Príbeh o priateľstve, zrade a nezodpovednosti, ktorého hrdinami sú dvaja nerozluční priatelia - šofér a jeho šéf. (oficiálny text distribútora)

kebom

Neprišlo mi, že išlo o dvoch nerozlučných priateľov, ako sa píše "oficiálne" vyššie, skôr o kamarátov - šéfa s podriadeným. Inak zaujímavý film, ktorý má myšlienku. ()

Flego

V tieni slávnych inscenácií sú televízne filmy z produkcie štúdia Bratislava vo vtedajšej Československej televízii. Poväčšinou ide o príbehy s hrdinmi, ktorí sa ocitli na hrane morálky resp. zákona. Aj v tomto príbehu ide o podobný aspekt, film rozpráva o kamarátstve inžiniera v podniku ( Milan Kňažko ) a jeho šoféra ( Jozef Adamovič ), ktorým nie je zaťažko si na služobných cestách trochu užiť so ženami. Jedna podobná služobka však nedopadne podľa ich predstáv... ()

Peabody

příběh  šéfa a jeho šoféra, jistě ne nerozlučných přátel, jak píše distributor v obsahu, ale lidí s dobrým vztahem, kteří jezdí po Slovensku a kromě letmo naznačené práce se baví se ženami. A protože jsou mladí, pěkní, pracovně úspěšní a tedy ne špatně situovaní, leckdy jsou úspěšní i u žen. Zápletka je čitelná od počátku, bohužel, protože jinak o čem by to poslední hodinu (to byl můj pocit, šlo asi o 30 minut) bylo. Režie je taková dobově p o m a l o u n k á, herecké výkony jsou slušné a na nich to stojí, oba pánové i dívky jsou přesvědčiví, policisté spíše nijací, ti jen recitují role. Je to něco mezi dobovou krimi a mírně psychologickým ponorem, vidět se to dá, ale velký zážitek to zase není, pokud nemilujete Milana Kňažka a nechcete vidět všechny jeho role. . ()