N15

(amatérsky film)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Sci-Fi
Česko, 2003, 12 min

Rok 2037. Právě skončila třetí světová válka. Na Zemi přežívají pouze izolované skupinky lidí. Osamělý poutník bloudící zpustošenou krajinou se pokouší rozluštit záhadnou smrt obyvatel atomového krytu. (oficiálny text distribútora)

alchac

Kolega Drom to vystihl velmi přesně. Na amatérský kraťas silně nadprůměrné, resp. v porovnání s mnoha zde se vyskytujícími audioslizuálními díly vysloveně uchvancancující, neb to má myšlenku a závěr mě celkem překvapil, byť z pohledu generála po bitvě jsem jej vlastně měl předvídat. Doufám, že si tvůrčí partička najde v pauze před nějakou další žlutou výpravou čas a spáchá něco podobného. ()

Tom_Lachtan

Docela dobré amatérské post-apo, na kterém mi vlastně vyloženě vadí jen dlouhá stopáž, kdy například celou počáteční scénu před nudou spasila jen hudba (kterou nevím, kde tvůrci vyhrabali, ale vyhrabali ji dobře). Ono mi to celé přišlo zbytečně rozvláčné, ale na druhou stranu mající příkladnou atmosféru a dobře zvládnuté řemeslo. Fakt škoda, že si tvůrci víc nepohráli s dějem, tenhle by obstál u něčeho, co má pět minut, takhle tomu nepomůže ani Pan Brumla tomu nepomůže. Mimochodem, v tomto filmu opravdu vystupuje Pan Brumla. PS: ale stejně ušli obrovskej kus cesty k zcela profesionálním doku-trabantům ()

Drom

Lol, já mám Fallout taky rád. Proč na tohle nikdo nedá prachy a pak to, i přes velkou snahu, dopadne tak nízkorozpočtově? Pečlivě vybrané exteriéry a spád jsou plus. Příště prosím víc ruin :) Já nevím, těší mě, že někdo natočil něco nedebilního, i když to není zrovna příklad originality nebo herecký koncert. Těch 12 minut má milionkrát větší hodnotu, než všech deset tisíc dílů Soulože v růžový ohradě dohromady. ()

honajz2

Bych v životě neřekl, že Dan Přibáň začal takhle... Na amatérský film je to docela dobré, ale chyby tu znát jsou. třeba střih je otřesný, když už tady někdo promluví, tak je znát, že se ani o nějaké hraní pořádně nesnažil, je to moc utahané a pointu jsem čekal nějakou lepší, ale zase to má zajímavé nápady a natočené to je docela dobře. Je tu ale toho dost co zlepšovat. Jinak v tom filmu aspoň nějak měli naznačit, že byl třetí světová válka, protože se to tam nikde nepíše a dozvěděl jsem se to až z obsahu. 3* ()

• Film se natáčel na bývalém vojenském letišti v Ralsku a jeho okolí. (Duoscop)