Inspektor Rebus II.- Rakvičky

(TV film)
  • Veľká Británia Rebus: The Falls

Je nalezeno tělo lékaře Josepha Devlina, dříve vedoucího porodnického oddělení na klinice Templemount, nyní již na odpočinku. A na první pohled je zřejmé, že pan doktor neodešel z tohoto světa přirozenou smrtí. Někdo mu otevřel žíly a nechal jej pomalu vykrvácet. Měl tento způsob vraždy nějaký vyšší smysl? Chtěl snad vrah, aby jeho oběť měla čas přemýšlet? A nad čím? To všechno jsou otázky, na které bude muset inspektor Rebus společně se seržantkou Clarkovou hledat odpovědi. Tím spíše, že netrvá dlouho a vrah udeří znovu. (oficiálny text distribútora)

filmmovier

Nádherný Edinburgh, fantastický Ken Stott, skvělá Natalie Romer, vynikající zápletka, vtip, odlehčená i temnější atmosféra, délka tak akorát (i když klasická hodina a půl by asi nebyla úplně na škodu), je to výborně natočené a vtahující. Inspektor Rebus je rozhodně jeden z nejlepších britských detektivních seriálů. Klasa! První setkání (mimo pár výborných knih, které jsem kdysi četl) dopadlo skvěle, na další díly se moc těším. Téměř pět hvězd, ale třeba budou ještě lepší díly. 85%. ()