úředníka z ministerstva pro mezinárodní rozvoj. Je na Rebusovi, aby zjistil, jestli spolu oba případy souvisí, i když se to arogantnímu majorovi Steelforthovi ze Zvláštního oddělení vůbec nezamlouvá. (oficiálny text distribútora)

tranquill

"Proč se sebou necháš tak zametat? .. Protože jsou to moji nadřízení! Tak už to chodí. Oni komandují a já zas Tebe. Přirozený řád věcí!" "Budeš se usmívat a vrtět ocasem, platí?" ()

filmmovier

Všechny díly Rebuse s Kenem Stottem si udržují vysokou úroveň. Není to přehnaně temné, vtipné je to tak akorát, střední stopáž je mě osobně velmi sympatická a Stott je prostě fenomenální. A Edinburgh překrásný, což mám potvrzeno i osobně. Stejně jako to, že tahle epizoda se řadí k těm lepším. 80%. ()

• Malebným městečkem s výhledem na mořskou pláž, které Siobhan (Claire Price) s Rebusem (Ken Stott) navštíví kvůli výslechu Duncana Barclayho (Stewart Ennis), je Gullane, přibližně 25 kilometrů východně od Edinburghu. (ČSFD)