Inspektor Rebus II.- Černá kniha

(TV film)
  • Veľká Británia Rebus: The Black Book

Každý polda má případ, který ho straší ve snech, případ který nedokázal vyřešit. Pověstný kriminalistický pomníček. A jen výjimečně dostane šanci takový pomníček zbořit. Na břidlicových haldách nedaleko Edinburghu je nalezeno tělo mladé ženy, která byla pravděpodobně pohřbena zaživa, s hlavou zabalenou v celofánu. John Rebus již podobný případ vyšetřoval v 80. letech, stejné místo nálezu těla, stejný modus operandi. Tehdy byl jeho hlavním podezřelým Daniel Raeburn, rozmazlený mladík z tzv. lepší rodiny, bohužel však chyběl přímý důkaz. Dnes je Raeburn ctihodným poslancem skotského parlamentu, jehož není radno obtěžovat. Něco takového ale Rebusovi nikdy nevadilo. A to, že se mu do vyšetřování snaží mluvit ctižádostivý inspektor Dalcastle z ústředí jen zvyšuje jeho odhodlání. (oficiálny text distribútora)

filmmovier

Zatím nejlepší díl. Opravdu výtečná detektivní zápletka s naprosto výtečně natočeným napínavým závěrem, stejně tak i Rebusova osobní a pracovní rovina. Edinburgh opět úžasný (to on je hlavní hvězda tohoto seriálu!) a Ken Stott opět fantastický. Tenhle seriál mně baví čím dál víc, opravdu je to jedna z nejlepších detektivních sérií. 85% - na těch pět se mi pořád ještě jít nechce :) ()